Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grešnost

+4
Nymphadora
Liza_N.
ces@ric@
nexstosic
8 posters

Ići dole

Grešnost Empty Grešnost

Počalji od nexstosic Sub Maj 15, 2010 7:42 am

Da li mislite da je greh ako vodite ljubav sa osobom koju ne volite? Šta mislite o tome?
Postoji jedna knjiga, koju je napisao sveštenik, i tu pominje da nije greh ako vodite ljubav iz ljubavi prema osobi.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 36
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od ces@ric@ Sub Maj 15, 2010 11:28 pm

Mislim da sam onda gresna :) Ili bolje reci, na zapadu nista novo :P


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od Liza_N. Ned Maj 16, 2010 3:38 am

Jeste greh - prema sebi samom.
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od Nymphadora Čet Jan 13, 2011 4:01 pm

Nije grijeh, niti vidim zasto bi bio...
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od Troja Sre Jan 19, 2011 1:09 am

Mada je seks proglasen grijehom od strane religije, on se i dalje u mnogim zemljama gdje religija nije vise tako vazna smatra pogresnim za zene, osim sa covjekom koji je izabran kao zivotni partner. Praksa pokazuje da mada nije dobro da zene budu opterecene kompleksom krivice ako se ne udaju za covjeka sa kojim su imale seks, nije dobro ni imati seks sa bilo kim, jer je to izvrstan nacin sirenja polnih bolesti, da i ne spominjemo mogucnosti kao sto su trudnoca i slicno. Dakle, neka vrsta samokontrole kada je u pitanju seks nije losa.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od enigma_ Uto Maj 15, 2012 9:02 am

Grešnost i seks?!
Nekako mi ne ide nikakav greh uz seks, više mi ide strast, a da l je strast greh to ne znam.
Mnoge nas su učili (vaspiavali) da je greh i pomisliti na seks i da devojka mora biti nevina do braka.
Mislim da svi koji potenciraju to vaspitanje su grešni, jer zabranjuju nešto je je prirodno i normalno.
Sad da l je greh voditi ljubav sa osobom koja se ne voli?!
Najpre uz ljubav mi nikako ne ide ikakav greh, zatim strast i ljubav nisu ni slične.
I naravno (mislim) da ništa od toga nije greh.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od ThePoet Sre Jun 13, 2012 10:32 pm

Sad, vrlo je prosto... Ako ste vernik, crkva propisuje da ne treba voditi ljubav pre braka, tj. pre zajednice s osobom koju volite. Sve ostalo se smatra požudom, a požuda je greh.
Ako niste vernik, onda je vrlo lako, ništa nije greh, sve zavisi od vašeg moralnog stava i vaspitanja.
Mada, čuo sam i da je jedan sveštenik skoro jednom dečku, na pitanje da li je greh da spava sa svojom devojkom, odgovorio kako nije samo da ne osećaju požudu. Imati seks, a ne osećati požudu? To mora da je neki mnogo dosadan seks. :D


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od Troja Čet Jun 14, 2012 1:18 am

Eh, poeto, ti ocigledno idealizujes zivot. :9cloud:

Da djevojke ne pristanu na seks u kome ne uzivaju niko nikada na ovoj planeti ga ne bi imao :jj: . Zar nisi cuo da je za zene to u pocetku cak i bolno? To sto mozda kasnije one mogu uzivati u njemu ne znaci da to nije prvo bila vise (neugodna) duznost, nego uzitak za mnoge zene.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od ThePoet Čet Jun 14, 2012 1:24 am

Mislim da to ipak nije ovde tema... Ovde ipak pričamo o grešnosti... Što se tiče bolnosti, bolno je prvih par puta, a nakon toga žene mogu mnogo da uživaju. Nisam siguran kako misliš dužnost, danas retko koju ženu možeš naterati na bilo šta, a kamoli na seks koji ne želi. Možda je to ranije bila dužnost, to sada nije tako. Danas više nema ugovorenih brakova, a ostalo je vrlo malo žena koje neki muškarac može da natera na nešto. Opet, kažem, to nije ovde tema, ali žene su danas nezavisnije nego što su ikada pre bile. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od Troja Čet Jun 14, 2012 2:14 am

Ne mislim reci da neko nekoga tjera. Vise mislim da to zene cesto rade da bi zadovoljile partnera, nego sto su same obuzete neutoljivom gladi za seksom i neopisivim uzitkom pri tome. :ahda: A sto se tice toga koliko "mnogo" zene kasnije uzivaju u tome preporucila bih ti da pogledas film "When Harry Met Sally". Kao sto rekoh, zene nekada uzivaju, ali citava stvar je bas naduvana. Ko zna - mozda je to zato sto sigurno ima boga i on nam ne da da vise uzivamo u tome chiffa.gif .
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od ThePoet Čet Jun 14, 2012 2:33 am

Kako misliš čitava stvar je naduvana? Ispada sada da žena pristaje na seks samo da bi zadovoljila partnera, a to nije tako. Kada je reč o seksu normalno je da oba partnera treba da rade na tome da zadovolje jedan drugog. Nijedan normalan muškarac u vezi ili braku neće terati devojku/ženu na seks ako ona nije raspoložena. On treba da je animira i motiviše i uslov za dobar seks je da oboje uživaju i da oboje budu za to.

Da ne bismo spamovali više u ovoj temi, jer ovde nije reč o ovome o čemu diskutujemo trenutno, ti pokreni raspravu u Utopiji ako želiš ili mi pošalji pp.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od male Čet Jun 14, 2012 9:12 am

nexstosic ::nije greh ako vodite ljubav iz ljubavi prema osobi
A jesu li i životinje "osobe"? Šta čini jednu osobu? Surprised
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Grešnost Empty Re: Grešnost

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu