Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Venčati se ili prvo živeti zajedno?

+6
alhemicarka
ces@ric@
Callisto
Catwoman
Mima
Still_dreaming
10 posters

Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Still_dreaming Sre Mar 24, 2010 1:31 pm

Veze prolaze kroz mali milion faza i fazica, ali kad dođe ova ''prelomna'' faza ''biti ili ne biti'' neki se odlučuju za brak, a neki bi prvo da vide kako bi funkcionisao njihov zajednički život.

Mislite li da je zajedničko stanovanje pre braka postalo ''trend'' ili je to opravdano da bi se izbegle neke kasnije nesuglasice?
Zar samim tim već nije doneta odluka?
Šta vi planirate kad dođete do te faze?
Proba ili odmah premijera?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Mima Sre Mar 24, 2010 3:36 pm

Prvo proba (mada je tu u principu sve već odlučeno kada se dođe do tog koraka), može da se kaže da je to doba za potvrdu.

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Catwoman Čet Mar 25, 2010 2:27 am

Prvo živeti zajedno... Videti kakve su mu navike i ponašanje. Ako može, može, ako ne - doviđenja... Zašto se venčavati odmah kad se sve može postepeno. Bar su danas slobodnija shvatanja. I ako neko živi zajedno, ne znači da su u braku.
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Callisto Čet Mar 25, 2010 4:34 am

Iskreno, ja licno cu preskociti taj "probni" dio, ali samo zato sto nemamo potrebe za njim.
Onda kad steknemo uslove za zajednicki zivot (diploma, posao, money), odmah se i vjenčavamo i pravimo bebe, dizemo kredit, gradimo kucu..

To isto bismo mogli i bez vjencanja, ali za mene licno je tek vjencanje odluka da se pocne graditi gnijezdo.
To sve zavisi i od okoline u kojoj zivis (tradicionalna, slobodna..)

Zivot prije braka bi mogao biti idealan za parove koji su opusteniji po pitanju tih planova, uzivaju tako..laganini..pa sve u svoje vrijeme..i djeca i ostalo...
Mi smo nestrpljivi i jedva cekamo to sve.
Callisto
Callisto
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 173
Ženski Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od ces@ric@ Ned Apr 04, 2010 5:54 am

Iskreno, janisam nesto previse za brak, tako da planiram najprije tja kao probni dio, da zivimo zajedno, pa ako ide, onda ce i on da shvati da nam papir ne treba i samo cemo tako nastaviti :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Catwoman Ned Apr 04, 2010 5:58 am

ces@ric@ ::Iskreno, janisam nesto previse za brak, tako da planiram najprije tja kao probni dio, da zivimo zajedno, pa ako ide, onda ce i on da shvati da nam papir ne treba i samo cemo tako nastaviti :)

Lepo si to rekla... I cemu to potpisivanje papira? Ako se neko ne voli, moze da potpise sve papire ovog sveta, nista im to nece doneti... Najbolje je voleti se, a ostalo dolazi samo...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Callisto Ned Apr 04, 2010 6:01 am

Sve u svemu...svako ima svoje mišljenje, kao i viziju o vaznosti ili nevaznosti tog papira. Zar ne?
Kao i sve ostalo u zivotu...hocel imat djecu, koliko...i sl.
Callisto
Callisto
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 173
Ženski Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Catwoman Ned Apr 04, 2010 6:16 am

Tacno tako... Misljenja se razlikuju i svako ima nesto svoje. Neko smatra to bitnim, neko ne...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od alhemicarka Pon Apr 05, 2010 1:40 pm

definitivno sam sa probu jer su veza i zajednicki zivot kao nebo i zemlja...
meni se to desilo spontano,kao i brak koji je kasnije dosao,kao sledeci logican korak bez trunke preispitivanja jer sam imala vremena i materijala da se odlucim za te 3 godine probe :D:
alhemicarka
alhemicarka
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 35
Ženski Datum upisa : 05.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od enigma_ Uto Jan 04, 2011 1:41 am

Mislim da to nije 'brak' na probu...i, mislim da brak ne cini nikavo vencanje, vec razumevanje, i uvazavanje medjusobno, a to sve moze i bez ikakvog potpisa.
Dvoje mladih, trebalo bi da neko vreme zive zajedno, i da taj zajednicki zivot bude samo 'ulaznica' za stvaranje porodice.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Troja Sre Jan 19, 2011 1:40 am

Ja sam uvijek smatrala da cu se odmah udati i da je to bolje, ali me je rat natjerao da napustim domovinu i kada sam to ucinila otisla sam u inostranstvo sa mladicem sa kojim sam se zabavljala vec vise od godinu dana. Ispostavilo se da smo zivjeli nevjencano pet godina, iako sasvim neplanirano, i u tom vremenu prilagodili se jedno drugome, zemlji u koju smo dosli, kupili stan i renovirali ga. Tek kada smo sve to oposlili pod uticajem rodbine rijesili smo se za brak. Ja sam se bila navikla da zivimo zajedno bez vjencavanja i bila zadovoljna povjerenjem i postovanjem koje sam primala i bez vjencanja, ali ne mogu reci da sam ikada zazalila sto sam se na kraju udala. Mada je tacno da je najvaznije da volite i postujete jedno drugo, i ja bih dodala da imate sredstava da prezivite zajedno, cemu odbijati brak ako nemate sumnji u svoju zelju da ostanete zajedno?
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Nymphadora Sre Jan 19, 2011 3:30 am

Zivjeti zajedno,ali bez braka uopste :)
Ne vjerujem u brak, to je samo papir.A iskreno, ako se dvoje vole nece im trebati papir da to nekom dokazu.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Ubica_mekog_srca Pon Jan 24, 2011 11:16 am

Mislim da bi trebala mala proba.Zajednicki zivot nekada nije onakav kakog smo ga zamislili i isplanirati.Mala proba je po mom misljenju super,ako ide ide,a ako ne tu vise nema price ..
Ubica_mekog_srca
Ubica_mekog_srca
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 27
Ženski Lav Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Venčati se ili prvo živeti zajedno? Empty Re: Venčati se ili prvo živeti zajedno?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu