Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rezerva strasti

4 posters

Ići dole

Rezerva strasti Empty Rezerva strasti

Počalji od f-lady Pon Apr 26, 2010 11:12 am

Ona je postala predmet žudnje njegove. To je dobro primećivala, ali se držala po strani, užasavajući se toga, ali i znatiželjno očekujuci da vidi šta će biti i kako će se on ubuduće ponašati. Njeno ponašanje u odnosu na njega bilo je zavodničko i bila je svesna toga. Ponekad bi ga, kao slucajno, dodirnula.
Primećivala je i poklone kojima ju je obasipao. Bila je mudra i pronicljiva. Nekada ga je doživljavala kao veliku smetnju, a sada, kada je ostala sama, u velikom krugu praznine, osecala se sasvim samom. Gubila je nadu da će se iko ikada pojaviti i osloboditi je te samoće i praznine u njoj. Zato je igru sa njim prihvatila i osećala kao izazov, kao njegovo vlastito iskušavanje. U nekim trenucima čak je i želela da se to dogodi, od dosade, zbog praznine u kojoj, bezdanoj, činjase joj se da visi glavačke, a on je u njenim ocima i dalje bio nekako uplašen i nerešljiv.
[ *univerzalno napisano objašnjenje odnosa izmedju gospođe Dafine i svog devera, za vreme dok je njen muž neizvesno vodio puk; Seobe, Miloš Crnjanski ]

Da li Vam je poznata neka slična priča?
Zašto se prepuštamo ovakvim strastima? Zašto odmah ne odbacimo osobu, nego je držimo po strani za slučaj da nam zafali? Čini li nas to lošim ljudima?

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rezerva strasti Empty Re: Rezerva strasti

Počalji od perce Pon Apr 26, 2010 11:23 am

a zasto bismo bili?
drustvo i odnosi u njemu su predatorski. jedi ili ces biti pojeden.
osim toga, ovako se stvara iluzija da osoba nije sama. uziva u bezuslovnoj paznji bez da ista daje za uzvrat. ovo nije srecna veza. cak ni za onoga koji uzima tako nezajazljivo sve sto mu se daje, jer njegova zedj se ne gasi. ona ne posustaje. samo mu na odredjen rok pruza iluziju ljubavi koju ona nema sama u sebi.

dosta je povrijedjenih osoba, usamljenih, otudjenih od sebe, koje na ovaj nacin tretiraju druge i obmanjuju sebe

ali, ti si sama i dala odgovor:
Nekada ga je doživljavala kao veliku smetnju, a sada, kada je ostala sama, u velikom krugu praznine, osecala se sasvim samom. Gubila je nadu da će se iko ikada pojaviti i osloboditi je te samoće i praznine u njoj. Zato je igru sa njim prihvatila i osećala kao izazov, kao njegovo vlastito iskušavanje.


tuzno je.
perce
perce
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 48
Ženski Strelac Godina : 41
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rezerva strasti Empty Re: Rezerva strasti

Počalji od joca Pon Apr 26, 2010 11:55 am

Drzanjem neke osobe na rastojanje nema nikakve svrhe, ja kad osetim da me neka zena koja mi se svidja simpatise, ne dozvolavam joj da me drzi na rastojanje vec se borim do uspeha kao lav i tesko da u tome ne uspem a ako ne uspem najverovatnije nisam njen tip, pa se spremam za sledecu zrtvu a ona neka ceka njenog princa iz bajke. Verujem ja u platonsku ljubav i romantiku al kakva koris od platonske ljubavi pored tolikih uspesnih lovaca koji vrebaju sa svih strana.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rezerva strasti Empty Re: Rezerva strasti

Počalji od Troja Pet Feb 04, 2011 12:40 am

Ja sam se kada sam bila mladja zgrazavala pomisli da neko sa kim ne bih voljela biti pokazuje da se zaljubio u mene, jer nisam zeljela nikome nanijeti bol, a bila sam svjesna da se moja osjecanja prema doticnim ne bi nikada promijenila.

Kada sam dosla do srednjih godina shvatila sam da ta dodatna paznja moze da ucini da se covjek osjeca mnogo prijatnije, da godi i potvrdjuje da ste jos uvijek lijepi i pozeljni. Ne mislim da samo lose osobe mogu uzivati u takvim znacima paznje i naklonosti. Svi starimo i svima je paznja sve vise potrebna, a sve je manje imamo.

Mada moram priznati da ta igra moze da postane opasna ako ljudi sebi dozvole da se za nekoga vezu emotivno, a onda se osjecanja jednog od partnera u "igri" promijene. Mi u kanceliariji imamo lokalnog zavodnika koji se zabavljao sa pola zenskog osoblja. Mnoga srca su slomljena i mnogo teskih rijeci izreceno kada se vezao za svoju posljednju avanturu sa kojom se nedavno i ozenio.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rezerva strasti Empty Re: Rezerva strasti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu