Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko su svađe dobre za vezu?

3 posters

Ići dole

Koliko su svađe dobre za vezu? Empty Koliko su svađe dobre za vezu?

Počalji od Still_dreaming Ned Dec 11, 2016 11:56 am

Nekoliko puta imao sam teoretsku diskusiju na ovu temu sa svojim prijateljima. Na jednoj strani bili su oni koji smatraju da svađe kvare vezu i plaše se za egzistenciju veze prilikom svake svađe, dok su na drugoj strani oni koji smatraju da je svađanje dobro i zdravo (ukoliko dovede do rešenja određene situacije).


Na kojoj ste vi strani?
Kako vi funkcionišete?
Smatrate li svađe posebnim začinom veze ili ste uglavnom imali harmonična iskustva?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko su svađe dobre za vezu? Empty Re: Koliko su svađe dobre za vezu?

Počalji od ces@ric@ Ned Dec 11, 2016 12:47 pm

Na strani sam onih koji smatraju da je svadjanje sastavni dio svake veze. Naravno, pri tom ne mislim na konstantne svadje, viku i slicno. No s vremena na vrijeme se posvadjati i to raspraviti, pa makar se dogovorili da se slazete kako se ne slazete, smatram normalnim.

Zapravo, parove koji tvrde da se nikad nisu posvadjali ne smatram normalnim. I sama sam bila u takvoj jednoj vezi. Stvari su mi smetale, vjerovatno su i njemu, ali nismo se svadjali. To svakako nije znacilo da je sve bilo idealno i harmonicno, jednostavno smo bili prelijeni ili uplaseni da se posvadjamo. Zavrsilo je tako sto se mnogo toga nagomilalo i u jednom trenutku sam shvatila da kad bih odjednom pocela, svadjali bi se danima. Nije vrijedilo, previse se toga nagomilalo, bilo je lakse raskinuti. I tako se zavrsila moja veza bez svadja. Jesam li tad bila sretna jer nismo imali sukoba? Nikako! Imala sam osjecaj da smo neiskreni jedno prema drugom.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko su svađe dobre za vezu? Empty Re: Koliko su svađe dobre za vezu?

Počalji od Troja Uto Dec 13, 2016 4:15 am

Nisam od ljudi koji vole da se svadjaju i smatrala sam da imam idealan brak, ali sad vidim da se nedovoljno svadjamo. :D

Normalno je da ljudi nisu identični i da će i jednom i drugom partneru povremeno zasmetati nešto što onaj drugi radi, ali se takve situacije mnogo uspješnije razrješavaju diskusijom, nego svadjom. Ja i suprug lijepo zamolimo jedno drugo da ne radimo neke stvari koje nam smetaju i oboje se trudimo da ugodimo onom drugom, jer ako je ta osoba sretna bićemo sretni i mi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko su svađe dobre za vezu? Empty Re: Koliko su svađe dobre za vezu?

Počalji od Still_dreaming Uto Dec 13, 2016 1:18 pm

Ja se slažem sa Cesaricom. Smatram da su svađe veoma dobre za vezu, ako se zna za meru. Možda neki funkcionišu drugačije, kao Troja, ali to je sve od osobe do osobe, tj. do toga kako se dve osobe sporazumeju.

Ja više volim da se posvađam nego nešto da držim u sebi. Krenuću uvek lepo, ali sam dosta impulsivan kad su osobe koje volim u pitanju, i u prijateljstvu i u ljubavi. I uvek ću se svađati, sve dok to ima neki zaključak, neko rešenje, sve dok više ne mora da se vraća na to. Smatram to sastavnim delom veze i glavom garantujem da sve dok dve osobe žele da se svađaju među njima postoje varnice i ljubav. Kad više ne žele ili ih mrzi, piši propalo. Imam neke primere u svojoj okolini - skladna veza, bez svađa, prepirki i razjašnjavanja i kvrc - nisu više zajedno.

Da li je to do mene, da li ja volim burno, reljefno, ustreptalo, ne znam, ali znam da sam najbolje funckionisao onda kad sa razumnom osobom krenem da se razjašnjavam po pitanju nekih stvari. Bolje isterati na čistac, nego držati u sebi i onda "kako puče"? Pa mora da pukne kad 780 puta niste razjasnili.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko su svađe dobre za vezu? Empty Re: Koliko su svađe dobre za vezu?

Počalji od Troja Uto Dec 13, 2016 9:42 pm

Imala sam I ja vezu u kojoj je bilo svadje.  Jedva smo sastavili zajedno godinu dana uz nekoliko prekida.  Ne da moj momak nije porastao u mojim ocima zbog takvog ponasanja, nego sam ga vremenom pocela prezirati I prestala voljeti.  Nas raskid I dan danas smatram najboljom stvari koja mi se desila I samo zahvaljujem sudbini sto sam za zivotnog partnera nasla jednu sasvim drugaciju, smirenu I razumnu osobu sa kojom se svaki problem da rijesiti na lijep nacin.  Da sam se kojim slucajem udala za tog momka sigurna sam da bi mi zivot bio pakao.

Znam da svi ljudi ne razmisljaju tako.  U svom okruzenju imam primjere ljudi koji se vole svadjati I raspravljati I kad za to nema razloga.  Zalim njihove partnere, a bogami I djecu jer je uzasno zivjeti I odrastati u okruzenju u kome vjecito vladaju sukobi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko su svađe dobre za vezu? Empty Re: Koliko su svađe dobre za vezu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu