Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Smrt je kraj?

+13
Miloš_88
enigma_
Teixos
Troja
Ika
Nymphadora
hermina
black_morena
Ireth
Liza_N.
zanesena
f-lady
Still_dreaming
17 posters

Ići dole

Smrt je kraj? Empty Smrt je kraj?

Počalji od Still_dreaming Ned Feb 07, 2010 11:18 pm

Da li se smrću sve završava?
Postoji li Raj?
Ili neka vrsta reinkarnacije-prelaska ''duše'' u neku drugu materiju(biljku, životinju)?
Odlazimo li negde posle smrti ili...?
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od f-lady Čet Maj 06, 2010 9:56 pm

Tvoje telo, sve sto ga cini, ce se u sustini pripojiti sa zemljom i sa ovim svetom, nakon ko zna koliko godina mozda se nesto tebe nadje josh negde, ali nas kao ovakvih, mislim, da vise nece biti. Uzasno je, a tako je svejedno, kada umremo ni ne znamo da smo ziveli.

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od zanesena Sub Maj 15, 2010 11:22 am

Vjerujem u zivot poslije smrti...vjerujem da duse nadju neko svoje mjesto...
I vjerujem da su svi dragi ljudi koje smo izgubili tu negdje sa nama kada su nam potrebni...da nas njihove duse posjete, da nam daju snagu, da nas cuvaju...
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Liza_N. Ned Okt 17, 2010 1:37 am

Neki ljudi umru za života. Neki traju vekovima posle smrti.
Možda smo mi, koji ostajemo u ovom svetu, proglasili smrt za kraj. Možda oni koji odu traju negde drugde, u nekom novom telu i životu, i ne žale toliko za nama.
Iskreno, ni sama ne znam šta da mislim, ali mi je blisko verovanje da kraja nema. Kao što je u prirodi zastupljen ciklus kruženja materije i energije, zašto tako ne bi bilo i sa čovekom i njegovim odlaskom?
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Ireth Sre Nov 17, 2010 8:52 pm

Smrt, fizicka smrt, je konacna. Tu nema nazad. Kada nam telo otkaze, kada srce prestane da kuca, to je to i dalje od toga ne postoji nista.

Ljudski duh, sa druge strane, je potpuno drugacija prica.

Neki ljudi umru za života. Neki traju vekovima posle smrti.

Ovo je tako fenomenalno receno. Ljudi koji dopustaju da zivot tece bez njih su mrtvi cak i dok im srce kuca. Oni ne postoje, zato sto oni ne ucestvuju u sopstvenom zivotu.

Ljudi koji su za zivota uradili nesto sto je njima ili drugima bitno, oni koji su ziveli zivot kao da je jedan jedini (bas onako kako treba), oni koje pamti bar jedna osoba, oni nisu mrtvi, niti ce umreti dok se neko njih seca.

"Neki traju vekovima posle smrti". Nije to za dzabe...
Ireth
Ireth
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 182
Ženski Rak Godina : 33
Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od black_morena Pet Nov 19, 2010 10:08 am

Nadam se da nije ^_^ Što se tiče Raja, nisam baš stoposto sigurna iliti ne vjerujem da je takvo nešto kako ga opisuju, ako i ima nešto poslije smrti, to bi značilo da bi naša svijest nastavljala dalje nakon što nam tijelo odapne, a to bi već značilo da bi trebala postojati neka realnost/razina u kojoj bi se moglo postojati samo na temelju te svijesti šta li je ona već, elektromagnetski valovi, frekvencije il neš treće što neamo ni pojma šta je ^_^ samo se nadam da duhovi ne postoje, tj da te sve svijesti ne ostaju ovdje jer bi to bilo friki XD ajde samo vi nastavite dalje, al zbilja daaaaalje :P
black_morena
black_morena
Početnik
Početnik

Broj poruka : 58
Datum upisa : 23.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od hermina Čet Apr 07, 2011 3:52 am

Ako smrt nije kraj, znači li to da ću ovu svoju dušu poneti sa sobom, da me muči i na dugim svetovima?!
~~Hvala lepo, ali to bih rado preskočila!

Smrt je kraj. Ili je bolje reći: smrt je na kraju.
hermina
hermina
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 117
Ženski Lav Godina : 36
Lokacija : Neverland
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Nymphadora Uto Apr 19, 2011 11:02 pm

Mislim da nije, ili mi je nekako lakse da vjerujem u to, ne znam...
U poslednje vrijeme cesto i razmisljam o tome, a samim tim i mijenjam misljenja.Reinkarnacija mi ne zvuci lose, ali opet, ako zaboravim sve iz proslog zivota, onda to vise nisam ja, tako da je to valjda jednako kraju.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Ika Ned Maj 15, 2011 2:47 pm

Radjanje je početak, smrt je kraj. Sve ima svoj početak i svoj kraj (što se života tiče), svemir je možda beskonačan, brojevi su beskonačni...

Sunce gori, izgoreće. Tu je svakako kraj, ali to ne znači da se negde isto tako ne stvara novo Sunce, novi početak...nečega, nije važno čega. Početak i kraj....To je ciklus u nedogled...Materija je neuništiva.

Sposobnost da razmišljamo postavlja nam mnoga pitanja na koja nikada nećemo saznati odgovor. Jedini odgovor koji ja imam je MOŽDA.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Troja Ned Maj 15, 2011 8:14 pm

Poslije smrti, i pod tim podrazumijevam unistenje ovoga tijela u kome zivim, ne vjerujem da ima novog zivota. Taj zivot ce postojati za nekog drugog, ali ne za mene, ili se bar ja svakako tako nadam. Definitivno se nadam da ne postoji mogucnost da postojim kao biljka ili zivotinja. Takodje je istina da covjek moze u jednom zivotu da se osjeca kao da se vise puta nasao na pragu smrti i umirao, a da ga nije doslovno nestalo.

Tuzna tema. :sorry:
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Teixos Ned Jun 12, 2011 8:11 am

Ne verujem da postoji nešto posle života ali mi je čudno i "glupo" da se prosto ugasimo i to je to.. :jj: Ko zna, možda se budemo družili u nekoj šumi kao lemuri :buahahhaha: To bi bilo zanimljivo.. :D
Teixos
Teixos
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1273
Muški Jarac Godina : 34
Datum upisa : 27.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od enigma_ Uto Avg 16, 2011 9:34 am

Generalno ne razmišljam o smrti, no sad listajući forum, vidim ovu temu.
Mislim da je smrt kraj i zato treba uživati u svakom danu.


Tačnije
smrt je na kraju.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Miloš_88 Uto Avg 16, 2011 9:38 am

Pošto sam agnostik, a život posle smrti se zasniva na veri, logično je da ne verujem u tako nešto.
I ja mislim da smrt dolazi na kraju iliti smrt je kraj.
Miloš_88
Miloš_88
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3461
Muški Škorpija Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Nymphadora Ned Okt 09, 2011 11:04 am

Pa, ovako...Dosla sam do ovog zakljucka u vrlo "posebnom" stanju, i pola teorije o smislu zivota itd. (postanem previse filozofski nastrojna ponekad) sam zaboravila, ali pokusacu da skrpim nesto od zapamcenih djelova.
Smrt ne moze da bude kraj.Onda postojanje gubi svaki smisao, jer ne vidim svrhu organizma koji zivi, misli, umre i nema ga vise.A sve sto postoji mora da ima neko vece znacenje i sve mora da bude povezano.
Raj ne postoji.Ali postoji nesto za sta ne mogu da nadjem rijec, kao neki ogroman skup "misli" i "energije", koji u sustini omogucava postojanje svemira.Jer da ga nismo svjesni, ne bi ni postojao.Tako da to znaci da ga mi stvaramo.
Znam da zvuci kao nebuloza, ali ima vise smisla dok je u mojoj glavi, nego kad pokusam da objasnim :/


Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Ika Uto Dec 27, 2011 3:07 am

Smrt zvezde.
Naše Sunce je zvezda. Kada se ugasi Zemlje neće biti mnogo pre toga. To su činjenice.
Evo, čisto da vidite kako to izgleda. :)

Smrt je kraj? Stardeath

Isključujem ono možda. :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Still_dreaming Uto Dec 27, 2011 3:12 am

Iko, to nije odgovor na temu. Molim te, pazi na formulaciju.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Ika Uto Dec 27, 2011 3:25 am

Pa odgovorio sam na kraju da isključujem ono možda. Ovo su samo razlozi zbog čega tako mislim. :)

Ali ako treba obrazloženje... Posle smrti svakako odlazimo u svemir neće biti ni biljke ni životinje ni Zemlje.
Kada zvezda "eksplodira" postoji mogućnost da se od fuzije molekula stvori crna rupa. To je pojava koja ima strahovitu gravitacionu silu,uništava svaku pojavu materije.

Možda jesam skrenuo sa teme malkice jer bi trebalo da se filozofira o tome. :sorry:

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od ms.k Uto Jan 01, 2013 3:39 pm

" Da li se smrću sve završava? "
... ne ... sve ne ... nešto (za)počinje ili se nastavlja ... tako nekako ... :jj:

" Postoji li Raj? "
... kad/ako ga osjetim/opipam/vidim/čujem imaću neki utisak ...

" Ili neka vrsta reinkarnacije-prelaska 'duše' u neku drugu materiju(biljku, životinju)? "
... kad/ako je osjetim/opipam/vidim/čujem imaću neki utisak ...

" Odlazimo li negde posle smrti ili...? "
... ako me sjećanje dobro služi čini mi se da je matematički dokazano (valjda dok neko/nešto ne dokaže suprotno) da postoji beskonačno mnogo dimenzija ... utisak imam odlazak/ostanak ima neke veze sa tim (dimenzijama) ... :jj:
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od polly88 Sre Mar 19, 2014 11:15 pm

Ne vjerujem u život poslije smrti, ne vjerujem u pakao i raj, ne vjerujem u reinkarnaciju, ne vjerujem u postojanje duše... Moja definicija smrti podrazumijeva gašenje tijela i nestanak misli i svijesti. Smrt je jedno veliko ništa, baš kao što je bilo ništa i prije našeg rođenja.

Tema smrti uvijek me učini depresivnom jer mi je strašno zamišljati da jednoga dana neću postojati.

S druge strane, smatram da smo u neku ruku 'živi' sve dok nas se netko sjeća. Tek kada umre i posljednja osoba koja nas se sjećala, i mi u potpunosti umiremo. Tu je temu otvorio i Krleža u pjesmi 'Snijeg':
(...)
zamest će se moj trag u svemu.
I nitko neće znati da sam i ja bio tu i prošao.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Ivana_ Pet Nov 07, 2014 7:02 am

Da li se smrću sve završava?
Postoji li Raj?
Ili neka vrsta reinkarnacije-prelaska ''duše'' u neku drugu materiju(biljku, životinju)?
Odlazimo li negde posle smrti ili...?


Odbijam da mislim takođe i da verujem da je smrt kraj jednog tako divnog fenomena kakav je život. Smrt je možda, faza... Faza u nekom procesu dešavanja mimo nas. Kao misleće biće, od uma, ne verujem u prelazak, reinkarnaciju i slične priče, ali verujem u tok. Reče Ika - to je smena svetlog i tamnog. Neka vrsta balansa mora postojati. Verujem da je sve jedna duboka tajna koja nam se ne da. Ne verujem u Raj. Raj je ovde, na zemlji. Možda je zemlja Raj? Možda smo mi sada u Raju, nesvesni. Toliko je toga u nesvesnom, toliko je toga u prirodi. Da Iko, zvezde gasnu, i ponekad, odsjaj one koje vidiš - varka je i nje već davno nije (reče čika Jova Zmaj), ali isto tako stvaraju se nova sunca, novi svetovi. Verujem da je materija večna. A šta smo mi nego njen deo - bili deo tamne ili svetle materije - u toku smo.

MI SMO ENERGIJA; A ENERGIJA NE UMIRE.

                                                       
Albert Ajnštajn


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od male Pet Nov 07, 2014 9:51 am

Still_dreaming ::Da li se smrću sve završava?
Da, i pomirite se sa tim. Mad
Still_dreaming ::Postoji li Raj?
Postoji samo onaj raj koji sam stvoriš.
Still_dreaming ::Ili neka vrsta reinkarnacije-prelaska ''duše'' u neku drugu materiju(biljku, životinju)?
Ako je tako, onda smo svi serijske ubice. E, koliko sam prasića i pilića poklao, a pojeo sam x1000.
Still_dreaming ::Odlazimo li negde posle smrti ili...?
Da. U grob. :jj:
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kraj? Empty Re: Smrt je kraj?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu