Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proza vs poezija

4 posters

Ići dole

Proza vs poezija Empty Proza vs poezija

Počalji od Ateh Pon Feb 08, 2010 1:06 am

Danas je popularnija proza od poezije, ljudi kao da su okrenuli leđa lepršavim stihovima i okrenuli se stamenitim rečeničnim nizovima. Da li su oni bolji stubovi teretu našeg vremena ili su ljudi postali nemaštoviti i lenji da sklapaju rime i nove izraze,pa da ih i tumače? Kada ste zadnji put čitali neku zbirku pesama, a da je to bilo voljno i ne u okviru lektire? Za šta se vi pre odlučujete,za prozu ili poeziju?
Ateh
Ateh
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 104
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Proza vs poezija Empty Re: Proza vs poezija

Počalji od ces@ric@ Uto Jun 15, 2010 2:13 am

Iskreno, nikad nisam pretjerano voljela poeziju. To su mi, ustvari, bile najmrze lektire. Mislim da je jedina zbirka pjesama koju sam procitala mimo lektira bila od Tomislava Rakocevica. Neku drugu zbirku bih uzela samo kad bi mi zafalio kakav citat.
Neka pjesma mene moze oduseviti, ali problem sa njom je sto to ne mogu prepricati, niti (najcesce) ima likova sa kojima se mogu poistovjetiti. Jedino sto mogu jeste nekom preporuciti tu pjesmu ili nauciti napamet. Ali sad, kad uzmem zbirku pjesama i procitam je od pocetka do kraja, odusevi me zaista par pjesama, ali na kraju svega... nemam sjecanja. Zato radije biram neki roman ili zbirku pripovijetki, a pjesme procitam u naletu...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Proza vs poezija Empty Re: Proza vs poezija

Počalji od polly88 Pet Jul 30, 2010 4:46 am

Uvijek biram prozu ispred poezije, ali to ne znači da ne volim čitati pjesme. Moram se složiti s ovim što je rekla ces@ric@ - ni meni ne ostaju sjećanja nakon pročitane zbirke - jedino što znam jest to da mi se svidjela (općenito) ili da mi se nije svidjela. I valjda baš zbog toga imam posebnu bilježnicu u koju zapisujem pjesme koje su mi se posebno svidjele i onda ju s vremena na vrijeme prelistam i pročitam...
Mislim da nije stvar u tome da su ljudi postali nemaštoviti što se tiče pisanja; mislim da ih puno više piše poeziju nego što ih čita. A zašto je to tako... ne znam.
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Proza vs poezija Empty Re: Proza vs poezija

Počalji od hermina Čet Apr 07, 2011 4:39 am

Kada ste zadnji put čitali neku zbirku pesama?

Mislim da konstantno čitam, sem kad sam u zavadi sa poezijom.


Za šta se vi pre odlučujete,za prozu ili poeziju?

Moj je izbor uvek proza. Ali ne zbog tog što mi "ostaju sećanja kad nešto pročitam".
Zapravo više volim i da mi ništa ne ostane, ali da snažno doživim to šta čitam. I to ne da doživim (samo) "slikama", već da doživim celim svojim bićem.

Za mene ne postoji ništa lepše nego (lep) tok ljusdkih misli, a on u prozi doživljava svoj vrhunac. U poeziji nema tog (nesmetanog) toka misli. Zato poeziju nekad volim manje, nekad više, ali prozu konstantno obožavam.

hermina
hermina
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 117
Ženski Lav Godina : 36
Lokacija : Neverland
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Proza vs poezija Empty Re: Proza vs poezija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu