Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zdravlje kućnih ljubimaca

2 posters

Ići dole

Zdravlje kućnih ljubimaca Empty Zdravlje kućnih ljubimaca

Počalji od polly88 Pet Jan 15, 2016 11:47 am

Poznato je da životinje dobro djeluju na ljude – osobe koje imaju kućne ljubimce manje su podložne stresu, bolje su raspoloženi, emocionalno su i mentalno stabilniji, lakše i brže rješavaju konflikte, brže se oporavljaju... Zato je najmanje što čovjek može učiniti za kućnog ljubimca – brinuti o njegovom zdravlju.

S kojim se sve bolestima borio vaš kućni ljubimac? Je li imao problema s alergijama? Što mu je pomoglo?
Kako ljubimcima pomažete da se riješe buha i krpelja?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje kućnih ljubimaca Empty Re: Zdravlje kućnih ljubimaca

Počalji od polly88 Pon Jan 25, 2016 6:37 am

Već sam danima izvan sebe jer mi se Lana otrovala. :(

Počelo je prije nekoliko dana kada smo vidjeli da je netko povratio u dvorištu, ali budući da imamo dva psa, nismo znali o kome se točno radi, a moglo je biti da se i susjedov pas našao u našem dvorištu. Nismo previše brinuli jer su naši psi i taj i sljedeći dan bili kao i svaki drugi dan - jeli su, pili, lajali, igrali se, bili veseli... No povraćanje se nastavilo, primijetili smo da je Lana mršavija i loše raspoložena pa smo nazvali veterinara. On nije mogao doći, ali nabavili smo sve što je rekao da treba, tata je Lani dao antibiotik i parafinsko ulje pa smo se nadali da će za tri-četiri dana sve biti dobro.

No Lana je i dalje odbijala hranu, sva se tresla, jedva je hodala, a počela je odbijati i vodu, tako da smo opet zvali veterinara koji je jučer konačno došao. Kada ju je pregledao, zaključio je da se otrovala (nakon prvog poziva mislio je da je samo riječ o zatvoru). Dobila je cirozu jetre, korijen jezika ju boli toliko da ne može gutati i rekao je da ne vjeruje da će preživjeti. Dao joj je protuotrov, sada joj ubrizgavamo vodu i mlijeko direktno u grlo jer hranu i dalje ne može gutati, umotali smo ju da joj bude toplo, ali svakog trenutka čekamo ono najgore.

Reći će neki - pa to je samo pas, ali Lana nam je već 3 godine kao peti član obitelji, svi ju obožavamo i uopće ne mogu zamisliti da je za koji dan više neće biti. Već treći dan ne mogu se ni na što koncentrirati jer stalno na nju mislim, a znam da joj ne mogu pomoći.

Ovo je prvi put da nam pas ima nekih većih problema. Do sada su tu bile buhe i krpelji - krpelje bi tata izvadio, buha smo se rješavali tako što smo ih poprašili nekim praškom. Trovanje je došlo iznenada; ne znamo gdje je mogla naći otrov, jedino ako je negdje ulovila već otrovanog štakora ili ako je našla otrov kod susjeda, mada tamo stvarno jako rijetko ide... Mislim da bi mi bilo lakše kada bih mogla nekoga okriviti za to što joj se dogodilo, ali čini mi se da je ipak bilo sasvim slučajno.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje kućnih ljubimaca Empty Re: Zdravlje kućnih ljubimaca

Počalji od Troja Uto Jan 26, 2016 1:51 am

Bas tuzno. :( Jako mi je zao sto se to desilo Poly. Nadam se da se necete previse patiti, ni vi ni Lana.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje kućnih ljubimaca Empty Re: Zdravlje kućnih ljubimaca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu