Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Posao iz snova

5 posters

Ići dole

Posao iz snova Empty Posao iz snova

Počalji od Still_dreaming Uto Avg 25, 2015 11:33 am

Veliki broj ljudi ne radi ono što želi. U Srbiji se mnogi teše da bar rade, da bar imaju primanja. Ali, kad biste mogli - dopustite sebi samo ovog puta - kad biste mogli, čime biste voleli da se bavite?

Ako zanimanje kom biste se posvetili u potpunosti ne postoji, razmašatajte se, opišite ga, izmislite svoje radno mesto, smetite se tamo gde pripadate. Možda ništa, što bi Ameri rekli, nije nemoguće.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posao iz snova Empty Re: Posao iz snova

Počalji od Troja Čet Sep 24, 2015 8:46 pm

Mislim da bih u idealnom svijetu najvise voljela da prevodim knjige i to ne bilo kakve knjige nego klasike i savremenu literaturu najboljeg kvaliteta. Radila bih od kuce i bila odlicno placena za taj posao. Povremeno bih bila pozivana na skupove na kojima se nalaze pisci, te bih tako upoznala mnoge od njih.

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posao iz snova Empty Re: Posao iz snova

Počalji od polly88 Čet Sep 24, 2015 10:26 pm

Shvatila sam da je ono za što sam se školovala i što ću, nadam se, jednoga dana i raditi - moj posao iz snova. Problem je što se u školstvu teško zaposliti, previše je učitelja, a premalo djece.

Ali evo... moj posao iz snova je biti nastavnica hrvatskog jezika u nekoj manjoj školi, gdje ću poznavati sve kolege i učenike. S kolegama ću se dobro slagati, a učenici će, za razliku od ovih današnjih, biti pristojni, ljubazni, zainteresirani za predmet, kreativni, željni znanja. I voljet će čitati. :D Tako ni meni neće biti teško dobro osmisliti svaki sat i posvetiti im svoje vrijeme. Budući da je ovo ipak posao 'iz snova', onda želim i manje papirologije pa da mi više vremena ostane za izvannastavne aktivnosti. Želja mi je držati Mlade novinare i izdavati školski časopis. Ne bih imala ništa ni protiv razredništva; tu bih se posebno potrudila raditi na zajedništvu, organizirati izlete i putovanja.

Da ne bude da bih se htjela baviti ovim poslom samo u idealnim uvjetima - zbilja mi ne bi smetalo ni da su uvjeti nešto lošiji. To bi značilo da bih se oko nekih stvari trebala više potruditi, ali bih zato bila posebno zadovoljna kada bi došlo do napretka.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posao iz snova Empty Re: Posao iz snova

Počalji od Ivana_ Sub Okt 10, 2015 12:50 am

Volela bih da se bavim istraživanjem starih, arhaičnih i čudnih knjiga. Da poznajem brojne drevne jezike. Veoma me privlači i okultizam. Arheolog mi je takođe jedno od zanimanja iz snova, istoričar umetnosti, režiser, glumica ... Ovo su snovi.

Volela bih da budem pisac... Ovo je polurealno.

Volela bih da držim cvećaru i aranžiram bukete.
Ili poslastičaru.

Da budem draguljar. Profesionalni.

Ali ja samo uzgajam zevala - to je sasvim realno. :)


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Posao iz snova Empty Re: Posao iz snova

Počalji od Dora_Mar Uto Okt 27, 2015 12:55 am

Rekli su mi da se razlikujem od većine u današnje vrijeme koja ide za parama, stanovima,automobilima, velikom zaradom, jer bi meni bilo dovoljno da imam samo osnovno (čitaj:prosjek), da se bavim onim što me ispunjava. Da kraj sebe imam ljude koje volim,koji me vole i poštuju. Svoju porodicu.
Posao kojim bih voljela da se bavim je psihologija. U tome bih uživala.
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posao iz snova Empty Re: Posao iz snova

Počalji od Still_dreaming Uto Jul 26, 2016 12:59 pm

Za mene bi idealan posao bio u izdavačkoj kući gde bih se bavio lekturom. Nekoliko knjiga mesečno donosilo bi mi nekoliko puta više novca od ovog koji sad zarađujem (mada se ne žalim u odnosu na pre šest meseci), a još bih radio ono što volim i bio u toku sa savremenom književnošću. Kud ćeš bolje?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posao iz snova Empty Re: Posao iz snova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu