Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predrasude

+4
alhemicarka
Catwoman
Callisto
Still_dreaming
8 posters

Ići dole

Predrasude Empty Predrasude

Počalji od Still_dreaming Pon Feb 01, 2010 8:57 am

Svaki dan se suočavamo sa njima, neke imamo i mi, nečije nas nerviraju, neke ne razumemo...
Koje predrasude nikad nećete razumeti?
Koje su vaše predrasude?
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude Empty Re: Predrasude

Počalji od Callisto Uto Mar 23, 2010 7:43 am

Po nekom mom misljenju predrasude su obrnuto proporcionalne toleranciji.
Ko nije tolerantan...taj stvara predrasude. Nekad su te predrasude iz straha, nepoznavanja drugacijeg, ili straha da se upozna drugacije, nekad su iz zavisti, nesigurnosti u samog sebe, nezadovoljstva samim sobom..nesto na fazon: ako te ne moze tracati, ocrniti i sebe izdici...onda ce da povjeruje, prihvati i iskoristi (drustvene) predrasude o tebi...i sl.

Ja se recimo dosta srecem sa nacionalizmom, a to je cista predrasuda u svom sjaju. Prosto ne mogu da razumijem ljude koji se toliko zadaju da nekog mrze i ocrne, a da ga uopste ne znaju.
Smatram i da takvi ljudi nisu inteligentni, nit imaju svoje misljenje.

Inace...imam jedan empirijski zakon a to je da treba bjezati od ljudi koji nisu tolerantni prema nekim sitnim stvarima, npr. tudjem misljenju, a kamoli o ljudima drugacijim od sebe... Cim vidim nekog takvog..na forumu ili u stvarnom zivotu...znam da je taj ogranicen i da je potencijalni nacionalista, a od takvih mi je muka!
Callisto
Callisto
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 173
Ženski Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude Empty Re: Predrasude

Počalji od Catwoman Uto Mar 23, 2010 10:37 am

Predrasude su graditelji netolerancije, kao i stereotipi. Ljudi olako daju sebi za pravo da komentarišu druge, njihov stil oblačenja, muziku koju slušaju, u koju školu idu... Mali milion je ovakvih gluposti. Međutim, nije problem samo u njima. Problem je i u vaspitanju, okruženju u kojem žive itd.
Na sreću, naučila sam da prvo treba upoznati osobu pa tek onda donositi zaključke o njoj. To što neko nosi crno odelo ne znači da je u sekti.
Pak sa druge strane, ako neko ima diplomu pravnika, ne znači da je i dobar u svom poslu. Elem, mnogo je ljudi koji misle kako su u pravu i kako imaju pravo da osuđuju svakog na koga nalete. E, pa nije tako. Moramo se boriti za toleranciju i prihvatiti različitosti.
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude Empty Re: Predrasude

Počalji od alhemicarka Pon Apr 05, 2010 1:13 pm

Catwoman ::Predrasude su graditelji netolerancije, kao i stereotipi. Ljudi olako daju sebi za pravo da komentarišu druge, njihov stil oblačenja, muziku koju slušaju, u koju školu idu... Mali milion je ovakvih gluposti. Međutim, nije problem samo u njima. Problem je i u vaspitanju, okruženju u kojem žive itd.
Na sreću, naučila sam da prvo treba upoznati osobu pa tek onda donositi zaključke o njoj. To što neko nosi crno odelo ne znači da je u sekti.
Pak sa druge strane, ako neko ima diplomu pravnika, ne znači da je i dobar u svom poslu. Elem, mnogo je ljudi koji misle kako su u pravu i kako imaju pravo da osuđuju svakog na koga nalete. E, pa nije tako. Moramo se boriti za toleranciju i prihvatiti različitosti.
apsolutno se slazem,svaka cast!!!
alhemicarka
alhemicarka
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 35
Ženski Datum upisa : 05.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude Empty Re: Predrasude

Počalji od Dora_Mar Pon Dec 20, 2010 9:41 am

Mnogo ljudi danas ima predrasude o drugima.Da li zbog drugacijeg oblacenja,izrazavanja,misljenja,nacina ponasanja,itd.......
Ako nisi kao oni odmah si.....Daju ljudi sebi za pravo da osudjuju druge a da tu osobu nisu upoznali.Vecina njih se ,od osoba koje osudjuju,oseca ugrozeno(mislim na nacin da su originalniji,opusteniji...)ali to nece da prizna, a osudjuci ih misli da ih degradira a u stvari samo sebe i svoju licnost vuku na dno.....
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude Empty Re: Predrasude

Počalji od Troja Pon Mar 21, 2011 11:39 am

U svakom drustvu ima predrasuda. Kod nas se vjerovalo da su svi crnogorci lijeni, svi slovenci skrti, svi bosanci glupi itd. Poznato je kako su sirom svijeta proganjani Jevreji, a u Americi nipodastavani crnci. Ono sto se kod nas sigurno manje zna je da osim rasizma bijelaca prema crncima isto tako postoji i rasizam crnaca prema bijelcima, pa cak i rasizam izmedju pravih crnaca i mulata koji imaju nesto svjetliju boju koze, sto se smatra znatno pozeljnijim i privlacnijim. Ja sam imala priliku da budem zaista maltretirana na poslu od strane crnkinje sa Jamajke, a ni koleginica Indijka se nije pokazala kao puno bolja, pa da nisam poznavala par inzenjera koji su bili crnci i izrazito fine naravi sigurno bih odavno bila rasista.

Ja licno nisam nikada mogla da razumijem pokolje pojedinih naroda od strane njihovih bliskih susjeda. I rasizam mi je odvratan, mada bi mozda bilo ispravnije reci da mi je zao svih finih ljudi koji postanu zrtve huligana, bez obzira na boju koze.

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude Empty Re: Predrasude

Počalji od male Uto Mar 22, 2011 6:10 am

Catwoman ::Predrasude su graditelji netolerancije, kao i stereotipi.
Ne slažem se. Da je neko netolerantan je čisto etiketiranje onih koji ne mogu da se uklope u standard. Zamena teza: "Nisam ja kriv što sam kreten nego oni koji neće da prihvate moju različitost..." :cccry:
Catwoman ::Ljudi olako daju sebi za pravo da komentarišu druge, njihov stil oblačenja, muziku koju slušaju, u koju školu idu...
Na sreću, naučila sam da prvo treba upoznati osobu pa tek onda donositi zaključke o njoj. To što neko nosi crno odelo ne znači da je u sekti.
To je delimično tačno. Niko ne treba da se meša u ono što drugi rade dok to rade za sebe i dok time ne utiču na ostale.
Catwoman ::Pak sa druge strane, ako neko ima diplomu pravnika, ne znači da je i dobar u svom poslu. Elem, mnogo je ljudi koji misle kako su u pravu i kako imaju pravo da osuđuju svakog na koga nalete.
Eh... Diploma se danas prelako stiče. Naši megatrend-stručnjaci misle ako se odsele iz zemlje-to je odliv mozgova. Nije. To je odliv mediokriteta sa ćagom.
Catwoman ::Moramo se boriti za toleranciju i prihvatiti različitosti.
Uvek ću se boriti protiv onih koji se bore za toleranciju i prihvatanje negativnih različitosti.
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude Empty Re: Predrasude

Počalji od ThePoet Uto Avg 28, 2012 9:22 am

male ::Ne slažem se. Da je neko netolerantan je čisto etiketiranje onih koji ne mogu da se uklope u standard. Zamena teza: "Nisam ja kriv što sam kreten nego oni koji neće da prihvate moju različitost..." :cccry:
Uvek ću se boriti protiv onih koji se bore za toleranciju i prihvatanje negativnih različitosti.

Zašto bi iko morao da se uklopi u standard? Ono što je za tebe standard, ne mora da bude i za mene.
Šta su negativne različitosti? Ono što je drugačije od tebe i tvog standarda - to je automatski negativno? Loša logika.

Svako ima predrasude. To nije ništa čudno. Problem je u tome što ljudi ne žele da se upoznaju s onim što je predmet njihovih predrasuda, da o tome nauče i saznaju više, pa onda da formiraju mišljenje. To i jeste glavni problem predrasude. Zbog nje imamo mišljenje o nečemu za šta ne znamo šta je baš tačno, ali svakako ne valja, pošto za to nikada nismo čuli. Ljudi, nažalost, sve rade po kalupu i to dovodi do stalne osrednjosti. Recimo, predrasuda: ‚‚Sve žene su loši vozači.". A moja majka je jedan od najboljih neprofesionalnih vozača s kojima sam se ikad vozio.
Predrasude podrazumevaju univerzalnost, a u svakom sistemu postoje izuzeci. Ne postoji univerzalno pravilo, ono koje je isto za sve. Zašto bismo onda želeli da svi ljudi budu isti? Zato svaki standard koji se propiše ima neki raspon. Ne čini samo ona vrednost koju mi nosimo standard, već svaka vrednost koja se nalazi u tom rasponu od apsolutnog minimuma do apsolutnog maksimuma.

Svako od nas ima neke predrasude. I to je u redu. Ali, treba da dozvolimo sebi i da te predrasude nekad pogazimo, ako uvidimo da nismo baš bili u pravu. Tvrdoglavo se držati neke predrasude čak iako vidimo da ona nije opravdana jeste ono što nije dobro.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude Empty Re: Predrasude

Počalji od Troja Sre Avg 29, 2012 2:01 am

Nedavno sam ispunjavala neki test o tome sa kakvim tipovima ne bih trebala izlaziti. Jedno od pitanja je bilo sta bi me odbilo od partnera - navodjeni su ljubomora (koju ne volim), pretjerana privrzenost u startu (za koju ne znam kako bih reagovala na nju) i mnogi drugi nedostaci, a onda kada sam vec mislila da sam se odlucila spomenuse mogucnost izlaska sa nekim ko je izbusio citavo tijelo i stavio mnostvo prstenja i prstencica po sebi i obojio kosu roze bojom. Bila sam i sama zapanjena koliko sam brzo ovakvu individuu osudila na to da nikada, ali bas nikada ne bih izasla sa njim. Tu sam svakako naucila nesto interesantno o svojim predrasudama i sebi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude Empty Re: Predrasude

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu