Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skafander i leptir (The Diving Bell and the Butterfly)

Ići dole

Skafander i leptir (The Diving Bell and the Butterfly) Empty Skafander i leptir (The Diving Bell and the Butterfly)

Počalji od polly88 Uto Jul 10, 2012 2:05 am

Skafander i leptir (The Diving Bell and the Butterfly) Thediving

Godina: 2007.
Režija: Julian Schnabel
Scenario: Ronald Harwood prema knjizi Jean-Dominiquea Baubyja
Uloge: Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner i Marie-Josée Croze





Vaše mišljenje o filmu?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Skafander i leptir (The Diving Bell and the Butterfly) Empty Re: Skafander i leptir (The Diving Bell and the Butterfly)

Počalji od polly88 Pet Jul 27, 2012 8:36 am

Sjajan film!

Moram priznati da nisam prije čula za Baubyja pa me je ovaj film baš iznenadio. Uvijek me nekako uspiju pridobiti ti biografski filmovi.

Najviše mi se svidjela kamera, točnije to što jedan dio prikazuje iz Baubyjeve perspektive jednog oka i treptanja za "da" i "ne". Strašan mi je kadar u kojemu mu šiju oko, a on ništa ne osjeća, samo vidi sve manje i manje i na kraju tama...

Nemoguće mi je zamisliti život kakav je morao voditi. Poželiš nekoga zagrliti - ne možeš. Požeš reći da ti nedostaje - ne možeš. Želiš gledati TV - nitko ne zna... Komuniciranje onom abecedom moralo je umoriti i njega i sve u njegovoj blizini. Kako je uopće mogao napisati knjigu na takav način? Stvarno fascinantno! Drago mi je što se nije predao nakon one prve rečenice: "Želim umrijeti". Zato valjda i takav naziv knjige pa i ovog filma - ronilačko odijelo koje simbolizira zarobljenost njegovog tijela, a leptir slobodu njegova uma. Sviđa mi se kada u jednom dijelu filma kaže kako jedino što nije paralizirano jest njegovo oko, ali i mašta i sjećanja. Jer, da to nije imao, njegovo bi stanje bilo još nepodnošljivije.

Nitko od likova nije nešto posebno izražen, osim njegove žene, tj. majke njegove djece, kako ju on naziva. U trenutku kada mu se dogodilo to da je ostao paraliziran, on voli drugu ženu, ali ona ne može skupiti dovoljno hrabrosti i doći mu u posjetu. No zato je Celine bila prva koja ga je posjetila, dovodila mu je i djecu, pravila mu društvo... Pretužna mi je bila scena u kojoj ga naziva ta druga žena, a Celine joj sa suzama u očima mora prenositi što Jean-Do "govori".

Drago mi je što je film francuski. Obično takve filmove prisvoje Amerikanci, bez obzira na to s kojeg je govornog područja osoba o kojoj se stvara film.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu