Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Donošenje bitnih odluka

+6
Troja
zanesena
Nymphadora
amaranth
Catwoman
Still_dreaming
10 posters

Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Donošenje bitnih odluka

Počalji od Still_dreaming Sub Jul 31, 2010 11:43 pm

Bitne odluke često sa sobom povlače ogromne posledice koje mogu biti pozitivnog i negativnog karaktera.

Koliko dobro razmislite pre donošenja neka bitne odluke?
I koliko ste, obično, nakon njenog donošenja, sigurni da ste ispravno postupili?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od Catwoman Ned Avg 01, 2010 3:12 am

Pa, ,sto se kaze, covek je rastrzan u donosenju pravih odluka.
Ja sam osoba koja igra na sigurno. Razmisljam unapred sta sve moze da se desi. Mozda me to ponekad i koci u nekim jednostavnim stvarima, ali sta da radim. Takva sam. Jednostavno, ne mogu da dozvolim da se dogodi nesto nepredvidjeno. Moram da imam neko pokrice, i to je to. :jj:
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od amaranth Ned Avg 01, 2010 7:32 am

Mislim da za bitne odluke ipak treba dobro razmisliti, jer ipak, one nam na direktan ili sporedan nacin upravljaju zivotom.
Uvek dobro razmislim, volim sigurnost. Manje bitne odluke obicno donesem brzopleto, lepo je zaputiti se u nepoznato. :)
Sto se tice dileme nakon donosenja odluke dal je nesto bilo ispravno ili ne, ona traje isto onoliko koliko je trajalo i samo donosenje odluke.
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od Nymphadora Ned Avg 08, 2010 11:56 am

Gotovo da ne razmisljam.Uradim sto mi je u trenutku draze, i lakse, o posledicama ne brinem dok stvari ne postanu tako lose, da jednostavno moram da se okrenem i sredim stvar....
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od zanesena Ned Avg 08, 2010 11:10 pm

Uvijek razmisljam prije donosenja bitnih odluka...pokusavam sagledati sve prednosti i nedostatke...pokusavam sagledati kako ce neka od tih odluka uticati na dalji tok mog zivota...
Znam da je tesko bas sve predvidjeti, ali drugacije ne znam...ne mogu tek tako i bez razmisljanja da uradim nesto bitno...
A nakon donosenja odluke se trudim sto manje razmisljati...uglavnom tada sebi kazem da je tako bilo najbolje i ne analiziram dalje...
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od Troja Uto Jun 07, 2011 12:29 am

Najcesce dobro razmislim o svim razlozima za i protiv prije nego sto donesem neku odluku, pa tek onda uradim sto mislim da je najpametnije. U zivotu sam, medjutim, i neke vrlo krupne odluke donijela na brzinu, kada se cinilo da nema vremena za oklijevanje. Na primjer, da li napustiti zaraceno Sarajevo. Tu sam odluku donijela u nekoliko sekundi. Nekada sam bila i iznenadjena nekim stvarima koje bi mi se desile i morala da reagujem brzo, bez razmisljanja. Tada bi najvjerovatnije preovladale instinktivne reakcije. Moram reci da mi je nekada u ovim situacijama kasnije bilo zao sto nisam reagovala drugacije, ali sta da se radi.

Ponekad se pitam da li je neka donesena odluka bila dobra, ali obicno godinama kasnije, kada mi se ucini da bih mozda bolje prosla da sam uradila nesto drugo, a ne ono sto sam odabrala da uradim.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od Ika Sub Jun 11, 2011 1:11 am

Ako se radi o nečemu što bi imalo velike posledice na život onda treba dobro razmisliti pre svega, mada nekada i male odluke, na izgled ne tako važne mogu uticati na život. Obično dobro razmislim pre svega, trudim se da izaberem ono što mi se čini ispravnim. Nekada idem i na rizik, pružim sebi šansu da ostvarim nešto, ali to su u glavom odluke koje ne vuku velike posledice.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od enigma_ Čet Feb 16, 2012 9:26 am

Svaka čast Iko, mlad si momak i generalno imaš pravilan stav. :)

Odluke i ja!
Namerno sam odluke istavila ispred ono "ja" jer kad god su te odluke onda sam ja iza njih.
Skoro svaka odluka zavisi od mene.Kao da sam sama u kući.Oduvek mi se kaže "uradi onako kako misliš da je najbolje"
I onda sam ja "ta" koja donosi te ozbiljne odluke.Danima razmišljam o svemu, bilo je noći i kad nisam mogla da spavam, jer šta će biti zavislilo je od mene.
Bilo je odluka od kojih zavisi bukvalno život i to život dece.
Sećam se kad mi je saopštena početna dijagnoza naše ćere. Papilarni karcinom štitne žlezde.
Devojka 19 godina, zagrlila me i rekla mi "zar ja mama da umrem" :( Stegla sam je i rekla da neće i da je verovatno greška lekara.No to nisam mislila, jasno mi je bilo sve.
Za dve nedelje je bila na operacionom stolu.
Lekar sa VMA mi je pomogao za toliko što mi je preporučio nekoliko endohirurga.
Moj muž to nije mogao da podnese. Otvorio je bolovanje i plakao je stalno i nije mogao ništa, niti je učestvovao gde će da vodimo dete.
Bio je uz mene za toliko da se ne srušim, jer ako se ja srušim On mora da me podigne i da spasem naše dete.
To je jedna od ozbiljnijih odluka, gde noćima nisam spavala i gde sam odlučivala ko će da nam spase dete(mislim na lekara)
Tako isto i za ovu "barabu" , nije imao nek ozbiljne zdrastvene probleme, Hvala Bogu, ali te sitne (sitne su samo zato, što je Sandrino bilo mnogo ozbiljno) je imao i tu sam ja bila ta, koja je rešavala šta kako i gde.
Mnogo mi je pomogla jedna prijateljica iz detinjstva, koja je sa mnom učestvovala u svemu. Videla je da je sve na meni.
U hodu sam tražila savete i u hodu rešavala sve oko tih bitnih odluka.Noći sam provodila na netu i tu tražila savete.Znači na sve strane.Samo da ne pogrešim.

Ove odluke oko kuće i to je na meni.No one mi nisu teške, jer sam navikla.
Prolazi mi kroz glavu kupovanje veš mašine.Sama sam je kupila, kao i mnoge druge stvari u kući.
Mnogima je to ne shvatljivo, pa i meni,al šta ću, suprug zaista mnogo radi, pa te "sitne" odluke ga i neiteresuju.
Dok ozbiljne, ne može da podnese, klone, razboli mi se, plače itd...onda mi je i on na leđima.

Slušam ga ovih dana, svaki dan se po nekoliko puta čuje sa majkom, nikako da ode.
U grču je bio, da sam počela da brinem za njega.
Dok ga nisam bukvalno spakovala, taj nije bio spreman da ide.
Verovatno sam ja doprinela svemu ovome i sebi oduvek stavljala odgovornost za sve ili je to što sam mlada sazrela i donisila odluke i kao dete.

(izvinjavam se, malo je duži post :sorry: )




enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od Nymphadora Sre Mar 07, 2012 3:44 am

O kako volim svoje stare postove! :D
Nista to...Uvijek dobro razmislim o tome sta cu da uradim i zbog cega.Cesto imam plan, tacnije sliku krajnjeg rezultata mojih postupaka.Medjutim, moji razlozi ZA bi cesto drugim ljudima bili razlozi PROTIV...Gotovo nikad se ne slazem sa ljudima koji mi daju svoje misljenje o tome.
Nikad nisam sigurna u svoju odluku, usput analiziram razvoj situacije, mijenjam sto mora da se promijeni, ali ne odustajem...Sacekam posledice pa zakljucim jesam li grijesila ili ne.Rijetko se predomisljam.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od Miloš_88 Sre Mar 21, 2012 12:31 am

U donošenju bitnih odluka sam samostalan. Saslušam ja i savete ali ipak bude kako ja odlučim, tj. mislim da je ispravno. Uglavnom dobro razmislim o svemu, isplaniram sve, ali se desi nekad i da nepromišljeno nešto uradim - ili pak da nisam ni svestan da je to neka krupna stvar. Pošto imam dugačak fitilj i ne planem lako, uglavnom dugo planiram i razmišljam pre donošenja neke bitne odluke.
Zaključak bi bio da umem i da budem brzoplet po nekad, što je čak i dobro jer za neke odluke što više razmišljam - to sam u većoj dilemi.
Miloš_88
Miloš_88
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3461
Muški Škorpija Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od ThePoet Sub Sep 15, 2012 3:08 pm

Kad su bitne odluke u pitanju, uvek treba vremena da se vidi da li smo pravilno postupili. Ja razmislim dobro (ako imam vremena za razmišljanje), pa tek onda delam. Vagam i dobro i loše i pokušavam da sagledam sve moguće izbore, komplikacije i posledice svoje odluke. Kada na kraju odlučim nešto, skoro uvek sam siguran da sam pravilno postupio. Kombinujem razum s onim kako osećam da treba da uradim (nekad nije ni moguće odlučiti samo razumom, pa se oslonimo na intuiciju i osećaj) i tek onda donosim odluku.
Naravno da se dešava i neka greška u rasuđivanju, ali još uvek ne u vezi s najbitnijim odlukama u životu. Videćemo. Za neke tek treba da se pokaže da li su bile dobre (kao što je recimo slučaj s odabirom fakulteta; videćemo kako će se to pokazati).


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Donošenje bitnih odluka Empty Re: Donošenje bitnih odluka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu