Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dan za pamćenje

2 posters

Ići dole

Dan za pamćenje Empty Dan za pamćenje

Počalji od Liza_N. Sre Maj 19, 2010 10:38 am

Opišite jedan svoj idealan dan.
Ne kakav vam se već desio, nego ga zamislite bez ikakvih ograničenja. Vreme i prostor, godišnja doba, godine, pa ni novac, nisu vam nikakav problem za 24 sata (pri tom, shvatite vreme vrlo rastegljivo...).
Budite se u Parizu i doručkujete sladoled na Trgu Svetog Marka, obavite kupovinu u Istambulu, pa odjurite na čas plesa u Argentinu, gledate zalazak sunca na Islandu pa se sankate u Rusiji...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dan za pamćenje Empty Re: Dan za pamćenje

Počalji od Still_dreaming Uto Jun 01, 2010 1:48 pm

Buđenje udvoje... Poljubac i prva kafa na vrhu Ajfelovog tornja. Pariz pod nogama. Čvrsto držeći ruku jedno drugom, zakoračimo sa tornja na oblak. Poletimo zajedno ka Veneciji i kupujemo venecijansko staklo dok i poslednji komad koji nam se svidi ne bude naš. U trenutku najluđe opijenosti onim drugim usnama uhvati nas blic fotoaparata i fini fotograf nam priđe i sa osmehom nam pokloni svoje delo, poželevši nam dugovečnost. Ručamo u Pragu sve vreme se osvrćući oko sebe da nešto ne bi propustili jer žurimo dalje.

Odvajamo vremena da popijemo kafu sa Andrićem i Tolstojem u Tolstojevoj kući i Andrić mi govori da ga je moj profesor sasvim pogrešno protumačio u ''Putu Alije Đerzeleza'', a da je moje tumačenje ipak bilo tačnije(ah, kako bi to divan trenutak bio!). U istom trenutku stiže mi vest da sam položio i poslednji ispit i da sam konačno diplomirao. Andrić i Tolstoj mi čestitaju i rastajemo se sa njima.

Mi, ni jednog trenutka se ne odvajamo. I pored svih stvari koje vidimo, plašimo se da će nam neka iskra zadovoljstva u onim drugim očima promaći, i svakog časa je tražimo, u svakom novom trenutku najvažnije od svega nam je da vidimo osmeh jedno drugom. Počinje kiša i mi ne marimo. Topla, prolećna kiša. Svi su se rastrčali, a mi smo taj trenutak zapečatili poljupcem. Svet, sliven samo u nas dvoje. Mokri dlanovi na mokrim obrazima i rečenica: ''Heeej, volim te...''


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dan za pamćenje Empty Re: Dan za pamćenje

Počalji od Liza_N. Ned Apr 13, 2014 10:20 am

Znam da sam se probudila u Japanu, jer su me probudile ptice iz vrta. Nikada udobnije nisam sanjala. Rano je jutro, čekam Sunce da vežbam uz njega.
Nakon meditacije i čaja, otišla sam u svoj lisabonski atelje, u svoju oazu i skladište kreativnosti i pozitivne energije. Danas hoću da slikam, sa što više jarkih boja. Umazana sam i ja, i sve oko mene, kada mi dolazi u posetu četvoro, petoro komšijske dece. Zajedno bojimo. Imaju i psa, zlatnog retrivera. Ja ga zovem Žostram. I on boji svojim šapama, čak i ulicu.
Umazana sam zalila svoje cveće na terasi, ponosna na njihov napredak.
Uželela sam se gradske vreve, malko, i sa dozom osećaja krivice. Popila sam jednu coffee-to-go u nekom od njujorških Starbucks-a, i nisam uspela da uhvatim ni jedan žuti taksi... Srećom, stigla sam na vreme u Globe Theatre, na popodnevnu probu Hamleta.
U kućici na jezeru su bili skoro svi, ja sam najviše kasnila - a upravo sam ja bila organizator skupa. Ne znam gde smo. Znam samo da smo svi došli na isto mesto - moja mama, sestra, zet i sestrić; obe babe i dede, deda moje mame, luda (?) sestra mog oca... Pozvala sam ih da se svi, međusobno, napsuju, izogovaraju, napričaju, raščiste račune i pomire, makar i posle smrti.
Predveče je sanjivo, prohladno, sedimo na tremu i slušamo malo talasanje vode. Deda priča o učešću u ratu, moj sestrić o najnovijem PSP - ju.
Mirna sam.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dan za pamćenje Empty Re: Dan za pamćenje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu