Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dr Nele Karajlić - Fajront u Sarajevu

2 posters

Ići dole

Dr Nele Karajlić - Fajront u Sarajevu Empty Dr Nele Karajlić - Fajront u Sarajevu

Počalji od Still_dreaming Sre Jun 03, 2015 10:25 am

Autobiografija Neleta Karajlića, ‚‚Fajront u Sarajevu" , koju je objavio u junu 2014, doživela je čak šest izdanja.

- Za popularnost "Fajronta" krivi su fenomen grada Sarajeva koji nije imao ni u jednom segmentu predispoziciju da postane omiljen u bivšoj Jugoslaviji, a to je postao. Zatim fenomen magičnih osamdesetih koje pamtimo kao da su bile neko zlatno doba, pa Jugoslavija u kojoj smo imali mnogo više prostora i vazduha da dišemo, rokenrol koji je bio vrsta religije u tom vremenu, a u sklopu s tim i "Zabranjeno pušenje" i "Top lista nadrealista", kao najveći humoristički projekat u Jugi. Sve to, plus moj stil pisanja iz koga je neplanirano iscurila nostalgija, učinilo je knjigu primamljivom - rekao je Karajlić prilikom promocije šestog, dopunjenog izdanja.



Kako se vama dopalo ono što je napisao?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dr Nele Karajlić - Fajront u Sarajevu Empty Re: Dr Nele Karajlić - Fajront u Sarajevu

Počalji od ces@ric@ Čet Jun 11, 2015 10:57 pm

Ovo je knjiga koja me je jako pozitivno iznenadila.
Odlucila sam je procitati nakon sto sam pogledala jedan intervju sa Neletom u kom su mi se jako dopali neki njegovi stavovi. Bila sam skepticna, misleci da ce stil pisanja biti ocajan, kao sto je to obicno slucaj kad se glumci i pjevaci uhvate pisanja, ali nije. Cak stavise, stil je pristupacan i dopadljiv (ja ne volim ni previse filozofske recenice).

Knjiga govori o nestanku jednog vremena slobode i mladosti. Prati nastanak meni drage grupe "Zabranjeno pusenje" i serije "Nadrealisti".

Mada nisam religiozna dopalo mi se uvodjenje Sudbine i Azraela. Lijepo ih je uklopio i prekidali su njegovu pricu u pravim trenucima. Taj dio je ono sto me je najvise iznenadilo, jer smatram da za uvodjenje takvih likova i njihovih karaktera ipak treba talenta i znanja.

Svidjelo mi se, takodjer, i to sto je autor odmah na pocetku knjige rekao da ima vrlo veliki ego, pa sam svu njegovu pricu upravo tako posmatrala i nisam mu zamjerala. Govorio je o mom rodnom gradu, o meni poznatim mjestima, o meni poznatim dogadjajima, pronasla sam se dosta u toj knjizi.

No, shvacam sta mu zamjeraju i zasto ga Sarajevo ne voli. Ne mislim da je to zato sto je otisao iz ratnog Sarajeva, vec zato sto je rekao istinu. Da, u Sarajevu je fajront. Multinacionalnost koja se javnosti plasira je lazna. Imao je malo dijete, zenu, i dobio je prijetnju, kao i priliku da ode. I iskoristio ju je! Zasto ne bi? Kao neko ko je cijeli rat bio u Sarajevu, ne zamjeram mu ni trenutka sto je prvom prilikom otisao. Da su moji roditelji bili pametniji i oni bi otisli.

Ipak, u knjizi se primjecuje i dobra doza gnjeva prema Seji i Djuri. Zbog te cinjenice ne smatram da je sve ovdje ispricano tacno. No, po svemu sudeci sve je brutalno realno.

Sve u svemu knjigu bih preporucila svim Sarajlijama, a i drugima koji cesto osjecaju da su mimo nacionalne mrznje, da su u manjini. Da je knjiga duplo vece nego sto je, opet bih je sa lakocom procitala.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu