Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jadnici (Les Misérables)

Ići dole

Jadnici (Les Misérables) Empty Jadnici (Les Misérables)

Počalji od polly88 Ned Avg 19, 2012 10:14 pm

Jadnici (Les Misérables) Lesm

Godina: 1995.
Režija: Claude Lelouch
Scenario: Claude Lelouch prema romanu Victora Hugoa
Uloge: Jean-Paul Belmondo, Michel Boujenah, Alessandra Martines



Kako vam se svidio film?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jadnici (Les Misérables) Empty Re: Jadnici (Les Misérables)

Počalji od polly88 Sub Jul 18, 2015 10:43 pm

Skoro tri sata mučenja... bar se tako činilo u početku. Prvih sat vremena jedva sam pogledala. Onda sam napravila pauzu od jednog dana i ostatak odgledala u jednom dahu. Valjda je bio takav dan.

Moram reći da sam očekivala adaptaciju Hugoovog romana, ali, srećom, nisam to dobila. Glavna priča smještena je u vrijeme Drugog svjetskog rata: pratimo Henrija koji pomaže obitelji Židova. Ta priča je donekle standardna, ali meni uvijek zanimljiva. Ono što ovaj film čini kompleksnijim jesu reference na roman "Jadnici". Naime, Henri je nepismen pa mu čitaju roman jer su ga neki ljudi uspoređivali s Jeanom Valjeanom. Židovka pleše u baletu nastalom prema romanu, a i kroz cijeli film neke se likove pokušava usporediti s onima iz romana.

Smetalo mi je što film predugo traje i zamorni su bili skokovi iz sadašnjosti u prikaz romana, no ideja je dobra.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu