Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za sve je kriva svekrva

+9
Still_dreaming
male
Bult
Troja
Shadow
ces@ric@
Bella
enigma_
Catwoman
13 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od horoskop Ned Sep 25, 2011 1:36 am

Definitivno bračni par treba da zivi sam, tu gde je zajednica nema zivota!

horoskop
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 15
Ženski Datum upisa : 23.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od cokoholicarka Sub Okt 15, 2011 11:02 am

male ::
Catwoman ::Ili samo njih dvoje u stanu, ili ništa od braka.
Neka donese u miraz stan pa neka žive sami. Neće valjda samo da se uvali negde? Gde je ta ravnopravnost kada su i obaveze u pitanju?! :mtj:
Ja se slazem sa male! Potpuno!
I uzasno me iritira cuveni balkanski klishe da roditelji treba da idu ne selo (kada ostare) da bi stan u gradu ostavili deci i njihovim bracnim partnerima, jel' te.
A zasto da idu na selo? I sta ako nemaju kucu na selu? Sta ako nisu direktno sa sela? Zar nije logicnije za stare ljude da zive u gradu zbog dostupnosti bolnica, lekara, i sl.? Pa zar pod stare dane treba da cepaju drva? Zar oni nemaju prava na svoj zivot, pozoriste, biblioteke, i sl.? Ovako ispada - odradili su svoje, sad kad su u penziji a decica im se poudala/pozenila, mars u selo.
Strasno!

cokoholicarka
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 7
Ženski Datum upisa : 15.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od male Sub Okt 15, 2011 9:48 pm

Jes'! Neko se slaže samnom! connie_mini_dance-1.
Čokoladna devojko (nisi valjda crnkinja? Surprised ), to sam i pokušavao da objasnim Ukrštenici. Ja jednostavno nisam sa sela i nemam nameru da tamo idem. Istina, imam kuću na selu, 17km od grada, ali to je kuća za ODMOR a ne da tamo ŽIVIM! Pogotovu ne zimi. Zimi je zima, jel? :facepalm:
Ej, ja da se selim?! :krstivoje:
Uostalom, to je MOJE! Imam stanarsko pravo! rtfm.gif
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od Troja Čet Dec 29, 2011 10:56 am

Moracu sutra da zovem svoju svekrvu i svekra da im se zahvalim sto su mi poklonili divne case za sampanjac koje su mi danas bas bile dobrodosle. Ja, eto, od svoje svekrve uglavnom nista lose nisam jos dozivjela, jos moram da joj se zahvaljujem za ono dobro sto jesam. I to je nesto u ovom ludom svijetu u kom zivimo.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od enigma_ Sre Jun 06, 2012 11:44 pm

Nešto se šuška o nekom predbračnom ugovoru, naravno ne mom, ja sam zakasnila za to, već deca pričaju, možda uskoro postanem svekrva :buahahhaha:
Naravno da nisam stav promenila niti ću!
Nego podseti me Troja, trebalo bih i ja moju svekrvu da nazovem i zahvalim joj se što mi poslal sir.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od male Čet Jun 07, 2012 8:31 pm

Ukrštenicin sin se ženi! :jeeeej: Znao sam! Bićeš gadna svekrva! Mad I ima' da se seliš u selo! Laughing
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od enigma_ Pet Jun 08, 2012 1:32 am

Ukrštenicin sin se ženi!
Ne može da se ženi, nije primljen za stalno na poslu.
Ovde većina mladih su u dugim vezama, ili sami,nažalost državni sistem nam uređuje život.
Nego ta "mala" želi da se uda, ili da žive zajedno.
Ja sam načula da i kad se uzmu, ako se uzmu (jer i moje dete je jedno obično muško, koje ima crtu "najgoreg" : :( )sve je uradilo i sad kanalisalo to dete da ga čeka.I dovelo do stanja da ga ona pita da l će i kad će da žive zajedno i je l razmišlja o svadbi.
Da bi on, sve navedeno odgovorio i plus rekao da je obavezan predbračni ugovor Surprised
E sad da meni ovo nije rečeno u strogom poverenju, pokušala bih da ja njega malo kanališem :sparrow:

Znao sam! Bićeš gadna svekrva!

Jok bre, postavila sam je ja relativno pravilno,a i ona. Malac i ona je dete, a ja sebi nikada neću dozvoliti da ičije dete povredim. Umem ja da brojim i da se sklonim, a ne da nekome zagorčavam život.

I ima' da se seliš u selo!
Jedva čekam, da se lepo odmorim od svih :D
Zezam se, ne mogu još, Vilotić radi a da putuje do posla 80 km je malo više bzv.

Nego ček da vidim šta napisa jedna devojka :)


Ja se slazem sa male! Potpuno!
I uzasno me iritira cuveni balkanski klishe da roditelji treba da idu ne selo (kada ostare) da bi stan u gradu ostavili deci i njihovim bracnim partnerima, jel' te.
A zasto da idu na selo? I sta ako nemaju kucu na selu? Sta ako nisu direktno sa sela? Zar nije logicnije za stare ljude da zive u gradu zbog dostupnosti bolnica, lekara, i sl.? Pa zar pod stare dane treba da cepaju drva? Zar oni nemaju prava na svoj zivot, pozoriste, biblioteke, i sl.? Ovako ispada - odradili su svoje, sad kad su u penziji a decica im se poudala/pozenila, mars u selo.
Strasno!

'Ajmo polako :)


uzasno me iritira cuveni balkanski klishe da roditelji treba da idu ne selo (kada ostare) da bi stan u gradu ostavili deci i njihovim bracnim partnerima, jel' te.
Šta treba da žive zajedno?! I da ih ima 116 u stanu ili da izbace napolje decu, jer su eto oni jadni i stari?! Van pameti! :D

I sta ako nemaju kucu na selu? Sta ako nisu direktno sa sela? Zar nije logicnije za stare ljude da zive u gradu zbog dostupnosti bolnica, lekara, i sl.? Pa zar pod stare dane treba da cepaju drva?
Ako nemaju kuću i ako nisu sa sela (većina nas vodi poreklo sa sela, pa se stidi toga,a mene to užasno nervira)nek lepo plate smeštaj deci, kad im je stan najbitniji na svetu!
Lekara i na selu ima i nisu samo bolnice u Beogradu.Plus, postoji i starački dom, koji je super za stare. Tako da uvek ima rešenja :)
Cepanje drva?! To se plati, postoje ljudi koji to rade za novac :)

Zar oni nemaju prava na svoj zivot, pozoriste, biblioteke, i sl.? Ovako ispada - odradili su svoje, sad kad su u penziji a decica im se poudala/pozenila, mars u selo.
Strasno!
Ni jednog mometa niko nije ni pomislio da stari ljudi nemaju pravo na život. Zar stari ljudi ne žive na selu?!
Ni jedan pravi roditelj ne misli da je nešto odradio, već da je uspeo i takvom roditelju nikada dete i ne pomisli da kaže "mr'š u selo"
Da, strašno je samo to što se Vi slažete sa Maletom, a ne sa mnom ^_^
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od male Pet Jun 08, 2012 8:47 am

enigma_ ::Nego ta "mala" želi da se uda, ili da žive zajedno.
Svaka "mala" želi da se uda. Sve ste iste! Mad
enigma_ :: moje dete je jedno obično muško, koje ima crtu "najgoreg"
Rekla si da nije moje! Kako sada liči na mene?! Jel Vilotić posumljao? Surprised
enigma_ ::Da bi on, sve navedeno odgovorio i plus rekao da je obavezan predbračni ugovor Surprised
Normalno. A ne da dođe sa čobanskom torbicom preko ramena i da sutra uzme njegov stan (iz kojeg ima' da letiš k'o kufer! Mad )
enigma_ ::Šta treba da žive zajedno?! I da ih ima 116 u stanu ili da izbace napolje decu, jer su eto oni jadni i stari?!
Decu treba pustiti kao mlade ptiće da odlete u svet i sviju sebi gnezdo. A ne da parazitiraju! Mad
enigma_ ::(većina nas vodi poreklo sa sela, pa se stidi toga,a mene to užasno nervira nek lepo plate smeštaj deci, kad im je stan najbitniji na svetu!
Ja vodim porelo iz grada. Moj deda je bio predratni trgovac. Mad
Neka deca plate sama smeštaj ako im treba. Mad
enigma_ :: Da, strašno je samo to što se Vi slažete sa Maletom, a ne sa mnom ^_^
Strašno je što nikako da počneš da se i ti slažeš samnom. Mad

male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od enigma_ Pet Jun 08, 2012 9:28 am

Šest puta si mi lupio zaušku :sparrow:

Dobro Malac, Tebi ne može da se objasni i neću nikada da složim sa Tobom :sparrow:

Kako da deca plate stan, ne pravi se blesav bre, kao da ne znaš kolike su plate i koliko su stanovi?!

I omašili smo temu, jer si Ti svako moje slovo citirao, a ja da ćutim, nešto ne mogu večeras girl_mad.gif


Ja vodim porelo iz grada. Moj deda je bio predratni trgovac.

Podsetio si me na jednu komšinicu, čija ćerka je u vezi sa momkom iz Centralne Srbije.
Ovako ona kaže " Bože Snežo, šta mi pričaš to, taj njoj ne treba, pa njen deda je sahranjem na Novom groblju"
Šokirala sam se, glupača me iznervirala!
Zabranjuje cerki vezu, jer eto ona je rođena ovde i još joj otac sharanjen ovde...van pameti, bar za mene, a vidim Ti si gradsko dete i ja Te razumem :D
Užas!

Ljubav je najbitinija i nema šta tu da se meša ni jedan roditelj.

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od male Pet Jun 08, 2012 9:34 am

Šta deca znaju? Ljubav bude i prođe. Bolje da menja devojke kao čarape! Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od enigma_ Sre Jan 30, 2013 1:58 pm

Razmišljala sam da l da pišem u Dnevniku ili ovde i nadam se da ne grešim što ipak pišem ovde, iako omam 116 posta na ovoj temi :sorry:

Danas kad sam se vraćala iz grada na ulazu od zgrade stoji oglas kako starija žena traži posao, čuvali bi decu ili stare ljude.
Naravno bio je i broj telefona.
Istog momenta sam znala da je to komšinica sa sprata :(
Njen sin je moje godište, oženjen je i ima dve ćerke.
Baba je odgajala decu (unučiće) radila sve po kući, ispraćala sina i snaju na posao, čekala ih sa ručkom i nikakve obaveze nisu imali oko posla u kući.
Da bi pre par meseci najpre iz stana izašla snaja, za njom deca koja su sada gimnazijalci, a za njim i otac dece, tj sin od ove što traži posao.
Nikada se iz tog stana nije čula galam, nikada se ta komšinica nije žalila na snaju niti na ikoga u kući. Nikada se ta snaja nije požalila na svakrvu i nikada niti na ikoga u kući.
Šta se desšavalo iza njihovih vrata samo oni znaju i super što je tako.
No, meni je užasno žao te šire porodice, selovali su mi zadovoljno kad ih sretnem.
Pre neki dan sam u marketu srela komšinicu koja traži posao, kupila je pola hleba i pet jaja.Osetila sam da joj je neprijatno zbog toga :( pobegla mi je, a uvek me sačeka :(

Treći dan Božića neću zaboraviti nikada. Srela sam njenog muža, koji je izašao u šetnju (stariji čovek, pa eto šeta), javio mi se i ja u zezenju (neznajući šta ih je snašlo i da su ih deca napustila) rekla sam mu da što više šeta jer šta će unutra.Osmehnuo se čudno, a ja žurila kući utrčala u zgradu.
Da bi me sutradan srela njegova žena, poželela srećne praznike i pitala za sve nas u kući.Ja nisam stigla da je išta pitam,a mislim da nisam stigla ni da odgovorim na njeno pitanje,ona me upozorila me da vodim računa šta radim sada.
Nemo sam je gledala, neznajući šta hoće da mi kaže. no kad mi je rekla da su ih deca napustila ja sam zanemela.Šokirana sam i sada, jer znam kako je podmetala svoja leđa za sve i kako su svi u kući dolazili na gotovo, obaveza im je posao, škola i ništa više.
Posle tog njenog plakanja, gde ja nisam znala šta da kažem, sem da je onako krhtu zagrlim.
Od tada još više razmišljam koliko to ja dajem sebe deci,a oni nisu više deca.
Kao i da sam ja na putu da postanem svekrva, samo što ja neću da živim sa njima.A da im pomognem hoću onoliko koliko mogu.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od male Sre Jan 30, 2013 8:06 pm

Ukrštenice, takvih situacija ima koliko hoćeš. :( Svekrva je dobra dok treba. Ona se trudi da svima udovolji a kada više nije neophodna, dobije šut u zadnjicu. Ja to viđam i u ćerka-majka situacijama. Interesantno je da muškarci (sin ili zet) to mnogo ređe čine. Oni imaju muku da se izbore sa svojom vešticom i spasu brak jer ova pošto-poto hoće da se odvoji od staraca koji su joj toliko pomagali a sada su nepotrebni. "Bogomoljka" sindrom. Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od Troja Sre Jan 30, 2013 8:50 pm

Al' ste vi Balkanci cudni ljudi! U Engleskoj se djeca odvajaju od roditelja sa 18 godina, nekad i ranije, i niko oko toga ne pravi nikakvu buku. Meni je normalnije da se ljudi odvoje, nego da se citavog zivota ponasaju kao djeca. Ako je ta starica zaista bila na sebe preuzela da se brine o citavoj porodici bice joj mnogo lakse nakon sto su oni iselili. Druga je stvar ako su ona i muz sada stigli u godine kada se o njima neko treba brinuti. Ako je to slucaj onda je stvarno zalosno sto su bas sada ostali da se brinu sami o sebi. I u tom slucaju bi se stvarno moglo govoriti o sebicnosti i nezahvalnosti njihovih porodica.

Ali ti enigma kazes da je ta zena trazila koga ce da cuva, sto mi govori da nije bas tako.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od ces@ric@ Sre Jan 30, 2013 10:30 pm

Djeca su ih napustila ili su se odeselila? Ako imaju preko 18 godina ne vidim u cemu je problem. Ne volim taj primitivizam da djeca treba da zive sa roditeljima dok ne umru. To mi je u neku ruku i sebicno.

A ta zena sto trazi posao je ocigledno naucena da nesto radi. To je dobro, samo je problem sto tako ustvari ne zna uzivati u zivotu i u miru koji napokon ima. Lijepo od nje sto tim poslom zeli da ispuni svoj zivot.

Roditelji prave svoju djecu prvenstveno za sebe i kao i svekar/svekrva i punac/punica bi trebali da im se nadju kad god mogu, ne ocekujuci uvijek nesto zauzvrat. Treba se brinuti o svojim roditeljima, naravno, ali ne po cijenu djece. To govorim zbog svoje macehe. Ona se brine o svojoj svekrvi vise od bilo koga, a jos vise se brine za svog oca. No, to joj ne ostavlja puno vremena za 17-godisnjeg sina, a da ne govorim za mene i mog drugog brata. Nemam pojma kad sam zadnji put pricala sa njom, a imale bih dosta zenskih razgovora za proci s njom. Prije par godina maceha je tvrdila da ne razumije zasto joj svekar i svekrva ne idu u staracki dom, mogu ga priustiti, deda voli tisinu... Tvrdila je i da bi njen otac odmah cim ne bude u stanju da se sam o sebi stara otisao u staracki dom. Medjutim, danas je njen otac u toj fazi i isao bi u staracki, ali mu ona ne da. Razumijem je, ali nek prestane kriviti svekrvu i to da joj ona uzima najvise vremena, pa nema kad da se posveti djeci. Uglavnom svog sina ostavlja sa svekrvom dok je ona kod oca. Sve razumijem, ali ne volim da se krivi neko drugi, kome se posvecuje vrlo malo paznje na kraju krajeva. I ne volim da jedan 17-godisnjak ne moze izaci iz kuce jer treba nekog cuvati.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od Troja Sre Jan 30, 2013 11:54 pm

Lako je biti velikodusan na tudjim ledjima. Lako je tudje roditelje zeljeti smjestiti u staracki dom. Mnogo je teze rukovoditi se samo logikom kada su u pitanju tebi bliski i dragi ljudi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od enigma_ Čet Jan 31, 2013 12:19 am

Troja ::Al' ste vi Balkanci cudni ljudi! U Engleskoj se djeca odvajaju od roditelja sa 18 godina, nekad i ranije, i niko oko toga ne pravi nikakvu buku. Meni je normalnije da se ljudi odvoje, nego da se citavog zivota ponasaju kao djeca.

Zanimljivo, Ti kao da nisi rođena na Balkanu!
I ko je pravio ovde buku?!
Ne zanima me kako u Engleskoj decu osamostale do 18 godina, meni je to van pameti!

Troja :: Meni je normalnije da se ljudi odvoje, nego da se citavog zivota ponasaju kao djeca. Ako je ta starica zaista bila na sebe preuzela da se brine o citavoj porodici bice joj mnogo lakse nakon sto su oni iselili.
Jeste normalno, ali opet se vraćamo na Balkan Troja Da Te podsetim, ovde su bili ratovi (Ti si imala sreće i pobegla, mnogi nisu mogli)Pre rata su bile sankcije, o kojima ja nikada ne pišem, jer ne želim da se sećam toga.
No moram da napišem sada, da su mnoga deca ostala da žive sa roditeljima, jer nisu imala gde, nisu imala posao ili su ostajala bez posla,a već su imali decu ili su bili na putu da imaju klince.
Sankcije, bombardovanje, jednom rečju celokupna situacija je bila takva da niko nikome nije smetao.
Ako je ta starica zaista bila na sebe preuzela da se brine o citavoj porodici bice joj mnogo lakse nakon sto su oni iselili
Ne mislim da je ona starica,jer je dosta čvrsta i jaka žene za staricu iako ima nekih 65 godina,
Da lakše je za toliko što ima više prostora u stanu.Teško je emotivno, to se vidi po njoj, kao i što živi sa nekih 25000 dinara (muževljeva penzija)pa je prinuđena da kupuje samo pet jaja i pola hleba.

Troja :: Druga je stvar ako su ona i muz sada stigli u godine kada se o njima neko treba brinuti. Ako je to slucaj onda je stvarno zalosno sto su bas sada ostali da se brinu sami o sebi. I u tom slucaju bi se stvarno moglo govoriti o sebicnosti i nezahvalnosti njihovih porodica.

Ali ti enigma kazes da je ta zena trazila koga ce da cuva, sto mi govori da nije bas tako.

Muž joj je bolešljiv, al je na nogama.

Ako je to slucaj onda je stvarno zalosno sto su bas sada ostali da se brinu sami o sebi.
Ovde se pomalo vidi da imaš dušu, jer oni su ih napustili kad se otac razboleo, Naglašavm napustili!Okrenuli se i otišli!

Ali ti enigma kazes da je ta zena trazila koga ce da cuva, sto mi govori da nije bas tako[

A Ti Troja pokušavaš da umesno kažeš da ja ne pišem istinu?!
Grešiš Troja, ja samo predstavljam realnu sliku ovog sveta.Kod Tebe toga nema, kod Tebe cvetaju ruže uvek!
Uostalom, ova ženica, kako Ti kažeš "starica" a Ti si nekih desetak godina mlađa od nje,je meni bitna, a ona je umesno samo upozorila mene da vodim računa šta radim, jer verovatno vidi da se ja slično ponašam sa klincima koji nisu deca!


p.s. ovo bi mogao biti neki lep citat, recimo za takmičenje :)

Lako je biti velikodusan na tudjim ledjima. Lako je tudje roditelje zeljeti smjestiti u staracki dom. Mnogo je teze rukovoditi se samo logikom kada su u pitanju tebi bliski i dragi ljudi.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od ces@ric@ Čet Jan 31, 2013 12:46 am

Enigma, polako, niko Te ne optuzuje da lazes, samo je tako sroceno. Vjerujem da je vise bilo pitanje u kontekstu "ako sam dobro razumjela..."

Da, neki od nas su imali rat, neki sankcije, nije bilo lako i tu je razumno da djeca ostaju nakon 18-te godine da zive sa roditeljima. No, ako imaju priliku cemu ostajati? Svako treba da izgradi svoj zivot. Ja sam sa nepunih 18,5 napustila kucu, brat sa nepunih 18. To mislim da je bila dosad moja najbolja odluka. Moj otac me je poslao vani, omogucio mi to, nije me otjerao, nije dramio da ga napustam.

Problem i jeste u tom sto se naviknu roditelji da zive sa svojom djecom, da ih imaju tu, uvjeravajuci sebe da tako pomazu djeci. Djeca odrastaju, zene se, udaju, onda dolaze djece i vrlo je zgodno imati ili svekrvu ili majku u blizini da uskoci oko djeteta. Onda se to unuce navikne, majka se vrati na posao, godine preolaze, niko ne postaje nista mladji i sad naravno, roditelji trebaju djecu i ne mozes otici. Kad odes mladji, naucis da se probijas, snalazis, a da ipak imas oslonac u roditelju, koji jos nije slab i bolestan i koji se jos moze brinuti za sebe i samim tim pripremiti za starost. Mnogi roditelji drze svoju djecu pod staklenim zvonom, ne razumiju da ta paznja ponekad gusi i onda su sokirani kad djeca zele da odu.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od male Čet Jan 31, 2013 10:08 am

I ko se svađa? Žene. Dokone žene. Kako se ja ne svađam? Nemam vremena. :jj:
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od enigma_ Čet Jan 31, 2013 10:45 am

A šta ćeš Ti među ženama?!
Ja se nisam svađala, naprotiv.
Već sam napisal post gde me ženica oprezno upozorava da vodim računa šta radim.
Ne bih ni pisala to, da me juče nije potresao taj njen oglas, pa sam se setila da je pre neki dan kupila samo pet jaja i pola hleba.
Vidiš Malac, Ti si donekle u pravu.
Ja imam sada 44 godina i klinca koji ima 25 godina i od danas je primljen na neodređeno u "onoj" firmi.
Pitanje je dana kad će da počne da živi sa devojkom, naravno sami.
Za njih ima rešenja, jer on ima pristojnu platu, a i mi smo tu.
Sebi neću da dozvolim da me napuštaju sosptena deca kad im odgajim decu.
Kao i sećam se kad sam bila mlada, nisam volela zajednicu, ali nisam nikada ni popreko pogledala ičiju mjaku, niti ikada pomislila nešto bzv, jer majka je jedna.
I što reče moj klinac jednom "Tebe mogu uvek da zamenim, a nju ne" Verovatno se mislilo na mene, nisam pitala i neću nikada pitati.
Opasne su zajednice, jedno kučence koje mi sada imamo može da napravi problem budućoj snaji, tako da ću im ja najverovatnije plaćati stan neko vreme, bez ikakvog uslovljavanja, a kad Vilotić ode u penziju, a to je za nekih 12-13 godina, onda mogu da dođu ovde, s tim da ja imam svoju sobu.Ako se ne proda ovo...ja baš mnogo razmišljam da l da dozvolim da se proda.
Sad pišem o ovome, a o tome je pričano i najverovatnije rešeno. jer ne može otac da mu putuje 80 km do posla.

I neću da budem kriva ikome za sve! :D

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od male Čet Jan 31, 2013 10:52 am

enigma_ ::A šta ćeš Ti među ženama?!
Pa STR8 sam. :jj:
enigma_ ::Vidiš Malac, Ti si donekle u pravu.
Priznala! :jeeeej:
enigma_ ::Ja imam sada 44 godina i klinca koji ima 25 godina i od danas je primljen na neodređeno u "onoj" firmi.
I gde je čast? Kamo gozba!? :sparrow:
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od ms.k Ned Okt 12, 2014 11:39 am

Cat ::...Ili samo njih dvoje u stanu, ili ništa od braka...
.. yes.gif .. stvarno mi/nam ne treba niko da mi/nam drži svijeću .. yes.gif .. zapaljive su i mogao bi da se desi požar .. yes.gif
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od Ivana_ Čet Jun 18, 2015 1:59 am

Ha, večita borba. :D
Nemam svekrvu, bar ne još, možda je nikad i nemam. Ali sam mišljenja da mladi ljudi koji su u braku ili ozbiljnoj vezi trebaju živeti sami. Jer koliko god da je majka bračnog druga dobra prema snaji nikada je neće voleti više od sina, niti jednako. To je prosto nemoguće po većini kriterijuma. Moja mama nije imala ni svekra ni svekrvu, moj tata je ranije ostao bez oba roditelja, ali su u tom slučaju nju menjale zaove i jetrve...
I mada je savremno doba i trebamo biti homo sapiensi, postoje ljudi, tačnije žene neljudi koje bukvalno ugnjetavaju svoju snaju, spletkare, ne žele je prosto u kući i čine sve da ona ode ili joj prosto zagorčavaju život. U tom slučaju ni muškarac ništa ne može - on je rastrzan između dveju osoba koje voli različitim ljubavima, i zato je da bi mir bio mir u pravom smislu i život harmoničan neophodno da se par odvoji - ili da živi sam od starta. Znam milion primera, pogotovo iz ove male sredine koji su jezivi na tom planu odnosa svekrva - snaja. Toliko da se žena čak razboli, ili napusti kuću, razvede ...
Ali za to je kriva samo sebičnost svekrve i njena privrženost i bolesna vezanost za sina. Još ako je u pitanju žena starijeg kova - nema tu leka.
Međutim imam drugaricu koja se udala u kući gde žive - svekar, svekrva, brat od njenog muža, njegova žena i deca, i svi se slažu nestvarno dobro. To je divna porodica. Oni se zaista vole, drže zajedno, podržavaju, ali oni su jedini primer takve porodice koje znam. Više je ovih drugih, nažalost. Opet - zašto je to tako - ne bih znala sasvim potanko da objasnim, ali smatram da je sve u čoveku i do samog čoveka. Kompromise gradi prvo sam sa sobom da bi mogao sa ostalima. A teško ko pristaje da sebe menja u korist drugog. Pogotovo snaje... :P
Ako mene pitate učinila bih sve da se sa svekrvom složim i volela bih je, zaboga pa ona mi je rodila supruga, biće koje volim. Ali kad bolje razmislim - ipak bi bilo bolje za sve da živimo odvojeno. givenheart


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za sve je kriva svekrva - Page 2 Empty Re: Za sve je kriva svekrva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu