Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dosada

+3
Still_dreaming
Troja
ThePoet
7 posters

Ići dole

Dosada Empty Dosada

Počalji od ThePoet Čet Avg 16, 2012 1:03 pm

Evo šta su oni rekli o dosadi:

‚‚Čovekova mržnja prema dosadi jedan je od najvažnijih pokretača napretka."
Ralf Linton

‚‚Dosada je koren svih zala. Očajno odbijanje da se bude svoj."
Seren Kjerkegor

‚‚Meni nikad nije dosadno. Dosada je uvreda za čoveka."
Žil Renar

‚‚Tamo gde nedostaje dobrih ideja uvek ćete naći dosadu."
Erl Najtingejl

‚‚Samo je dosadnom čoveku dosadno."
Čarls Bukovski

Šta vi mislite?
Da li dosada čoveku nekada može doneti dobro?
Kako se izboriti s dosadom i šta raditi u onim trenucima kada nam nije ni do čega i kad nam ništa ne deluje zanimljivo?
Imate li uopšte vremena da vam bude dosadno?


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dosada Empty Re: Dosada

Počalji od Troja Čet Avg 16, 2012 9:13 pm

Nisam sigurna za dosadu, ali odmor i opustanje sigurno mogu goditi covjeku. Ne bih rekla da se u zivotu cesto dosadjujem, nemam za to vremena. Radnim danom sam u stalnoj trci za poslom, a i vikende i odmore dobro isplaniramo, pa uvijek ima nesto sto je interesantno raditi i vidjeti. Jedini put kada sam se zaista dosadjivala bio je kada je firma zapala u veliku krizu, pa je jedno duze vrijeme bilo zaista malo posla. Bilo mi je grozno, nisam mogla to da izdrzim, pa sam se u to vrijeme posvetila forumima koji su me spasili od nerada. Moja zahvalnost za to je zaista ogromna, jer ne znam sta bih radila od sebe da nije bilo foruma i Facebooka.

Mnogo sam zahvalna svom suprugu koji mi je pomogao svojim idejama da imam sto potpuniji i ljepsi dan.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dosada Empty Re: Dosada

Počalji od Still_dreaming Sub Avg 18, 2012 10:48 am

‚‚Meni nikad nije dosadno. Dosada je uvreda za čoveka."
Žil Renar

‚‚Tamo gde nedostaje dobrih ideja uvek ćete naći dosadu."
Erl Najtingejl

‚‚Samo je dosadnom čoveku dosadno."
Čarls Bukovski

Slažem se sa ovim. :)

Meni nikad nije dosadno. Uvek nađem neku zanimaciju, ili čitam ili slušam muziku ili učim ili sam na Zidu, na netu.

Imam li vremena da mi bude dosadno? Uglavnom imam utisak da ni za šta nemam vremena i trudim se da svaki minut ispunim što kvalitetnijim sadržajem da bih stekao utisak da mi vreme koje prolazi bar prolazi najbolje što može s obzirom na okolnosti.

Čini mi se da dosada ne može doneti dobra, jer samim tim što smo skrhani time što nemamo volje ni za čim, počinjemo da razmišljamo na način na koji ne bismo razmišljali povučeni nekakvom umrtvljenošću. Treba se oteti od toga i pokušati se nečim probuditi - izaći napolje, bez obzira na to što nas mrzi da se pomerimo, uzeti neku knjigu omiljenog pisca, pustiti pesmu omiljenog pevača, pozvati najboljeg prijatelja, odspavati, bilo šta, samo ne dopustiti da nas obuzme dosada, jer ona nikad ne dolazi sama. Sa sobom nosi i mnogo gora osećanja iz kojih je se teže izvući nego iz same dosade.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dosada Empty Re: Dosada

Počalji od enigma_ Pon Avg 27, 2012 10:05 am

Dođe mi da lepo prepišem Stilov post :D pomalo da zakitim sa Trojinim nekim rečenicama i to bi bilo to :buahahhaha:

Često sam umorna, ali to nije dosada, jer i ja i umorna čakčam nešto ili nekoga, pa nemam vremena da mi bude dosadno, Ako ne čačkam ja, čačkaju mene, šta im teško. :D

No, često čujem od neke dece da im je dosadno.To su baš klinci.Recimo malom Luki je dosadno, pa malom Urošu.
Ne sećam se da je mojim klincima bilo dosadno.Možda sam izgubila pamćenje :D
Maloj deci je dosadno, jer drugačije odrastaju nego naša deca, malo se druže i malo su napolju.

Opasna je dosada kod odraslih. Ne znam kako ih uhvati dosada pa čak i o njoj pričaju.
Skoro sam slušala jednog momka u Miloševcu, kome je stalno dosadno.Pokušala sam da ga usmerim kako da se ponaša i da mu ne bude dosadno, no mislim da on ništa od toga nije čuo, jer njemu je stalno dosadno.
Deluje mi depresivno.

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dosada Empty Re: Dosada

Počalji od ces@ric@ Pon Avg 27, 2012 8:28 pm

Meni isto nikad nije dosadno. Imam dosta maste da ispunim te trenutke kad se mozda ne bi imalo sta raditi. Recimo u redovima za cekanje uvijek mogu citati knjigu i odmah mi nije dosadno.
E sad, druga stvar je mrzovolja, kad imas sta raditi ali ti se ne da. To tezi ka nekoj depresiji.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dosada Empty Re: Dosada

Počalji od Troja Pon Avg 27, 2012 8:44 pm

Da se osvrnem na enigmin post. Tuzno je sto se klinci dosadjuju. Sto kaze enigma, mi smo vise izlazili i druzili se, a kada nismo to radili citali smo knjige i bas se ne sjecam da je bar meni ikada bilo dosadno. Treba te malisane usmjeriti da tako provode svoje dane, jer ono na sto naviknu u djetinjstvu pratice ih citav zivot.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dosada Empty Re: Dosada

Počalji od Born to die Uto Avg 28, 2012 4:52 am

Mislim da je dosada sastavni deo covekovog zivota.....svaka cast onima kojima ama bas nikada nije dosadno,
To mi malo nemoguce, zar postoji tako nesto? Da ni sekund ne pomisli "Jooj sto mi je sad dosadno" .
Ja cesto pomislim i onda razmisljam,razmisljam...sta raditi,kako ubiti dosadu...
Opet ce moji odgovori suprotni.....kao da sam Marsovka. :D ...tacnije preslo mi je u naviku da govodim "Jooj Boze kakav smor",
pa se razvlacim po kuci kao zvaka, ne znam sta cu....krenem nesto da radim,al" opet dosadno mi....
Jedino mi nikada za kompjuterom nije dosadno :) Tako da mi je on najbolji za ubijanje dosade...uvek ima nesto zanimljivo.

Born to die
Born to die
Profi
Profi

Broj poruka : 315
Ženski Jarac Godina : 34
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dosada Empty Re: Dosada

Počalji od polly88 Čet Avg 30, 2012 10:00 pm

ThePoet ::‚‚Samo je dosadnom čoveku dosadno."
Čarls Bukovski

ili:

‚‚Boredom sets into the boring mind." Metallica - The Struggle Within

Ja isto nemam problema s dosadom. Sjećam se da mi je kao djetetu ponekad znalo biti dosadno pa sam uvijek mučila mamu da mi da ideju što da radim. No ipak mi je bilo manje dosadno nego današnjoj djeci. Mom desetogodišnjem bratiću stalno je dosadno. Kad dođe do mene, prva rečenica koju izgovori: "Meni je dosadno!" Da ne pričam o tome koliko igračaka ima... Mi smo se kao klinci znali igrati, čak i bez igračaka. Vremena se mijenjaju...

Iskreno, od silnih obveza i ne stigne mi biti dosadno, a kada i na sekundu pomislim da bi mi možda moglo biti dosadno, uzmem knjigu, ili stavim neki film, ili jedem :D Uvijek se nađe nešto što može ubiti tu dosadu, samo treba biti malčice maštovit :)


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dosada Empty Re: Dosada

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu