Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sestre

2 posters

Ići dole

Sestre Empty Sestre

Počalji od polly88 Sub Nov 22, 2014 1:37 am

Sestre Sestre

Godina: 2011.
Režija: Vladimir Paskaljević
Scenario: Milena Marković
Uloge: Ivana Vuković, Ana Mandić, Ljubomir Bandović




Kakvi su vaši dojmovi nakon pogledanog filma?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sestre Empty Re: Sestre

Počalji od polly88 Pet Dec 05, 2014 4:52 am

Težak i mučan film, tjera na razmišljanje. Svidio mi se. Možda nije među najboljim domaćim filmovima u posljednjih nekoliko godina, ali svakako je zanimljiv jer se većina onoga što se događa u filmu, događa i oko nas. Samo što se sve to (trgovina ljudima, prostitucija i općenito organizirani kriminal) gura pod tepih. Pa eto, kad ne možemo (ili nećemo) govoriti o konkretnim događajima, možemo bar govoriti o filmu.

Iako sam izdvojila prostituciju i trgovinu ljudima kao glavni problem filma, možda je ipak bolje reći da je glavni problem nezaposlenost koja je natjerala jadne djevojke da očajne poteze. Mi koji gledamo obično smo 'pametniji' od likova u filmu pa u tom smislu možemo govoriti o naivnosti djevojaka. No sretni smo što ne znamo za muku koja može natjerati na tako nepromišljene poteze.

Lik Saške mi je svakako najzanimljiviji i najtragičniji jer se ona kroz film preobratila. Bila je premlada i njome je bilo najlakše manipulirati i promijeniti joj mišljenje. Njezin 'kraj' najtužniji mi je dio filma, pogotovo kad jedan od likova kaže: "Ona je sama došla." I, naravno, tužna je činjenica da nema kraja kriminalu...


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sestre Empty Re: Sestre

Počalji od ces@ric@ Pon Dec 08, 2014 11:50 am

I mene je film dojmio. Problematika o kojoj se ne govori, pa se uglavnom ponasamo kao da i ne postoji. Zato ovaj film tjera na razmisljanje.

I meni je najzanimljiviji lik Saske, posto pratimo njenu preobrazbu. U jednom trenutku (kod onog svjedocenja) sam bila uzasno ljuta na nju, ali sam na kraju ipak razumjela da je to vec preslo u psihicki poremecaj.

Zao mi je Marije, koja se vjerovatno osjecala krivom zbog mladje sestre, ali koju pored psihickih trauma muci i okolina.

Zanimljivo mi je da u filmu nema pretjerano poznatih glumaca (bar meni). Osim Bate (kog mi je takodjer zao, jer sam nekako osjetila njegovu nemoc da pomogne i zastiti unuke) i Bojane Maljevic, koja je u ovom filmu prelijepa.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sestre Empty Re: Sestre

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu