Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.

Razjareni bik (Raging Bull)

Ići dole

Razjareni bik (Raging Bull)

Počalji od polly88 taj Ned Jul 03, 2016 8:50 pm

Godina: 1980.
Režija: Martin Scorsese
Scenario: Joseph Carter, Peter Savage, Paul Schrader i Mardik Martin prema knjizi Jakea LaMotte
Uloge: Robert De Niro, Cathy Moriarty, Joe Pesci

Da li vam se dopao film?
Kakvi su vaši utisci?

Gnothi seauton!
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6402
Ženski Blizanci Godina : 30
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Razjareni bik (Raging Bull)

Počalji od polly88 taj Čet Jul 14, 2016 2:03 am

Može ovaj film još sto puta biti klasik, kad mi se nije svidio. Prvo ga uopće nisam htjela gledati jer je sportska drama, a takve su mi uglavnom dosadne jer me ne zanima sport na velikom platnu. No tijekom gledanja filma shvatila sam da je zapravo riječ o biografskoj drami, a glavni lik se, eto, slučajno bavi baš sportom. Tako da sam time zadovoljna jer sporta na ekranu nije bilo previše i scene su bile dobro uklopljene.

Jedino što mi se u filmu stvarno svidjelo i što mi je donekle bilo zanimljivo jest prikaz odnosa između Jakea i Vickie. Istina, živčanila sam i osuđivala takve postupke i odluke, no to je jedino što me je uspjelo zadržati ispred ekrana. Sve ostalo bilo mi je beskrajno dosadno, čak me ni sjajni Joe Pesci nije uspio pridobiti.

Govorilo se o savršenoj izvedbi Roberta De Nira i shvaćam da se tih godina njega smatralo izvrsnim glumcem, ali meni je on u svakom filmu (koji sam gledala) skoro isti i ništa mi tu nije posebno maestralno. Uvijek isti izrazi lica, isti govor... i to mi je bilo dosadno.

Gnothi seauton!
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6402
Ženski Blizanci Godina : 30
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu