Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na slovo, na slovo

+2
ces@ric@
ThePoet
6 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od ces@ric@ Sre Maj 01, 2013 9:33 am

Jaje - jedna od onih stvari koje volim da uvijek imam u frizideru. Samo jaje i ne jedem toliko, vise ga koristim da nesto napravim na brzinu. Inace, i asocijacija na mladjeg brata koji je kao mali bio alergican na jaja.

Jakne - kao sto su neke zene opsjednute cipelama, ja sam opsjednuta jaknama. Imam finu kolekciju i cesto ih mijenjam, tj. trudim se da ih sve jednako nosim.

Jelena Karleusa - osoba koju nikako ne mogu smisliti i koja po meni predstavlja sve odlike primitivizma. Ujedno, mislim, i jedina tzv. domaca pjevacica ciju nijednu pjesmu ne volim. Rado citam sale na njen racun, ali od njene pojave mi se dize kosa na glavi.

Jabuka - voce koje rado jedem, a koje me jako asocira na dedu, posto je cesto izao kroz kucu guleci jabuku :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Sre Maj 01, 2013 8:20 pm

Zizak je mala dosadna bubica koja se moze zakotiti u pasulju, sto nam se jednom i desilo. bili smo sokirani kada je stan najednom bio preplavljen sitnim bubicama i tek kada smo pogledali pasulj otkrili smo odakle su se stvorila ta mala cudovista.

Zeljko Bebek je dugo bio moj omiljeni pjevac. Bio je vrlo dobar u stvaranju eksplozivne atmosfere na koncertima Bijelog Dugmeta. Bilo mi je jako zao kada je zamijenjen kao pjevac te grupe.

Zarko Lausevic je dobar glumac koga sam voljela da gledam.

Zeljeznica je bila moje omiljeno prevozno sredstvo u danima kada sam zivjela u Sarajevu ako nisam putovala sa roditeljima. Nekako osjecam da je sada prevazidjena. Ili to samo ja zivim previse daleko od svega da putujem zeljeznicom?
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Ned Maj 12, 2013 8:26 pm

Zabrana je nesto sto za mene cesto nije imalo znacenje i sto sam cesto krsila. Gotovo kao da mi je to bio pravi mali izazov da uradim nesto sto kazu da ne bih trebala :) . Naravno, nikada nisu bile u pitanju neke krupne stvari koje bi mogle imati ozbiljne posljedice.

Zebra - pjesacki prelaz - je nesto sto vrlo rijetko koristim. Najcesce prelazim ulicu kada procijenim da nema automobila i da sam bezbjedna i ne obracajuci paznju da li u blizini ima pjesacki prelaz.

Zana Nimani je pjevacica koja je imala par hitova koji su mi se jako dopadali. Narocito sam voljela njenu pjesmu "Jabuke i vino" koju je otpjevala zajedno sa Zeljkom Bebekom.

Zelena je boja koju sam vrlo rijetko nosila u zivotu, da bih zadnjih godina pocela da je mnogo cesce koristim. Vrlo je osvjezavajuca.

Zid je prvi forum kome sam se ikada prikljucila i na kome sam i dan danas najaktivnija od svih foruma na kojima pisem.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od ces@ric@ Pon Maj 13, 2013 9:13 am

Kiki bombone - bombone mog djetinjstva. Asocijacija su mi na lijepu stranu djetinjstva i porodicu :)

Karoca - jedna od prvih Oliverovih pjesama koje sam naucila, mada tad nisam znala 90% rijeci sta znace :buahahhaha: I dalje volim tu pjesmu

Kutije - volim male kutije, ali i velike. U prodavnicama mi uvijek padnu u oci, ali ih rijetko kad i kupim da ne bih pravila kiceraj kuci.

Ko to tamo peva - jedan od najboljih, ako ne i najbolji domaci film. Znam skoro sve replike iz filma, a neke koristim i u svakodnevnom zivotu (npr. "treba sve uz zid, pa metak u celo" ili "sta mu je? - sad mu nije nista, ubio si ga kao zeca!", "ostali samo dugmici!"...)

Katarina Andjelic (Cakana) - jedan od omiljenih likova iz neke serije. I njenim citatima se isto cesto koristim. Po meni ubjedljivo najoriginalniji lik iz domacih serija

Karen Walker - mada mnoge nervira, jedan od omiljenih likova iz neke serije. Presmijesna mi je i cesto vrtim njene scene na youtube, dok mi sama serija i nije nesto


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Pon Maj 13, 2013 8:08 pm

Idiot je knjiga Dostojevskog koja mi se jako dopala nekada davno.

Italija je zemlja u kojoj sam do sada boravila tri puta. Bilo mi je lijepo i cula sam da su jos neki italijanski gradovi osim onih koje sam posjetila (Rim, Verona, Milano, Torino) lijepi i interesantni, pa se nadam da ce me put opet tamo nanijeti.

Istina je nesto sto jako cijenim. Vrlo su mi smijesni ljudi koji misle da mogu drugima lagati, a da se to ne provali.

Iskrenost je osobina koju vrlo visoko cijenim kod ljudi i koju svi moji prijatelji posjeduju.

Ivan Goran Kovacic je bilo ime jedne od skola koje sam pohadjala.

Irena je ime moje dobre drugarice, a i prve komsinice.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od ces@ric@ Uto Maj 14, 2013 3:36 am

Lanedi - ime moje serije, koju sam napisala i ujedno ime glavne junakinje iste. Ime sam smislila onako, jer sam htjela neobicno ime za svoju junakinju. Najprije je to bila knjiga koju sam pocela pisati sa nekih 13 godina, onda sam preradila u forumsku seriju. Lik kom se cesto vracam, kojeg jos uvijek obradjujem i doradjujem :)

Luk - vrlo malo jela spremam bez njega. Volim ga u svemu.

Lazar Ristovski - jedan od meni drazih domacih glumaca.

Lada - auto koje je moj otac dugo vozio, i prvo auto koje ja pamtim u nasoj porodici.

Lara, Luna, Lana - sve su mi to jako lijepa imena, volim nesto imena
na L

Lud, zbunjen, normalan - jedna od najboljih humoristickih serija na nasim prostorima. Jedna od rijetkih dobrih novijih, bar po meni.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Pon Jun 03, 2013 9:19 pm

Jelek je dio narodne nosnje i meni licno simpatican ukras na mladim zenama.

Jeleni su prekrasne divlje zivotinje kojih kod nas ima u Richmond parku, i to raznih vrsta. Odusevljava me njihova ljepota i ne mogu da shvatim kako su ljudi imali srca da ih love, osim za hranu u periodu kada se nicim drugim nisu mogli prehraniti.

Javasluk je nesto sto je vladalo Bosnom u vrijeme kada sam ja tamo zivjela. Nisam sigurna da li je jos uvijek tako, ali znam da su se prije svi na to zalili.

Jovanka Broz je bila Titova supruga koja je pala u nemilost u kasnijem periodu njegovog zivota.

Jabuka je vrlo zdravo voce koje volim da jedem.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od ces@ric@ Ned Jun 09, 2013 10:29 am

Ljuljacka - obozavam ih i po tom pitanju sam totalno dijete. Kad sam u Sarajevu uvijek trazim izgovor da prosetam do parka i odem na velike ljuljacke koje su tamo. Ovdje me nervira sto su namijenjen samo djeci, pristup odraslima zabranjen, a i premale su za odrasle :(

Ljubicasta - poslije zelene moja omiljena boja i jedna od najcescih boja u mom ormaru.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Ned Jun 09, 2013 8:16 pm

Kruska je voce koje volim da jedem.

Kaput je nuzna zimska garderoba. Posto sam postala vrlo osjetljiva na zimu kupila sam nekoliko raznih kaputa i jakni koji stvarno preopterecuju moj garderober. Jako bih voljela da odselim negdje gdje je toplije, gdje mi svi ti kaputi ne bi trebali ni za sta.

Kino je mjesto gdje volim da odlazim. Kina su izasla iz mode u danasnje vrijeme, a zapravo je gledanje filma u kinu jedan poseban dozivljaj, mnogo snazniji i dublji nego gledanje filma na televiziji. Posebno je dobro ako film ima neke prekrasne scene koje posebno dobro izgledaju na velikom platnu.

Kina je jedna od najmnogoljudnijih zemalja na svijetu. Nisam tamo bila, a voljela bih da je posjetim. Bilo bi divno prosetati se Kineskim zidom!

Kevin Kostner je jedan od meni najdrazih glumaca svih vremena. Ni sama ne znam koliko sam puta gledala njegove filmove.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Pon Jun 10, 2013 8:15 pm

Lakomislenost je moja osobina samo kada je rijec o pusenju. Dobro znam da ne smijem zapaliti ni jednu, a opet svakih nekoliko mjeseci tu istu gresku napravim.

Led je nesto sto ekstremno mrzim. Ne volim hladnocu, a uzasavam se leda. Prije nekoliko godina bilo je sve poledilo u nasoj ulici i pala sam i bas se dobro razbila. Otada me je strah zime i leda.

Laskanje je nesto sto mi prija ako je iskreno. Neke zene reaguju nadmeno kada im neko dodijeli kompliment. Ja se sva istopim. Lijepo je cuti lijepu rijec!

Lane je, po mom misljenju, jedna od najljepsih zivotinja. Jako volim da ih posmatram kada odemo na izlet u obliznji Richmond park.

London je grad u kome zivim vec dugo. Ogroman je i prepun divne arhitekture. Prakticno je nemoguce dobro upoznati sva njegova bogatstva.

Labirint - kroz labirinte napravljene od zive ograde sam se nekoliko puta probijala i trazila pravi put. Pomalo zabavno, pomalo zastrasujuce.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Uto Jun 11, 2013 10:41 pm

Ljubav je osjecanje koje mi je veoma bitno za normalno funkcionisanje. Ako se osjecam sretna u ljubavi u stanju sam da ignorisem razna sitna nezadovoljstva, a ako tu nesto ne stima onda sam nesretna i kada mi sve ostalo ide kao po loju.

Ljubicice su jedan od mojih omiljenih cvjetova.

Ljuljaska je nesto sto volim i dan danas. Zna mi se desiti ponekad da odem u obliznji park i ljuljam se. Drago mi je sto su napravili ljuljaske koje su dovoljno velike cak i za odrasle ljude. :ljulj:

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Sre Jun 12, 2013 8:19 pm

Makarska je ljetovaliste u kome sam cesto boravila i gdje sam provela mnoge sretne trenutke.  Odavno nisam bila na moru i suncala se i kupala jer moj suprug ne voli tu vrstu odmora, a bas bi mi prijalo!

Macka je vrlo lijepa i ponekad umiljata domaca zivotinja.  Voljela sam da mazim macke sve dok me jednom jedna nije stravicno izgrebala, pa sada pomalo zazirem od njih.  Ma ipak je to divlje!

Mama je jedini moj zivi roditelj.  Kada sam bila klinka znale smo se kaciti, a sada mi nedostaje i cini mi se da se mnogo bolje slazemo sada, mada se mora priznati da ona ponekad stvarno ima nekih svojih bubica.

Mostovi su divna arhitektonska dostignuca, koje volim da posmatram i da im se divim.  Tower Bridge u Londonu je za mene najinteresantniji most koji sam ikada vidjela.  Izgradjen je tako da izgleda kao obliznja srednjovjekovna gradjevina Londonska kula (Tower of London), a ima mehanizam za dizanje.  Stvarno genijalno!
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od ces@ric@ Sre Jun 12, 2013 8:35 pm

Maceha - osoba o kojoj u zadnje vrijeme puno pricam, ali je samo na internetu tako oslovljavam. U RL je predstavljam kao majku mog najmladjeg brata. Inace je to i osoba koja je vec dosta dugo u mom zivotu i s kojom imam dosta promjenjiv odnos.

Moskva - grad koji sam posjetila sa nekih 8 godina i koji bih jako voljela da vidim ponovo u nekom ljetnom periodu. 

Madrid - jedan od rijetkih gradova koji i brat i ja zelimo posjetiti i to skupa :)

Mala - nadimak koji ne volim, pogotovo kad ga cure same sebi nadjenu. Familija s bakine strane me tako zove, jer sam jedna od najmladjih u toj generaciji

Muzika - nesto bez cega ne mogu. Dnevno slusam vise od par sati muzike i izludim kad cijeli dan ne cujem nista. Mogu slusati cijelim putem (oko 11 sati voznje) muziku, a da mi ne dosadi

Majoneza - kao mala sam bila opsjednuta ovim produktom, stalno sam trazila krisku sa majonezom. Danas je isto tako volim, ali je manje jedem, jer sam otkrila i druge stvari :)

Mrsavost - nesto sto me prati cijeli zivot je ta neka bolesna mrsavost. Prije sam imala ogroman kompleks zbog nje, ali sam se sad navikla da s tim zivim i da okrenem u svoju korist

Manekenstvo - kratko sam se bavila ovim, brzo sam shvatila da taj svijet ne razumijem i da nije za mene

Macke - ne znam zasto, ali stvaraju veliku odbojnost kod mene. Jedine zivotinje koje bas ne podnosim


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Ned Jun 23, 2013 8:30 pm

Norfolk je vrlo lijep dio Velike Britanije koji se nalazi sjeverno od Londona, a juzno od Jorksira.  Tamo smo isli na more i uzivali u setnjama dugim pjescanim plazama gdje smo sakupljali lijepe kamencice i skoljke.  Tu se nalazi i nekoliko prelijepih basta koje smo posjetili.  U Norfolku se nalazi i jedan od dvoraca kraljevske porodice zvan Sandingham.

Norveska je zemlja na sjeveru Evrope gdje zivi moj dobar skolski drug.  On je u mladjim danima bio roker i svirao bubnjeve u jednoj grupi.  Ima troje djece, pa ga svi drugari zezaju da je on popravio natalitet i u ime svih nas koji se nismo odlucili da imamo djecu.  Norvezani su otkrili naftu, pa sada imaju jako dobre plate.  Ipak, ne bih zeljela zivjeti u toj zemlji jer je tamo zima vrlo duga i hladna.

Nosorog je cudna africka zivotinja koja mi izgleda kao da je na Zemlju pala sa neke druge planete.

Nos je vrlo vazan dio lica koji ima osjetilne celije za mirise.  Moje culo mirisa je istancano, te jako uzivam u lijepim parfemima.  Neki ljudi vrse hirurske korekcije nosa jer nisu zadovoljni njegovim izgledom.  Inace, nos je i moj omrazeni dio tijela ljeti kada pocne vrijeme alergija na polen, pa me zaista mogu dovesti do ocajanja problemi sa nosem.

Noge su vazan dio tijela.  One nas nose kuda glava sneva da ide.  Zenske noge se vrlo cesto zagledaju i procjenjuje se njihova ljepota.  Djevojke su svjesne toga, pa cesto nose mini suknje da bi izgledale privlacnije.  Tragikomicno je sto mnoge ne mogu pravilno procijeniti izgled svojih nogu, pa se ovih dana na ulicama  gradova sirom svijeta mogu vidjeti i noge za koje bi bilo mnogo bolje da ostanu skrivene od pogleda.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Pon Jul 01, 2013 8:36 pm

Njeznost je jedna od najljepsih ljudskih osobina. Roditelji bi svakako trebali da je usvoje u svom ponasanju prema djeci, a i partneri u medjusobnom odnosu.

Njoke su jelo koje sam probala nedavno. Prilicno su mi se dopale.

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Pon Jul 15, 2013 9:24 pm

Ohridski biser je veoma lijep. Imala sam ogrlicu sa privjeskom od ohridskog bisera koju sam jako voljela, ali sam je negdje zagubila. Ehhh...

"Orlovi rano lete" je knjiga Branka Copica koju sam citala kao djevojcica i koju sam jako voljela.

Orahe volim da jedem, ali ih sada izbjegavam iz dijetetskih razloga. Mozda ne bih trebala, kazu da su jako zdravi.

Osini po prasini je album Zeljka Bebeka koji je na zalost svjedocanstvo da je njegov najbolji stvaralacki period bio za vrijeme njegovog clanstva u grupi Bijelo Dugme. Steta.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Sre Jul 17, 2013 12:52 am

Pas je jedna od mojih omiljenih zivotinja.  Prije su mi svi psi bili dragi, a sada zazirem od agresivnijih vrsta jer mi se desilo dva-tri puta da pocnu da nasrcu na mene.  Inace, apsolutno prezirem vlasnike takvih pasa i smatram da bi se drzava trebala pobrinuti da im se psi oduzmu i zabrani im se daljnje drzanje zivotinja (osim mozda kanarinaca:D ).

Pasta je jedno od mojih omiljenih jela.  Volim je spremljenu na razne nacine, sa gljivama, sirom ili mesom, paradajz ili besamel sosom.  Obicno pazim da jedem dijetalniju hranu, ali kada je pasta u pitanju ignorisem sva upozorenja.

Portugal je zemlja u kojoj jos nisam bila, a vidjela sam fotografije prijateljice koja je isla tamo i mislim da bi vrijedilo otici i vidjeti.

Pariz je za mene najljepsi grad u Evropi, a mozda i na svijetu.  Jako je cist i uredan, sa lijepom arhitekturom i sam centar nije toliko veliki da ne biste mogli prehodati i setajuci vidjeti vecinu stvari koje vas interesuju.  Pariz ima notu romantike koju germanski gradovi nemaju i mnogo je ujednaceniji kvalitet gradjevina u centru, nego sto je to recimo slucaj u Rimu.  U septembru cu ici ponovo tamo na odmor.

Prijateljstvo je veoma vazna stvar za mene i mnogo cijenim ljude sa kojima se nadjem na istoj talasnoj duzini i uspijem ostvariti taj posebno bliski kontakt.  Da nije prijateljstva pitanje je da li bih ja vec 20 godina zivjela u Velikoj Britaniji i kako bi se odvijao moj zivotni put.  Dragi prijatelji - na svemu vam hvala.givenheart

Petrovgrad (St Petersburg) je jos jedan od predivnih gradova u kojima sam bila. Zelim jednoga dana ponovo tamo otici, ali moj suprug pokazuje vrlo malo interesovanja da tamo putuje. Mnogo mi se vise dopao od Moskve. Jednom rijecju - divan!
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Sre Jul 17, 2013 8:42 pm

Rim je jedan od evropskih gradova koji su na mene ostavili dubok utisak.  Od arhitekture najvise mi se dopao Vatikan i crkva Svetog Petra.  Sam centar Rima ima nekih lijepih zgrada, ali i nekih koje na mene nisu ostavile neki poseban utisak.  Ono sto me je odusevilo bile su rusevine starog Rima, kao i bezbroj prelijepih skulptura koje mozete vidjeti.  Sistinska kapela ih je prepuna i voljela bih da sam se tu mogla zadrzati mnogo duze nego sto sam ostala.

Raspad Jugoslavije je dogadjaj koji je u potpunosti promijenio tok moga zivota.  Da nije bilo toga sigurna sam da bih i sada radila u skoli i zivjela u Sarajevu.  Ja sam bila veoma ponosna na svoju zemlju i mnogo mi je zao sto je ikada doslo do raspada Jugoslavije, pa makar me to i dovelo u poziciju da prozivim neka mnogo originalnija i izazovnija iskustva.

Regensburg je grad u Njemackoj u kojoj sam zivjela mjesec dana 1991-ve godine kada je poceo rat u Hrvatskoj.  Da je rat u Bosni poceo ranije ne bih se ni vracala i ko zna kakav bi bio moj zivot sada.  

Reketi se koriste za igranje badmintona, sporta kojim se zadnjih mjeseci bavim.  Vrlo dobar sport, interesantan i brz.  Kada sam pocela da igram pitala sam se kako cu izdrzati dva sata igranja, a zapravo me igra tako ponese da je to uzivanje, a ne napor.

Ruke su jedan od najvaznijih dijelova tijela. Jako volim njihovo prikazivanje u umjetnosti, bilo da je u pitanju slikarstvo ili skulptura.

Rubens je cuveni slikar cija sam djela gledala u muzejima i ciji mi se rad mnogo dopada.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od ces@ric@ Sre Jul 17, 2013 8:56 pm

Nebojsa Glogovac - jedan od meni vrlo dragih domacih glumaca kog sam imala priliku gledati u dosta filimova. Inace, glumac kog volimo i moja prijateljica i ja (sto je prava rijetkost)

Nadalina - ime koje sam iskoristila u svojoj seriji za ime mladje kcerke glavne junakinje. Svidja mi se, a cula sam ga u Oliverovoj pjesmi.

Neum - grad u kom sam dosta puta bila sa ocem koji je igrao sahovski turnir i gdje sam upoznala dosta ljudi. Za ovaj grad me vezu lijepe uspomene.

Nives Odak (Seke) - jedan od boljih likova iz serije Ruza vjetorva, zbog kog sam i pocela gledati seriju. Volim da citiram njene bisere.

Nora - ime koje bih htjela dati jednog dana svojoj kcerci. Najprije zbog knjige "Kuca lutaka", a kasnije i zbog serije Brothers & Sisters, gdje me lik Nore odusevljavao.

Nokia - vecina mojih telefona je bila ove marke i idalje sam joj vjerna :) Nekako mi garantuje sigurnost i nikad me dosad nije izdala.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Ned Avg 11, 2013 9:31 pm

Sarajevo - grad moje mladosti, grad u kome sam isla u skolu i dozivjela prve ljubavi. Ovih dana je cini mi se u mnogo zalosnijem stanju nego sto je bio i to me zalosti.

Sanja - ime nekoliko meni bliskih osoba. Lijepo ime.

St Petersburg (Petrovgrad) - jedan od prvih stranih gradova koje sam obisla. Zaista sam bila odusevljena njegovom arhitekturom, a dopadale su mi se i slicnosti izmedju naseg i ruskog jezika. Imam divne uspomene na ovo putovanje.

"Sunshine" - pjesma grupe Nazareth koju sam voljela da pjevam sa svojim drustvom iz srednje skole.

"Stay" - pjesma koju pjeva Rihanna koja mi se jako dopada. Citala sam da je plakala na sceni pjevajuci ovu pjesmu posvecenu svojoj velikoj nesretnoj ljubavi. I zaista, pjesma je jako dirljiva, vidi se da je napisana iskreno, da je pjevacica oglila svoju dusu i pricala o necemu sto je za nju veoma intimno i bolno.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od ces@ric@ Čet Sep 19, 2013 12:52 am

Oliver Dragojevic - moj omiljeni pjevac i izvodjac uopce. Volim vecinu njegovih pjesama i jedan je od rijetkih koje slusam same (bez drugih izvodjaca). Moj nick ovdje je po njegovoj pjesmi. Naglasavam da volim njegove pjesme, a njegov privatni zivot ili neke politicke stavove ne pratim i ne zanimaju me.

Orasi - uspomena na dedu. Jedina od njegovih unuka koja voli orahe, pa mi ih je rado tucao dok je bio ziv i cak slao za Prag.

Orlovi rano lete - jedna od prvih knjiga koju sam citala, nakon sto sam pogledala film, koji me je odusevio. I dan danas mi je jedna od drazih knjiga.

Orhideja - jedan od mojih omiljenih cvjetova, koji uskoro imam namjeru da imam i u kuci. To je takodjer ime jedne osobe koja mi je cesto primjer kako ne zelim nesto u zivotu napraviti.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Still_dreaming Sub Jan 04, 2014 10:39 am

Baba N... - Baba sa tatine strane. Divno povučeno patrijarhalno stvorenje koje je volelo i štitilo svoje (porodicu) sopstvenim životom. Majka puna ljubavi, baka puna razumevanja. Žena koja je preživela mnogo toga, a nikad nije izigravala mučenicu. Sve to izašlo je kada se razbolela i kada joj je sve postalo konfuzno. Tada su njeni najveći strahovi izašli na videlo, a najverovatnije nikad ne bi da je bila svesna. Žena koja je bila majstor za micu. Žena koja mi nikad nije sama rekla da me voli (dok je ne pitam), a kod koje se to videlo u svakom postupku.


Baba D... - Baba sa mamine strane. Domaćica, radnica, uvek raspoložena. Skromna žena koja je srećna što je bogata divnim ćerkama i dobrim unucima. Nežna duša tvrdih, ispucalih ruku. Uvek u pokretu, uvek brza. Žena koja ume da se raduje malim stvarima, jer je samo nekolicinu velikih stvari doživela. Žena kojoj je najlepše kad su svi njeni oko nje. Žena koja se rasplakala kada sam je ove godine nazvao i čestitao joj novu godinu. Ona je baka koju sam ‚‚manje voleo" kad sam bio mali ‚‚zato što je mogla da me stigne", dok baba N nije bila toliko brza. Ali sam posle naučio da se borim i sa njom. Kada bi mi se približila dok me je jurila, namerno bih pao, pa bi ona, kako me ne bi zgazila, u pokušaju da me obiđe, i sama pala. Ubrzo je shvatila da se đavo ne juri :D

Borisav Stanković - Čovek koji ima pakt sa Mesecom. Čovek koji je napisao ‚‚Pokojnikovu ženu", jednu od najboljih pripovedaka koje sam pročitao. Čovek koji je umeo da vidi i prodre.

Bri - Savršena žena, savršena lutka u početku. Kasnije jednostavno savršena. Jedan od omiljenih likova kada se saberu sve serije koje sam gledao.

Branka - Moja profesorka srpskog koja je podgrejala moju ljubav prema književnosti. Nikad neću zaboraviti njenu priču kako je sanjala da živi negde blizu reke i da joj prozor gleda na reku i kako je maštala o tome da dok predaje književnost u pozadini svira klavir. Danas živi blizu Save i prozor joj gleda na reku, a prvi čas koji je ikad održala održala je u kabinetu za muzičko, jer su sve ostale učionice bile zauzete - pogađate da je klavir bio u kabinetu, a jedna učenica je znala da svira. Da, prvi čas je održala uz klavir koji je svirao u pozadini. :)


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od ces@ric@ Sub Jan 11, 2014 9:24 am

Prag - grad u kom zivim, jos uvijek najljepsi grad u kom sam bila. Vec dugo zivim u njemu i imam osjecaj da ga znam bolje nego Sarajevo. Zaista volim ovaj grad :)

Pariz - grad koji vec jako dugo zelim obici, ali nikako da to ucinim. Nadam se da ce mi se ove godine ta zelja ostvariti :)

Portugalski jezik - jezik koji bih jako voljela da znam, najvise zbog nekih serija, koje bih rado gledala da razumijem portugalski.

Postar/penzija - dvije stvari na p koje ne mogu podijeliti. Asociraju me na baku i njeno cekanje postara da donese penziju za nju i mamu. I onda je slijedilo brojanje, nakon cega bi mi dala nesto, ali bi uvijek cekala tatu da dodje sa posla i podijeli

P.... - moja cimerka i najbolja prijateljica. Drago mi je da se brzo i lako dogovaramo i da super funkcionisemo skupa. Jednog dana ce biti tesko odesliti se od nje.

Paulo Coelho - pisac od kog sam proctiala mnogo. Ne smatram ga nesto posebno dobrim, ali lakim za citanje i opustajucim.

Poker - igra koju volim igrati, ali samo sa prijateljima ili online.

Paprike - povrce koje volim i koje rado koristim kao sastojak pri kuhanju

Pas - moja omiljena zivotinja, voljela bih ga jednom imati za kucnog ljubimca, ali ne bih voljela da ga moram ostavljati po cijeli dan samog

Pauk - druga zivotinja koju bih rado imala za kucnog ljubimca. Jedno vrijeme sam i imala , cuvala sam od druga pauka i bilo je zanimljivo iskustvo.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Troja Čet Jan 16, 2014 10:30 pm

Tata - mozda najznacajnija osoba koju sam imala u svom zivotu.  Mnogo je uticao na mene i njegova smrt me je strasno pogodila.  Mislim da smo mnogo slicni, na zalost i po porocima, te mislim da mi je zavisnost od duvana nesto sto sam naslijedila od njega.  Vrlo sposoban, ambiciozan, vrijedan, snalazljiv, misteriozan i nedokuciv, za mene je bio i ostao vjecita enigma.

Toronto je grad u kome zivi moj brat sa svojom porodicom koji sam posjetila vise puta.  Nekada sam i sama zeljela da odselimo tamo, ne bih li bila blize svojoj porodici, ali mi je sada drago sto mi suprug nije udovoljio zelji, jer strasno mrzim zime, a tamo zime znaju biti vrlo hladne i teske.

Tijelo u kome zivimo, ono sto nas ogranicava i ne da nam da se svojim duhom odlijepimo od svakodnevnice.  Mnogo nesavrseno, podlozno bolestima i propadanju, nekada predivno i predmet divljenja, a sa godinama postaje tuzni dokaz nase prolaznosti.

Tito - nas bivsi vodja, covjek kojem smo se divili, pa se poslije pitali da li je zaista bio tako mudar kako smo nekada mislili.  I sada ponesto procitam o njemu sto me uvjeri da nije bila uzaludna vjera u njega, ali nikada vise necu biti stoprocentno sigurna da je u svemu bio u pravu.

Tuga - osjecanje koje smo vjerovatno svi mi bar nekada u zivotu imali i koje nam govori da na zalost ovaj svijet i zivot nisu savrseni.

Tost - jelo koje volim da pripremam i jedem vikendom za dorucak.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od ces@ric@ Pon Jan 20, 2014 12:25 pm

Rusija/Rusi/ruski jezik - genetski sam vezana za Rusiju i kao mala sam sa mamom i njenm stranom familije pricala ruski. Sad taj jezik ucim ponovo, upisala sam kurs, a prijatelj Rus mi pomaze tako sto kad se sretnemo pricamo na ruskom. Ove godine se nadam da cu ponovo posjetiti Rusiju, a probacu i izganjati ruske papire. Inace moj sef je Rus, kao i vise od polovine mojih kolega :)

Rovinj - grad u kom sam dosta puta bila i za koji me vezu neke osobe i neki dogadjaji

Rat - cetiri godine, koje su me obiljezile. Nesto iz cega i dan danas vucem traume, a osjecam posljedice. Nisam bila toliko mala da ne pamtim, ali to najcesce kazem da ne bih morala analizirati sjecanja.

R...- moj prvi sef i mentor. Naucio me je puno toga

Rolanje - moj omiljeni sport i nesto u cemu uzivam

Rad, red i disciplina - u neku ruku moj vodic, ne ide jedno bez drugog i volim da to postujem

Realizam - omiljeni period u knjizevnosti, knjige iz ovog perioda obicno "gutam"


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Na slovo, na slovo - Page 2 Empty Re: Na slovo, na slovo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu