Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alter ego

3 posters

Ići dole

Alter ego Empty Alter ego

Počalji od Still_dreaming Pon Maj 03, 2010 9:41 am

Alter ego je bukvalno „drugo ja". Osoba koja nam je po načinu mišljenja i po osećanjima toliko bliska, srodna, da je doživljavamo kao svoje „drugo ja".

Postoji li neko ko nam je u tolikoj meri sličan?
Da li ste vi pronašli nekog prijatelja ili nekoga ko vam je toliko sličan?
Da li ste ostali u kontaktu ili vas je prevelika sličnost ugušila i postala dosadna?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alter ego Empty Re: Alter ego

Počalji od Nymphadora Čet Jul 08, 2010 2:36 am

Ah, da, mislim da postoji neko :)
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alter ego Empty Re: Alter ego

Počalji od Still_dreaming Čet Dec 08, 2011 1:52 pm

Postoje dve osobe koje razmišljaju kao ja i koje ja smatram svojim ‚‚drugim ja''. Obe su na ovom forumu. I obe su u jednoj stvari drugačije od mene - impulsivnije su (iako sam i sam impulsivan), ili, ako je lepše reći, ja malo više čekam razmišljajući treba li ili ne.

Često ne mogu da poverujem koliko smo slični i koliko slično razmišljamo. Jedna od njih je često odgovarala na teme i jednostavno me sabotirala da i ja odgovorim na njih, jer ne bih imao šta novo da kažem, a potpuno se slažem. Druga nije ni svesna da je smatram svojim alter egom, tj. pravi se da nije svesna. Postoji toliko stvari koje je izrekla, a na koje sam ja samo klimao glavom i potvrđivao, jer jednostavno nisam morao da dodam ništa, osmi ‚‚u pravu si'', ‚‚slažem se'' i ‚‚baš tako''. Imam utisak da je ona to shvatila možda kao nezainteresovanost, ali čemu moje reči koje isto kažu!

Obe su mi trenutno daleko, ali mi se nekako čini da su mi uvek blizu, bez obzira na sve. Jedna se malo promenila od kako sam došao do ovog zaključka, a druga je ista i mislim da će uvek biti ista. givenheart givenheart


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alter ego Empty Re: Alter ego

Počalji od Troja Čet Dec 08, 2011 9:12 pm

Desavalo mi se da nekada imam slicna misljenja sa nekom osobom, ali nikada to nije bilo u tolikoj mjeri da bih osjecala da se stapamo u jednu osobu. Uvijek bih zadrzala osjecaj posebnosti i bila svjesna da postoje i slicnosti, ali i razlike izmedju mene i doticnih. Nisam sigurna da me je slicno misljenje ikada sprecavalo da sa nekim razgovaram, sta vise volim kada se sa nekim nadjem na istoj talasnoj duzini, ali moram priznati da nekada i sukob misljenja moze da unese malo zivosti u razgovor.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alter ego Empty Re: Alter ego

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu