Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrijeme je novac (In Time)

4 posters

Ići dole

Vrijeme je novac (In Time) Empty Vrijeme je novac (In Time)

Počalji od polly88 Pon Avg 27, 2012 2:24 am

Vrijeme je novac (In Time) Intimeposter3

Godina: 2011.
Režija: Andrew Niccol
Scenario: Andrew Niccol
Uloge: Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Cillian Murphy



Vaši utisci nakon pogledanog filma?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrijeme je novac (In Time) Empty Re: Vrijeme je novac (In Time)

Počalji od polly88 Ned Sep 16, 2012 6:58 am

Film mi je još prijateljica preporučila čim ga je pogledala i učinilo mi se da se radi o vrlo originalnoj ideji. Odmah sam ga stavila na watchlistu, ali evo, tek sam ga sad stigla pogledati...

I stvarno se radi o originalnoj ideji, a čitav film je za mene alegorija ovog našeg modernog društva. Moram priznati da me je Justin Timberlake odbijao da ovaj film prije pogledam jer sam pogledala do sada tri filma u kojima je glumio i nikako da mi sjedne njegova gluma... Nije mi ni ovdje bio nešto sjajan, iako za nijansu bolji nego u ostalim ulogama. Ne znam, ima baby face, a to mi se nikako ne uklapa uz ulogu kakvu je dobio i kemija između njega i glavne glumice nije mi bila nikakva. Zapravo mi je općenito taj njihov odnos bio nekako na silu stvoren, samo da tu bude neka ljubavna priča jer to privlači ljude.

Također mi nije dovoljno dobro razrađeno prebacivanje vremena i kraj mi je očajan; bila bih zadovoljna da su ih ulovili ili da je netko od njih umro - to bi mi ostavilo neki bolji dojam. Ovako je sve bilo nekako mlako i kao da je ostavljeno mjesta za nastavak filma.

No, kao što sam već rekla - odlična ideja da u budućnosti ne postoji novac nego da se sve plaća vremenom. Ima dosta dobrih dijaloga, kao što je onaj između Willa Salasa i Henryja Hamiltona.

Po meni svakako film koji vrijedi pogledati, ako zbog ničeg drugog, onda zato što će vas natjerati da razmišljate o vremenu i novcu, ali i o uvijek prisutnim temama - ljubavi i smrti.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrijeme je novac (In Time) Empty Re: Vrijeme je novac (In Time)

Počalji od Still_dreaming Pon Jul 22, 2013 2:22 am

Dopao mi se film. Nisam oduševljen, ali nisam uludo potrošio vreme i to je bitno. Naveo me je da razmišljam malo drugačije. Pošto obrađuje jednu od mojih opsesivnih tema - vreme - nije mogao a da mi se ne ureže duboko u pamćenje. Iznenadio me Džastin - bio je bolji nego što sam očekivao (a očekivao sam užas), ali ipak ne toliko dobar.

Kada se malo bolje razmisli, ionako sve plaćamo svojim vremenom. Da bismo dobili novac, moramo utrošiti određeno vreme na njegovo zarađivanje. Tako da nije džabe rečeno ‚‚Vreme je novac'' (iako se tu misli na nešto drugo), a ovde je to uzeto bukvalno.

Priča je zanimljivo osmišljena i, iako ne volim akcije, ovde su brza radnja i brze odluke bile neophodne, tako da mi dominacija trke, frke i jurnjave nije smetala kao i obično, nego se totalno uklopila u ideju.

Jedna od najdramatičnih scena je kad stiže do majke u njenom poslednjem trenutku i kad se pokazuje koliko jedna ili dve sekunde mogu nekad da znače.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrijeme je novac (In Time) Empty Re: Vrijeme je novac (In Time)

Počalji od Troja Pon Jul 22, 2013 3:55 am

Meni se ovaj film toliko dopao da sam ga odmah dva puta pogledala, a ne pamtim da mi se to ikada prije desilo. Ideja je fantastična, a i realizacija. Kao i Still, ni ja ne volim kada je film pun junjave, ali ovdje je to bilo toliko uklopljeno u priču da je bilo neophodno. Dopala mi se i gluma, i sam Džastin je bio fantastičan. Meni ne smeta njegovo dječije lice, naprotiv, a izvrsna je bila i gluma njegovog glavnog protivnika Silijana Marfija koji je poznat još iz filma Inception.

Sigurna sam da ću ovaj film pogledati još koji put.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrijeme je novac (In Time) Empty Re: Vrijeme je novac (In Time)

Počalji od ThePoet Pon Avg 05, 2013 1:04 am

Ideja je fantastična, ali kao i sa svim takvim idejama, scenaristi i reditelji misle da je ona dovoljna da drži ceo film. I to u ovom slučaju donekle uspeva, ali postoji nekoliko manjkavosti. Meni je gluma u celom filmu loša i to mi smeta, mada je na zadovoljavajućem i ‚‚gledljivom" nivou. Džastin je ok u svojoj ulozi, mada je njegov lik prosto običan momak.

Lepa alegorija na naše društvo i stvarno dobra ideja koja je mogla biti malo bolje razrađena. Sve u svemu, to ne umanjuje sveukupan doživljaj filma koji je stvarno dobar. Priča je zanimljiva, to je pravi triler sa dosta jurnjave (logično s obzirom da vreme stalno ističe :)), mada možda previše holivudski odrađen za moj ukus, ali dobro.

Ni meni se ne sviđa kraj, trebalo je da izgleda dramatično, ali svi smo znali šta će se desiti na kraju. Moglo je da se završi bolje i dramatičnije. Međutim, sve ove mane koje sam naveo ne umanjuju vrednost filma i svakako bi ga trebalo pogledati, jer zaista tera na razmišljanje. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrijeme je novac (In Time) Empty Re: Vrijeme je novac (In Time)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu