Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaviti trag

5 posters

Ići dole

Ostaviti trag Empty Ostaviti trag

Počalji od Still_dreaming Uto Dec 18, 2012 1:46 pm


Ima narodnih priča koje su toliko opštečovečanske da zaboravimo kad i gde smo ih čuli ili čitali, pa žive u nama kao uspomena na naš lični doživljaj. Takva je i priča o mladiću koji je, lutajući svetom i tražeći sreću, zašao na opasan put za koji nije znao kuda ga vodi. Da se ne bi izgubio, mladić je u debla drveta pored puta zasecao sikiricom znake koji će mu docnije pokazati put za povratak.

Taj mladić je oličenje opšte i večne ljudske sudbine: s jedne strane opasan i neizvestan put, a s druge, velika ljudska potreba da se čovek ne izgubi i snađe, i da ostavi za sobom traga. Znaci koje ostavljamo iza sebe neće izbeći sudbinu svega što je ljudsko: prolaznost i zaborav. Možda će ostati uopšte nezapaženi? Možda ih niko neće razumeti? Pa ipak, oni su potrebni, kao što je prirodno i potrebno da se mi ljudi jedan drugom saopštavamo i otkrivamo. Ako nas ti kratki i nejasni znaci i ne spasu od lutanja i iskušenja, oni nam mogu olakšati lutanja i iskušenja i pomoći nam bar time što će nas uveriti da ni u čemu što nam se dešava nismo sami, ni prvi ni jedini.

Ivo Andrić - ‚‚Znakovi pored puta''


Da li je svaki čovek biće koje teži tome da, ako već ono nije večno, ostavi iza sebe trag koji će (bar prividno) biti večan?

‚‚Čovek živi dok živi sećanje na njega.''
Šta vi ostavljate u amanet generacijama koje će živeti posle vas?
Po čemu biste voleli da vas se sećaju?
Kakav trag ćete vi ostaviti iza sebe?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostaviti trag Empty Re: Ostaviti trag

Počalji od enigma_ Čet Dec 20, 2012 12:45 am

Sad mi prolazi kroz glavu Majina rečenica sa teme "Majka hrabrost" gde naša Maja kaže da pokojna Jelena živi kroz svoje dete.
Razmišljam da l ja ostavljam trag kroz decu, ne znam, ali znam da sam od njih napravila zrele i odgovorne ljude. Čak odgovornije i od mene i nekim situacijama.

Mislim da svako od nas želi da ostavi trag i da svako od nas ostavi svoj trag,a trag je živ onoliko koliko je bio voljen dok je bio živ ili koliko je bio uspešan.
U mom slučaju možda ne ide ni jedno, ili je to trenutno osećanje, koje će naravno proći.No, ima tragova dosta koji ostaju iza mene, počev od nečije greške što sam rođena, do plivanja kroz život i borbe da isplivam i za neke je to uspeh, za mene ne, jer smatram da je to je obaveza svakog čoveka.

Po čemu biste voleli da vas se sećaju?
Mislim da će me rado sećati po crnom humoru i to na svoj neki račun, kao i po razumevanju mnogo toga što većina Balkanaca ne mogu da razumeju ili neće ( ja imam "teoriju" da neće, jer mislim da čovek može mnogo toga da razume, samo ako hoće,naravno ovde ne mislim na neka nasilja!)
Pamti će me i po "oštroj reči", jer ja umem mnogo da ćutim i onda kažem strogo direktno. I moja deca će me pamtiti po toj mojoj oštroj reči, jer sam umela nekada da budem i gora nego neke "maćehe".Mada mi se to ne spominje, više ja to spominjem,a oni se smeju sada.Da l će tako biti kasnije ne znam.

Šta vi ostavljate u amanet generacijama koje će živeti posle vas?
"Ne radi ono što ne želiš da tebi urade"
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostaviti trag Empty Re: Ostaviti trag

Počalji od ThePoet Uto Feb 12, 2013 3:08 pm

O ovome sam često razmišljao. Za mene je vrlo bitno ostaviti trag, jer ću tako imati osećaj da sam u životu ostvario svoj cilj. Mislim da svako od nas treba da pronađe svoj talenat i da ga iskoristi na najbolji mogući način.

Ja bih želeo da me pamte kao pisca i pesnika. Voleo bih da za sobom ostavim romane koje će generacije čitati. To bi bio moj amanet. Voleo bih da se neko pronađe u njima i da možda neko nekad vidi i shvati sve ono što sam ja zamislio.

Trenutno smatram da ništa nisam vredno ostavio iza sebe. Bilo bi zanimljivo vratiti se ovoj temi za jedno desetak godina i onda u njoj pisati. Mislim da sam još uvek na putu ka umnom vrhuncu i da imam još da radim na sebi da bih ostavio iza sebe nešto zaista vredno i, možda, vanvremensko.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ostaviti trag Empty Re: Ostaviti trag

Počalji od Troja Uto Feb 12, 2013 11:35 pm

Kada sam bila mladja pisala sam poeziju i priče i osjećala da je to moj jedinstveni trag koji će ostati u ovom svijetu. U ratu su nestale sve moje pisanije, a život me okrenuo u novom pravcu otada i sada rijetko pišem. Mnogi radjanjem djece ostavljaju trag. Ja nisam krenula tim putem.

Mislim da je najvažnije što sam ostvarila u životu da sam voljela i bila voljena. Uspomena na mene živjeće u mom suprugu dok god ga ima, a i u mom bratu i njegovoj porodici. Ja i suprug dijelimo i ljubav ka unutrašnjem uredjenju stana, pa će naš stan ostati kao mali spomenik svemu što smo voljeli i čemu smo se divili. Možda će moja dobrota ostaviti neki mali prolazni trag u ljudima. A ako i nestanem bez traga biću samo kap u moru. Važno je dobro živjeti, a ne šta će biti poslije moje smrti.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostaviti trag Empty Re: Ostaviti trag

Počalji od ces@ric@ Sre Feb 13, 2013 2:40 am

Naravno da je vazno dobro zivjeti, ali mene nekako jezi ta prolaznost i ipak bih voljela ostaviti nesto iza sebe.
Djeca su dobar odgovor i nadam se da cu ih jednog dana ostaviti iza sebe. No, pitanje je kakava ce ta djeca biti.
Voljela bih napisati knjigu. Ali ne svakakvu knjigu, vec neku koja ce uci u obaveznu lektiru. Ovo govorim, jer mi se cini da danas svako moze napisati knjigu. Ili snimiti seriju, film... To mi nekako djeluje kao nesto vjecno.

Zasad nisam nista napravila sto bi ostalo iza mene, po cemu bi me se sjecali. No, tjesim se, da jos ne namjeravam umirati, pa mogu poraditi na tome. Recimo, posvetiti se vise kuhanju i napisati jednom neki svoj kuhar :) To mi od svega najrealnije djeluje :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostaviti trag Empty Re: Ostaviti trag

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu