Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gojine utvare (Goya's Ghosts)

2 posters

Ići dole

Gojine utvare (Goya's Ghosts) Empty Gojine utvare (Goya's Ghosts)

Počalji od polly88 Pon Avg 19, 2013 9:57 am

Gojine utvare (Goya's Ghosts) Goyas_10

Godina: 2006.
Režija: Milos Forman
Scenario: Milos Forman, Jean-Claude Carrière
Uloge: Javier Bardem, Natalie Portman, Stellan Skarsgård




Kakvi su vaši utisci nakon pogledanog filma?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gojine utvare (Goya's Ghosts) Empty Re: Gojine utvare (Goya's Ghosts)

Počalji od Still_dreaming Čet Sep 26, 2013 1:10 pm

Definitivno jedan od najboljih filmova koje sam gledao. Neadekvatan, ali privlačan naslov, ali u ovom slučaju cilj opravdava sredstva. Ako će na taj način film privući gledaoce, ne bih se protivio ni da na omot stave šljokice (ali samo u ovom slučaju).

Natali Portman i Havijer Bardem, treba li išta drugo reći? Oboje su i više nego fantastični. Oboje su van svega drugog što sam gledao o njima. Zaboravio sam da su to oni sve do kraja filma. Što se tiče samog Goje, mogao je i neko bolji da se nađe. Tada bi to bio savršen trio.

Natali me je posebno oduševila, naročito momenat kada je oslobađaju i kada ona totalno izmenjena izlazi. I ja sam joj poverovao! I ja sam je zaista žalio! Priča je dobro osmišljena i radnja se skladno razvija. Posebno dobar filmski momenat mi je momenat kada mu ona kuca na vrata, a nema zvuka, jer se ugao posmatranja preselio u Goju. On ne čuje kucanje i zna da neko kuca samo tako što vidi da pas laje na vrata i da se vrzma oko njih.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gojine utvare (Goya's Ghosts) Empty Re: Gojine utvare (Goya's Ghosts)

Počalji od polly88 Čet Sep 26, 2013 7:44 pm

Still_dreaming ::Natali Portman i Havijer Bardem, treba li išta drugo reći?
Dodat ću još samo jednog važnog čovjeka: Miloš Forman :)
Nakon što sam pogledala Formanove "One flew over the cuckoo's nest" i "Amadeus", ovaj film jest dosta slabiji od njih, ali i dalje jako dobar.

Nije ni Šveđanin u ulozi Goye loš, samo se uz Portmanicu i Bardema nije uspio istaknuti. Iako je Goya u naslovu filma, kao lik je potisnut u drugi plan.

I ovo sam gledala prije nekoliko godina pa su sjećanja oslabila. Sjećam se dijela kada Goya slika gazdaricu na konju, sjećam se potpuno transformirane Ines koja izlazi iz zatvora i trenutka kada se prikazuje njena kćer u kočiji.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gojine utvare (Goya's Ghosts) Empty Re: Gojine utvare (Goya's Ghosts)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu