Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čar pozorišta...

+4
Liza_N.
f-lady
Ateh
Still_dreaming
8 posters

Zid :: Društvo :: Kultura

Ići dole

Čar pozorišta... Empty Čar pozorišta...

Počalji od Still_dreaming Čet Jan 28, 2010 11:22 pm

Ima li za vas pozorište neku posebnu čar?
Koliko često idete u pozorište?
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od Ateh Pon Feb 15, 2010 11:17 am

Svakako da ima,mada 3D preti da zameni tu lepotu odigravanje radnje pred vasim ocima...no nece to moci u potpunosti da zameni taj neki miris pozornice, podilazenje jeze posle odlicno odglumljenih potresnih scena, kao gromoglasan aplauz posle zavrsetka predstave.Trudim se da odem sto cesce, mada karte i nisu bas tako pristupacne finansijski...Ono sto mogu da predlozim jeste da se uclanite u klub ljubitelja pozorista, potpuno besplatno na ovoj adresi http://www.pozorista.com/ sto ce vam omoguciti 10-50% popusta na cenu karata pojedinih predstava. Ono sto sam poslednje gledala jeste ,,Seksualne neuroze nasih roditelja", bas je dobra, cudna, preporucujem.
Ateh
Ateh
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 104
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od f-lady Sre Mar 31, 2010 7:34 am

Idem s vremena na vreme... Recimo da na 2 meseca pogledam 1predstavu. Nekada cesce, ali uglavnom ovako. Najvise idem u Beogradsko dramsko pozoriste. Predlazem svima da pogledaju Jastučka.

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od Liza_N. Sre Maj 12, 2010 10:18 am

Pozoriste posebno volim, jer sam ga dozivela i "s ove" i "s one" strane.
Na zalost, imam sve manje prilika koje mi dozvoljavaju ovaj uzitak. Uvek se nadje neki podoban i nepokolebljiv razlog za ne otici na predstavu (moram da ucim, moram da ucim...), a beskrajno mi je zao zbog toga. Jer, cela atmosfera tog mesta, svest o mnogim elementima koji su iza scene, a u sluzbi su sto boljeg docaravanja iluzije, ucine da se osetim i sama kao deo ogromnog, pozorisnog mehanizma. A taj osecaj je neprocenjiv. Kao da sam usred velikog madjionicarskog trika.
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od Still_dreaming Čet Mar 24, 2011 7:35 am

Volim da idem u pozorište. Samo što studentski život, skripte i sve protrepštine ne dozvoljavaju to tako često. Osim kad je neki popust, tj. kada je cena karte pristupačna.

Bio sam sinoć u pozorištu. Gledao ‚‚Kir Janju''. Nisam nešto oduševljen (osim Predragom Ejdusom, naravno!). A možda je to bilo i do mog raspoloženja. Želeo sam da se opustim, ali nisam mogao. Nagurao sam sebi pritisak toliko da sam se u toku komedije nasmejao ukupno 3 puta. Mada, dosta brbljanja na grčkom nisam ni razumeo.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od Troja Čet Mar 24, 2011 10:51 am

U pozoriste idem veoma rijetko, mada sam sticajem okolnosti isla prije samo nedelju dana da gledam operu Madam Butterfly. I kada odem obicno je to na neki koncert klasicne muzike. Karte su dosta skupe, i jednostavno sam se vise preorijentisala na gledanje televizije gdje imam sve sto je tehnoloski pristupacno u ovom trenutku.

U Bosni sam jedno vrijeme isla u pozoriste dosta cesto. Gledala sam predstave sa Ljubom Tadicem, Radetom Serbedzijom, pa komedije...
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od Ika Uto Jun 14, 2011 3:54 pm

Volim pozorište, ali nisam imao prilike da često odem. najčešće sam išao na predstave u okviru letovanja. Tivat je grad koji u sezoni blista po tom pitanju. Mnogo poznatih glumaca, odličnih predstava. Moja rođaka radi u jednom privatnom pozorištu pa kada se uželim odem tamo. Čak i kada je prazno, sedim u prvom redu ili se popnem na binu pa se glupiram... :D Sreća pa me nikada niko nije video. U osnovnoj skoli bio sam u glumačkoj sekciji i igrao par predstava sa drugarima, ali ništa ozbiljnije. Takođe, na binu sam se pojavio i u okviru školskog orkestra. :) Svirao sam flautu. :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od polly88 Sub Avg 06, 2011 3:22 am

Jako volim kazalište, ali kao i većina, nemam baš ni vremena, a ni financijski to ne mogu pokriti. Žao mi je što je tako jer bih stvarno češće htjela ići. Mislim da odem jednom-dvaput godišnje i to je to. Ove godine sam bila dvaput: gledala sam Vedrog duha u Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku i Tajnu Krpen kralja u Dječjem kazalištu. Prvu sam gledala svojom voljom; poklopilo se da imam i vremena, i novca, i društvo, a na drugu sam išla s profesoricom Dječje književnosti i kolegicama s kojima studiram pa smo morale napisati neku vrstu izvještaja s predstave. Iskreno, predstava nije baš bila primjerena djeci, bilo je dosta dvosmislenih aluzija, neka čudna vrsta humora koju djeca nisu mogla shvatiti...
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od Still_dreaming Sre Apr 10, 2013 12:26 pm

Nisam bio u pozorištu baš odavno. Već nekoliko meseci pokušavam da odgledam ‚‚Važno je zvati se Ernest'', ali mi ne uspeva. Prošli put sam otišao sa još jednom osobom, a ostala je još jedna karta, a pre neko veče sa dve osobe, a ostale su dve karte. Uvek jedna fali. :mtj: Ne mogu da uhvatim karte, jer hvatam sudentski popust koji važi samo pola sata pre početka predstave i u ovom slučaju cena je 3 puta niža od pune cene. Opet ću pokušati u ponedeljak, valjda ću imati sreće.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od Liza_N. Sub Jun 22, 2013 10:37 pm

Primetila sam kako sam postala vrlo sitničava. 
Nekada mi je bilo dovoljno da se ufuram u pozorište, samo da gledam, samo da sam tamo... 
Međutim, poslednje što sam gledala bio je balet Uspavana lepotica u Narodnom pozorištu. Prvi put mi je doživljaj ometala oskudica koja se videla. Kostimi su bili siromašni, scena prazna... Videla se dobra ideja, ali i nedostatak sredstava da se ona kvalitetno obradi.
I osetila sam tugu zbog svih umetnika koji su bili na sceni, i koji su davali svoj maksimum, a koji nije primećen u punom svetlu jer su ga neke druge stvari omele. 
Ne volim kada se u meni javi odbojnost prema nečemu, samo zato što nije sve bilo savršeno. Živimo u zemlji koja na kulturu i umetnost ne obraća pažnju, trebalo bi da sam se već navikla na to.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od ces@ric@ Uto Nov 03, 2015 11:31 am

Nisam jako dugo isla u pozoriste. Najvise zbog straha da necu razumjeti na ceskom jeziku. U pozoristu volim gledati komedije, za raziku od televizije, drame u pozoristu me zamaraju. Mozda je to zbog ovog sto je Liza navela, oskudica, koju sam primijetila u Narodnom pozoristu u Sarajevu.
Na drugu stranu, obozavam Kamerni teatar u Sarajevu. Jako mi je zao sto uglavnom kad sam u Sarajevu ne rade. To je mali teatar u kom publika okruzi glumce i glumci cesto imaju kontakt sa publikom. Tamo sam gledala dosta predstava, komedije, i ta atmosfera neke prisnosti sa publikom mi bas prija i to je po meni ta car.
Zelja mi je da bar jednom odem na neku dobru predstavu u "Atelje 212" i u "Srpsko narodno pozoriste", o kojima sam cula dosta toga i da pogledam uzivo nesto tipa "Radovan III" :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Čar pozorišta... Empty Re: Čar pozorišta...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


Zid :: Društvo :: Kultura

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu