Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Margerit Diras - Moderato cantabile

2 posters

Ići dole

Margerit Diras - Moderato cantabile Empty Margerit Diras - Moderato cantabile

Počalji od Still_dreaming Pon Jan 27, 2014 8:44 am

Margerit Diras je roman ‚‚Moderato cantabile" objavila 1958. godine i on je tada postigao nezapamćen uspeh - prodato je pola miliona primeraka. Kasnije je sama Margaret napisala scenario za istoimeni film koji je snimljen po ovom romanu.

Margerit Diras - Moderato cantabile 191_la10


Kako vam se svidelo ono što ste pročitali?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Margerit Diras - Moderato cantabile Empty Re: Margerit Diras - Moderato cantabile

Počalji od polly88 Uto Jan 28, 2014 7:14 am

Pročitala sam roman prije više od dva mjeseca, taman kada sam ga i predložila u Klubu, ali nisam vodila nikakve bilješke. Ipak, pokušat ću se prisjetiti...

Anne je majka koja svoga sina vodi na sate klavira u drugi dio grada. Jednom prilikom u kafani upoznaje muškarca s kojim će ubuduće provoditi vrijeme, piti vino i razgovarati dok joj se sin igra uz obalu. Ti njihovi razgovori bili su teški za čitanje jer se ponekad ne zna tko što izgovara, a često je razgovor bio dosta rascjepkan pa nisam bila sigurna ni o čemu pričaju.

Anne je ostavila dojam sanjarke, dok je njen sugovornik davao znakove snažnog muškarca. Sjećam se da su postojale neke naznake toga da su se oni poznavali od prije, ili da ju je on možda pratio kući i promatrao, jer joj je opisivao njen odnos sa suprugom i što je imala na sebi kad ju je vidio. Samo što je i to kaotično napisano pa je do kraja 'visilo u zraku'.

Čudan je bio njen odnos prema sinu, kao da ga nije uspjela odgojiti tako da ju sluša, nego ga je za sve trebala moliti. Sjećam se da je kod učiteljice klavira bio strašno tvrdoglav, nije htio izgovoriti jednu riječ, pa je učiteljica na kraju optužila Anne i rekla da više ne dolaze ako će mali biti takav.

Nisam neka velika obožavateljica tzv. lirskih romana. Volim biti sigurna što se događa, volim dobre dijaloge, dobro opisane likove, dobru atmosferu... Ovdje mi je svega manjkalo. Nije roman loš, može se iz njega izvući puno više (i izvukla bih da mi je pri ruci i da sam ga sada pročitala). Vjerojatno mi sam stil pisanja najmanje odgovara, ali voljela bih pročitati još koji roman Marguerite Duras da zaokružim mišljenje o njoj.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu