Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blistavi um (A Beautiful Mind)

+3
polly88
ces@ric@
Still_dreaming
7 posters

Ići dole

Blistavi um (A Beautiful Mind) Empty Blistavi um (A Beautiful Mind)

Počalji od Still_dreaming Sub Apr 14, 2012 2:18 am


Blistavi um (A Beautiful Mind) 26801110

Godina: 2001.
Režija: Ron Howard
Scenario: Akiva Goldsman, Sylvia Nasar (knjiga)
Uloge: Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly, Christopher Plummer, Paul Bettany, Adam Goldberg, Josh Lucas itd.


Vaši utisci?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blistavi um (A Beautiful Mind) Empty Re: Blistavi um (A Beautiful Mind)

Počalji od ces@ric@ Sub Apr 14, 2012 2:43 am

Odlican film. Gledala sam dva puta. Jednom jako davno, drugi put prije godinu-dvije. No, utisak od prvog puta je neuporediv. Jedan od najboljih preokreta u filmovima koji sam ikad vidjela. Odusevilo me je, ali to se vec ne moze postici drugim gledanjem (kad znas sta te ceka). Ipak odlicna prica, odlicno odradjeni detalji i ono najbolje... probudio je u meni strah da je moja realnost ustvari moja iluzija. To mi je nakon gledanja ovog filma postao pravi strah :(


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blistavi um (A Beautiful Mind) Empty Re: Blistavi um (A Beautiful Mind)

Počalji od polly88 Sub Apr 14, 2012 3:32 am

Slažem se s ces@ricom: odličan film! I ja sam ga gledala dva puta. Ne sjećam se kada je bilo prvi put, možda prije 5-6 godina, ali znam da sam ga odmah stavila na Top 10 najboljih filmova. Drugi put sam ga pogledala prošli tjedan, kako bi mi dojmovi bili svježi :)

Prvo ću se osvrnuti na priču.
Sviđa mi se to što se ne zna od samog početka o Nashovoj bolesti pa sam imala dojam da gledam neki špijunski triler. Nakon što se otkrije da je Nash shizofreničar, film postaje još bolji.

Jennifer Connelly je sjajna u ulozi Alicije. Pamtim onu scenu nje i Nasha u krevetu, kada ona pokušava biti intimna, a on joj samo okrene leđa. Zatim odlazi u kupatilo, razbija ogledalo i vrišti. Ti su kadrovi toliko nabijeni osjećajima, a skoro bez ijedne riječi. Vrlo snažan lik koji na svojim leđima ima muža, sina, čitavu kuću, posao... Zato je i zaslužila Nashove riječi na kraju filma, kada je primao Nobelovu nagradu: "I'm only here tonight because of you. You are the reason I am. You are all my reasons. Thank you."

Naravno, i Russella Crowea u ulozi Nasha treba pohvaliti. Lik bolesnika i genija u isto vrijeme. Biografski lik. Najupečatljivije su mi dvije scene. Prva, kada je kupao svog sina pa ga je ostavio u kadi, misleći da ga čuva prijatelj Charles, koji zapravo nikada nije ni postojao. Druga, kada misli da Parcher hoće ubiti Aliciu pa se on, da ju spasi, baca na nju i dijete. U obje se scene vidi njegova borba protiv bolesti koju ne može dobiti.

Čitala sam da film ne prati točno Nashov život. On se navodno razveo od Alicije, a sin mu je također bio shizofreničar...


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blistavi um (A Beautiful Mind) Empty Re: Blistavi um (A Beautiful Mind)

Počalji od male Sub Apr 14, 2012 4:39 am

Ja ću biti sažetiji:
Odličan film sa neočekivanim preokretima. :)
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Blistavi um (A Beautiful Mind) Empty Re: Blistavi um (A Beautiful Mind)

Počalji od Ika Sub Apr 14, 2012 10:08 am

Sviđa mi se film. Posebno mi se dopao jer je psihološki. Više puta u toku gledanja sam rekao sebi, ne treba se previše isticati, ne treba uvek koristiti maksimum. Loši ljudi to jako dobro znaju da iskoriste.
Njegova genijalnost je njegova mana. Način na koji piše, na koji misli, na koji hoda. Njegov blistavi um je paraliza, ali i uspeh.
Nikada ne bih želeo uspeh po toj ceni. To je moj zaključak.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Blistavi um (A Beautiful Mind) Empty Re: Blistavi um (A Beautiful Mind)

Počalji od pahuljica Čet Apr 19, 2012 4:16 am

Film sam gledala po drugi put prošle nedelje.
Prvi put je to bilo jako davno, ali je na mene tada ostavio snzan utisak, i sećala sam se samo par scena.
Ono što je mene posebno fasciniralo je ljubav i istrajnost njegove žene. Lako je uvideti da je ljubav zaista jedini i najmoćniji pokretač, iznad svih bolesti i muka ovog sveta.
Kraj jasno pokazuje da postoje dobri ljudi, koji su radi pomoći, izaći u susret.
Sve u svemu jako dobar i kompleksan film.
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Blistavi um (A Beautiful Mind) Empty Re: Blistavi um (A Beautiful Mind)

Počalji od Still_dreaming Sub Maj 19, 2012 10:16 am

Konačno sam odgledao pre neki dan, ali nikako da ostavim komentar.

Prvi put sam ga gledao sigurno pre 10 godina. U sećanju mi je ostala jedino ona brvnara u šumi i papiri po zidu. Čak sam i za ženu tripovao da je plava. :buahahhaha:

Rasel je fenomenalno odglumio šizofreničara, a sviđa mi se i slikoviti način na koji je to u filmu predstavljeno tako što je i nama dozvoljeno da vidimo ono što on vidi. To i jeste jedan od glavnih preokreta u filmu. Kad mi, zajedno sa njim, shvatamo da su neki likovi nestvarni i kad, opet zajedno sa njim, ne možemo da poverujemo u to. Pa onda shvatimo da je sve to u njegovoj glavi i onda se opet pojavi lik i opet poverujemo da je stvarno. Kao da sam i sam proživeo deo njegove muke, u jednom trenutku sam se uplašeno zapitao: ‚‚a šta ako...''?

Sviđa mi se što je predstavljeno rešenje, prikazan način na koji je moguće živeti sa tim i još se šaliti na svoj račun. Kad pita studentkinju: ‚‚Vidiš li ti ovog čoveka?''; ‚‚Vidim''; ‚‚Hvala. Izvinite, nepoverljiv sam prema nepoznatima''. Veoma jak trenutak mi je kad stavljaju penkala pred njega u znak poštovanja, iako sam bio uveren da će to doživeti, još od onog trenutka kad je video da to rade nekom drugom.

Sve u svemu, kvalitetetno utrošena 2 sata. :aplauz:


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blistavi um (A Beautiful Mind) Empty Re: Blistavi um (A Beautiful Mind)

Počalji od enigma_ Uto Feb 12, 2013 7:31 pm

Samo da zabeležim (zbog sebe) da sam ga i ja gledala i da mi je samo naziv filma bio poznat, jer sam zaboravila :( Gledajući film, setila sam se priče i celog filma,
Odličan film, ostalo je sve napisano, a posebno je Pahuljicin post :)

"Ono što je mene posebno fasciniralo je ljubav i istrajnost njegove žene. Lako je uvideti da je ljubav zaista jedini i najmoćniji pokretač, iznad svih bolesti i muka ovog sveta.
Kraj jasno pokazuje da postoje dobri ljudi, koji su radi pomoći, izaći u susret
."

:aplauz:
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blistavi um (A Beautiful Mind) Empty Re: Blistavi um (A Beautiful Mind)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu