Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preporučujem...

+8
BONY
StephenKING
Modesty
Dora_Mar
ces@ric@
lunja
Liza_N.
Still_dreaming
12 posters

Ići dole

Preporučujem... Empty Preporučujem...

Počalji od Still_dreaming Ned Maj 30, 2010 9:17 am

Nekad nas reči toliko ponesu da poželimo da ih podelimo sa svima. Nadamo se da će neko pronaći isti onaj smisao u vešto sklopljenim rečenicama i da će se u njemu probuditi isto ono osećanje kao i u nama. Poželimo da svi vide ono što smo mi videli čitajući to.

Preporučite nam nešto... Možda se to i desi...
Bilo bi lepo i da nam predstavite delo u nekoliko rečenica, ali samo u nagoveštajima, da nam bude zanimljivije da sami istražimo sve njegove vrednosti... A možete i citirati neki pasus iz tog dela, neki koji vam je bio poseban...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od Liza_N. Uto Sep 14, 2010 10:00 pm

Želela bih da svima koje interesuje umetnost, preporučim "Konjska usta", Džojsa Kerija.
Delo prati segment života jednog slikara, ali ne na ulepšan i idealizovan način. Ovaj slikar, Gali Džimson, u dugovima je, zapušten, ali simpatična osoba koju, ipak, ne ume svako da razume. Suština ovog dela nije samo u opisivanju nečijeg života, već su svi likovi predstavljeni na jedan simboličan, univerzalan način. Imate spoj književnosti, slikarstva i vajarstva u jednom.
Potražite, pa ako vam se ne dopadne, pristajem da me javno grdite. :)
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od lunja Uto Sep 21, 2010 8:45 am

Pustinjski cvet-Varis Dirije i Ketlin Miler

Knjiga koja me je jako potresla, ali sam je pročitala u jednom dahu.
S pet godina je obrezana, s dvanaest je pobegla od ugovorenog braka, a kao devojka postala je model s Pirelijevog kalendara...
lunja
lunja
Početnik
Početnik

Broj poruka : 54
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od Still_dreaming Pet Okt 01, 2010 11:50 pm

Persijanac - Meri Reno

Preporučujem... K1i87v3r31_delfi_knjizare_persijanac_-_roman_o_aleksandru_velikom

Druga knjiga iz trilogije o Aleksandru Velikom obuhvata poslednjih sedam godina Aleksandrovog života i opisuje osvajanja po Aziji. Prva je ,,Vatra s neba'' (njegov život do 26 godine), a treća ,,Pogrebne igre'' (podela njegovog nasleđa nakon smrti). Naravno, ja uvek pročitam drugi ili treći deo nečega i tako mi prvi deo bude nezanimljiv. Drugi deo sam pročitao i oduševljen sam. Treći mi stoji na polici i čeka me.

Za sada, mogu da preporučim ,,Persijanca'', u kom je veliki deo priče ispričan iz perspektive Aleksandrovog persijskog ljubavnika. Meri Reno je žena koja veoma dobro poznaje istoriju, a ovde je malo pustila i mašti na volju... Ako neko dođe do knjige, voleo bih da čujem utiske.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od ces@ric@ Ned Okt 24, 2010 2:13 am

Preporučujem... Tuga

Dobar dan, tugo - Francoise Sagan

Preporucujem ljubiteljima ljubavnih romana, ali ne onih prepunih sladunjavosti, koji uvijek moraju zavrsiti sretnim krajem uz nemoguce zaplete. Vrlo realno opisano vidjenje ljubavi i veza ocima tinejdzerke koja tek spoznaje svijet. S obzirom da je pisano u prvom licu, tesko je odmah na pocetku razluciti ko je u ovoj prici pozitivan, a ko negativan lik. Zapravo, mozda je i cijela poenta knjige da takvih likova nema. Pisano je po istinitom dogadjaju.
Licno, inace nisam ljubitelj ljubavnih romana, ali ovaj roman spada u jedan od meni najdrazih, jer sam se u njemu nekako pronasla. Roman koji ce vas opustiti, ali i potaci na razmisljanje :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od Dora_Mar Pet Jan 21, 2011 12:19 pm

Preporučujem... 1173

Roman "Igra andjela" je prica o kneginji Milici, jedinoj zeni koja je vladala Srbijom u deset vekova njene istorije... "Igra andjela" je svedocanstvo o borbi zene da opstane uprkos svemu. Da sacuva svojoj deci ocevinu. I njih same. Da veliki poraz pretvori u pobedu... "Igra andjela" je i knjiga dokaza o trijumfu zivota nad smrcu. Opstajanja nad propadanjem. O mudrosti i snazi u vreme slabosti i sunovrata... A nad Milicom je, kao i nad svakim covekom, bdeo njen Andjeo Cuvar. I Serafimi: Mihailo. Gavrilo. Rafailo. Salatilo. Egudilo. Urilo. Varahilo. Sada nam otkrivaju uzbudljivu i potresnu sagu njenog zivota. Istinu, a nalik na bajku.

Kako andjeli, kao Boziji poslusnici, uticu na nase zivote? Kako nam se javljaju u svakodnevici i snovima? Sta je slobodna volja? Da li je uopste ima? Sta nam je u zivotu dato unapred, sta odredjeno? Sta, kada i kako mozemo da biramo? I gde su granice nasih izbora?

Da li covek bira? Ili se pokorava? Da li je ono sto mu na izbor lici u stvari samo IGRA ANDJELA?
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od Still_dreaming Sub Jan 22, 2011 7:33 am

Kad je Niče plakao - Irvin Jalom

Preporučujem... Slika-kad%20je%20nice%20plakao%20-%20plato

Neodoljiva mešavina činjenica i fikcije, drama o ljubavi, sudbini i volji, koja se odigrava u intelektualnom previranju Beča 19 veka, uoči rođenja psihoanalize. Fridrih Niče, najvećni evropski filozof... Jozef Bojer, jedan od očeva psihoanalize... tajni sporazum... mladi stažista, Sigmund Frojd: ovo su elementi koji zajedno čine nezaboravnu sagu o fiktivnom odnosu između neobičnog pacijenta i nadarenog iscelitelja. Ovaj impresivni roman započinje tako što... _________ E ne morate znati ni početak! :D Knjiga je fenomenalna, drži vas dok je ne završite. Iskočiće u knjizi u Frojd kojeg zovu Sigi. :)



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od Modesty Uto Jan 25, 2011 4:42 am

Preporučujem... Jp-6059-A

Procitala sam je u jednom dahu...

Klaudijini snovi imaju neprijatnu naviku da se obistine. Ona cesto "vidi" stvari i pre nego sto se dogode. Ali, taj dar moze biti i prokletstvo u opasnim vremenima. Kao buntovno dete, sedeci pored imperatora Tiberija, Klaudija je prvi put u zivotu ugledala mocnog gladijatra Holtana, koji ce postati njena jedina prava ljubav. Ali, kao mlada i privlacna, ona ce se posluziti magicnim Izidinim mocima da zaludi i zadobije ambicioznog Pontija Pilata. Krenuvsi s njim u Judeju, upasce u vrtlog otvorene pobune, gde ce, uprkos dubokoj ceznji za Holtanom, pokusati da pomogne Pilatu, cija karijera zavisi od toga da li ce uspeti da odrzi red u toj nemirnoj zemlji. U tom vrtlogu je i Mirijam od Magdale, Klaudijina dugogodisnja prijateljica, koja joj priznaje svoju bezgranicnu ljubav prema coveku radikalne religije, Isusu. Mucena vizijama rata, nepravde i razaranja, Klaudija se ocajnicki trudi da spase bozanskog mucenika...

Modesty
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 36
Ženski Datum upisa : 24.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od StephenKING Sre Jun 22, 2011 2:53 am

Preporučujem... 40343

Sledeće što planiram da pročitam u moru nepročitanih knjiga koje sam kupio za Noć knjige..
Prava poslastica za fanatike SF, horora i suspensa...
StephenKING
StephenKING
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 33
Muški Datum upisa : 21.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od BONY Sub Jul 09, 2011 11:19 am

Uh, meni bliska tema...Sve vise mi se svidja ovaj forum.. :jeeeej: Moja preporuka Sali Boman Druga strana ljubavi....Knjiga koja oduzima dah, i ostavlja vas u nedoumici do samog kraja...Inace, izuzetno teska za citanje... :)
Takodje, zbirka intervjua Jasmine Ane Srbi za koje se molim....Knjiga prepuna mudrih reci nasih velikana... :)
BONY
BONY
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 5
Ženski Datum upisa : 09.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od Eurinome Ned Sep 04, 2011 11:49 pm

Za one koji obozavaju psihoanalize:
Preporučujem... 185x273-3-4168-Krvnik%20ljubavi

Sjajna knjiga !

U ovoj knizi Irvin Jalom daje detaljne i dirljive izvestaje iz svoje prakse sa sedam pacijenata.Duboko u sebi, svi oni su patilii od osnovnih ljudskih uznemirenosti-izolacije, straha od smrti ili slobode, osecaja besmislenosti zivota-koje niko od nas ne moze da izbegna.Doktor Jalom ih direktno suocava sa tim strahovima i sobom samima, ali je i iskren i samo kritican prema svojim greskama i predrasudama, te ova knjiga pedstavlja redak pogled u ordinacaciju maestralnog psihoterapeuta.

"Ne volim da radim sa pacijentima koji su zaljubljeni.
Mozda je to zbog zavisti-i sam zudim za ushicenoscu.
Mozda je to zato sto su ljubav i psihoterapija u osnovi neuklopive.
Dobar terapeut se bori protiv tame i trazi prosvetljenje, dok je romanticna ljubav podrzana misterijom i raspada se pred analizom.
Ne svidja mi se da budem krvnik ljubavi."

Vracam joj se cesto, jako je poucna .:)
Eurinome
Eurinome
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1131
Ženski Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od OčiBojeFronta Sre Sep 28, 2011 10:46 am

,,Usamljenost prostih brojeva''-Paolo Đordano
OčiBojeFronta
OčiBojeFronta
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 4
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od chegirl Sre Avg 22, 2012 5:03 am

Jadnici - Viktor Igo
Prava knjiga za one koji imaju predrasude da su klasici dosadne i debele knjige. Uživaćete u dinamičnoj radnji i razvijenim likovima, tako da vam neće biti dosadno čak iako niste zainteresovani za prikaze Burbonske restauracije ili tadašnjeg francuskog društva.
Meni su se najviše svideli istorijski opisi, pogotovo opis Vaterloa i pripremanja ustanka.
S obzirom da volim malo manje dinamične, da ne kažem dosadne knjige, nije mi se baš svidela ta isprepletanost sudbina likova i obilje akcije. Ali upravo to omogućava da se knjiga, iako je obimna, pročita brzo.
Ima različitih izdanja (sa različitim brojem delova), najčešće je ono iz 3 dela, oko 1400 str. Ja sam čitala Obradovićevo izdanje koje je dvodelno.
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od Dzangrizava Pon Mar 04, 2013 9:32 am

"Crveni sator" je knjiga savremene spisateljice,koju toplo preporucujem i koju i posle dve godine , mozda i tri od kako sam je procitala i dalje ostala urezana u secanju, sto se ne desi sa svakom knjigom.Prvenstveno je za zensku populaciju .
"Kad duva severac" i nasatvak "Svih sedam talasa" -Danijel Glatauer ovo je ljubavna kjiga koja se cita u jednom dahu ,napisana od strane muskarca ,i koja opisuje dvoje koji se nisu ni sreli ali igrom slucaja poceli razmenjivati imejlove.Ali je tako lepo satkana iako sam ja vise za one starinske i zastarele pristupe , ovo je nesto drugacije a ope budi ta ista osecanja .
Naglasila sam da je napisana od strane muskarca jer nekako ja licno vise volim njihov stil i opis ljubavi od zensih pisaca.Ne znam , nekako su mi vise uverljiviji a zene previse naginju ka bajkama .
"Roman za zene". od Vivega on je jednostavan a opet ima nesto sto vuce da ga citas,poput Kapora.Inace ovu preporucujem bas je dobra.
"Kinesko-engleski recnik za ljubavnike "-Sjaolu Guo izvanredna, cak je u pocetku njenog ucenja englskog jezika cak i prijatno duhovita i bas lepa ljubavna prica koja ima realan kraj.

Ima toliko knjiga ali eto ne mogu ih se sve odjednom setiti .Inace namerno sam stura sa opisima jer ja licno najvise volim kada ne znam nista o knjizi i onda se uglavnom prijatno iznenadim. :)
Dzangrizava
Dzangrizava
Početnik
Početnik

Broj poruka : 51
Ženski Lokacija : Dzangrizgrad
Datum upisa : 13.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od Liza_N. Ned Jan 18, 2015 6:58 am

Preporučila bih zbirku All Inclusive Ljubice Arsić.
Do skoro nisam imala mišljenje o njoj kao piscu, pa samim tim ni o njenom stilu. Međutim, dobro me je namučila ovom zbirkom (kao i romanima), jer ima komplikovanu rečenicu, a i piše kao da kadrira. No, svakako nije totalno odbojna, a sama ova zbirka je interesantna zbog toga što, iako su priče za sebe, ipak su povezane jednim... neću reći čime. Wink


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporučujem... Empty Re: Preporučujem...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu