Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko pravih prijatelja imate?

+16
ThePoet
polly88
Eurinome
enigma_
Benzaiten
Teixos
hermina
Bult
Troja
zanesena
Modesty
male
Nymphadora
Cigla
Dora_Mar
Still_dreaming
20 posters

Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Still_dreaming Uto Dec 07, 2010 12:01 am

Tu su kolege s faxa, drugovi iz srednje, drugovi iz klupe, drugovi iz obdaništa, drugovi iz kraja... Sa svima njima veže nas nešto zajedničko. Ali ipak je pravi prijatelj nešto više...

Koliko pravih prijtelja imate?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Dora_Mar Sub Jan 15, 2011 7:02 am

Bas razmisljam koju cifru da napisem.....5,3,1...I djeluje suludo!Naravno da svako zeli da ima mnogo prijatelja,ali samo stanite na trenutak i razmislite sta za vas predstavlja prijateljstvo?!
`Neka covjek sebe smatra bogatim,ako za cijeli zivot stekne barem jednog,pravog,iskrenog prijatelja...`Jer pravi prijatelj je s tobom isto koliko u veselju,smijehu,razonodi,svakodnevnom ispijanju kafe,toliko i u najtezim zivotnim situacijama,a i malim nebitnim stvarima.Kada ti je tesko tada vidis ko ti je pravi prijatelj!
Za sada 2 prava prijatelja.
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Cigla Sub Jan 15, 2011 8:54 am

Za sad samo jednog pravog. U pravom smislu reci, bili smo jednom drugom tu i kad je bilo lose i kad je bilo dobro. Desi se ponekad da se ne cujemo danima, ne vidimo nedeljama, ali znamo da smo jedno drugom tu. smajli-a095.gif
Cigla
Cigla
Početnik
Početnik

Broj poruka : 56
Ženski Datum upisa : 13.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Nymphadora Sub Jan 15, 2011 9:49 am

Ja ne znam...Razocaram se, pa pomislim da to i nije toliko velika stvar...Pa se opet razocaram, pa pomislim da to ipak nije razlog za ljutnju.Ne znam koliko pravih prijatelja imam, ali ne zelim ni da razmisljam o tome, narocito ne sad.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od male Pon Jan 17, 2011 11:16 am

Koliko? Malo. Ne znam kako da ovo kažem, ali imao sam više grupa prijatelja. Različita društva.
Društvo kolega je bilo nas 10-ak koji se nismo razdvajali. U stvari, bio sam im (i dalje sam) šef. Kada sam im trebao, imao sam gomilu prijatelja oko sebe. Vašar non-stop. Kafane, piknici, išli jedni kod drugih na slavu i rođendane... Onda se nešto promenilo. Uplivao jedan magarac koji je vešt manipulator i koji ih je prvo privukao sebi a onda je oko njegovog stava prema poslu izbio sukob i ovi su mi iz neke solidarnosti okrenuli leđa. Jednostavno sam ih nakon toga precrtao. Sada samo profesionalni odnos.
Društvo sa kojim sam se družio i sa kojima sam radio neki posao. Par ljudi samo. Isto nerazdvojni. A kada sam pao u postelju na čitavih godinu dana (za šta je krivica mog ortaka), isključili me iz posla. Sada se viđamo par puta godišnje.
Staro društvo sa kojim se znam od 20 do 30 godina. Nas 5-6. I dalje smo super, ali se viđamo par puta mesečno. Mogu se na njih osloniti uvek. Pravi prijatelji.
Prijatelj, arapin koji živi ovde. Upoznali se pre 10-ak godina. Pravi prijatelj.
Ortak u poslu sa psima. Srbo-austrijanac. I on je. smajli-a095.gif
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Modesty Sre Jan 26, 2011 2:19 pm

Mislim da moze biti samo jedan pravi prijatelj-jedan ali vredan. Neko na koga se mozete osloniti u svako doba dana ili noci, da znate da je uvek tu za vas i da mozete bezuslovno da mu verujete...da ne morate nista da kazete ,a on/ona vec sve zna. Ja hvala Bogu, imam takvog prijatelja.... drugaricu koju sam stekla u srednjoj skoli. Moju podrsku i glas razuma. :) Nju istinski smatram za pravog prijatelja, a imam jos tri drugarice sa kojim sam isla u osnovnu, srednju i sad zajedno studiramo.
Takodje smo nerazdvojne, ali smo sve tri razlicite i valjda zato tako dugo funcionisemo, iako ovo nije u skladu sa mojim misljenjem da se isti pronalaze....onda se nas tri se nekako, dopunjujemo. :weeee:

Modesty
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 36
Ženski Datum upisa : 24.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od zanesena Sub Feb 12, 2011 9:24 am

Ako ne ubrajam mamu i sestru koje smatram svojim najvecim prijateljima ima jednu prijateljicu i jednog prijatelja. To je dvoje ljudi u koje imam povjerenje i koji su uvijek tu kad su mi potrebni....osobe sa kojima se razumijem i bez mnogo rijeci. Iako se sada ne vidjamo cesto to nije uticalo na nasu vezanost.
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Troja Pon Feb 14, 2011 3:40 am

Ako se slozimo da je pravi prijatelj samo onaj ko je tu za vas kada god ste u problemima, onda osim brata i majke imam jos samo jednog pravog prijatelja - svog supruga. Zivimo u inostranstvu, pa nemamo gotovo nikakvog kontakta sa ljudima sa kojima smo bili prijatelji u mladosti. Ponekad razmijenimo poruke preko fejsbuka ili se cujemo telefonom i susretnemo svakih nekoliko godina, ali je za pravo prijateljstvo potrebno vise od toga. Naravno, imam i kolege sa posla i komsije, ali ta prijateljstva traju koliko i okolnosti koje nas vezu. Postoji jos par ljudi koji su se pokazali kao pravi prijatelji kada je trebalo, ali vise ne zive u istoj drzavi, pa se i sa njima veoma rijetko cujemo i vidimo.

Sve u svemu - moglo bi biti i bolje.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Bult Pon Feb 14, 2011 8:09 am

Pravih prijatelja, vrlo malo.
Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od hermina Čet Apr 07, 2011 2:40 pm


Nekoliko pravih prijateljica. I zaista su sve prave prijateljice.
I znam da bi učinile sve za mene, kao i ja za njih.
Sa nekima se retko viđam, ali to nikad nije uticalo na naše prijateljstvo. Čak suprotno, samo ga ojačava.
hermina
hermina
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 117
Ženski Lav Godina : 36
Lokacija : Neverland
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Teixos Sub Maj 07, 2011 6:46 am

Par prijateljica i jednog prijatelja. Teško je naći ih u današnje vreme. :D Ali to su ljudi za koje bih život dao. Imam sreće što sam uopšte naleteo na njih u ovom ludom svetu...
Teixos
Teixos
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1273
Muški Jarac Godina : 34
Datum upisa : 27.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Benzaiten Pet Jul 15, 2011 6:33 am

Ne znam koliko imam pravih prijatelja, kad mi se jave podeliću to sa vama :)

Šalim se, naravno, ali zaista ne znam. Toliko puta mi se dešavalo da me izdaju baš oni kojima najviše verujem da sam odlučila da uopšte ne razmišljam o tome da li su mi pravi prijatelji ili nisu. Postoji nekoliko ljudi sa kojima delim neke stvari koje mi se dešavaju, ali ni njima ne govorim sve.
Benzaiten
Benzaiten
Početnik
Početnik

Broj poruka : 79
Ženski Rak Godina : 31
Lokacija : Kraljevo/Beograd
Datum upisa : 15.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od enigma_ Pon Avg 15, 2011 9:51 am

Znam da nemam neprijatelje.Dok ne znam koliko imam pravih prijatelja. Za dvoje sam sigurna (naravno ne računam porodicu)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Eurinome Pon Avg 15, 2011 9:59 am

pravog?
Samo jednu prijateljicu.
Izdvajam je-jer njoj mogu reci apsolutno sve, a mozda i jer smatram da se samo sa jednom osobom mere bas o svemu pricati.A i ne zelim deliti bas sve sa vise osoba, ma koliko mi iste odgovarale-navika.
Imam jos jednog prijatelja i prijateljicu,
kojima ne otkrivam bas sve, ali ih podjednako volim i cenim.. :)
Eurinome
Eurinome
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1131
Ženski Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od polly88 Uto Jul 02, 2013 7:59 am

Dvije prijateljice. Krenula sam pisati "samo dvije", ali onda sam ovo "samo" izbrisala jer su mi te dvije sasvim dovoljne i pravo su blago :)

U zadnje vrijeme ne viđamo se često (kilometri nas dijele), ali čujemo se i znam da su uvijek tu za mene. Isto vrijedi i obrnuto.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Troja Sre Jul 03, 2013 3:14 am

Otkako sam pisala post na ovu temu moje druzenje sa ljudima se znatno popravilo. Ne znam da li bih te nove poznanike bas mogla svrstati u bliske prijatelje, ali u svakom slucaju cesto kontaktiramo jedni druge i cesto se vidjamo. :) 
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od ThePoet Pet Dec 13, 2013 1:00 am

Imam 2-3 prava prijatelja. To su ljudi kojima bih mogao da poverim svoj život i da ne brinem. Imam i dosta dobrih prijatelja, ali to nisu osobe s kojima se viđam i čujem svakodnevno, s kojima delim sve. To su ljudi s kojima se odlično slažem, ali s kojima ipak nisam potpuno blizak. Ja mislim da su 2-3 prava prijatelja sasvim dovoljna i da je nerealno da neko ima više od toga. Svi mi imamo poznanike, drugove, drugarice i ostalo, ali pravo prijateljstvo je ipak nešto drugačije.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Dafne Čet Avg 14, 2014 5:58 am

U ovom prostoru i vremenu, nemam pravih.(Što ne znači da jednog dana neće biti)Ali uživam u ovoj samoći, u osećanju mira same sa sobom.
Čekala sam prijateljstva prava da se dogode, maštala o nekom bliskom odnosu, kada nema laži i prevare, kada se skinu sve maske i imaš na koga da se osloniš, ali pošto se to ne događa, prosto sam prihvatila realnost i ne očekujem previše od ljudi.Kakvi su takvi su, prihvatam i površna i besmislena drugarstva.
Dafne
Dafne
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 157
Ženski Lokacija : Universe
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od ces@ric@ Pet Okt 10, 2014 1:42 am

Pravi prijatelj, kom mogu sve reci, a za kog znam da bi zivot dao za mene je moj brat. Svi ostali dolaze poslije njega.

Moja najbolja prijateljica, osoba u koju imam jako puno povjerenja, njoj mogu reci sve i znam da ce biti tu za mene. Posvadjacemo se i pomiriti milion puta. Vec godinama zivimo u razlicitim drzavama, ali se skoro svakodnevno cujemo. Moj dokaz da daljina pravim prijateljima ne predstavlja prepreku.

Dva prijatelja. Oni su, ustvari, bratovi najbolji prijatelji, ali su vremenom postali i moji. Tu dvojicu smatram za svoja dva starija brata. Druzimo se i mimo brata, pomazemo kad god mozemo i povjeravamo. Nasli smo se u razlicitim situacijama u kojima je nase prijateljstvo bilo testirano i za njih sa sigurnoscu mogu reci da su pravi prijatelji.



"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Dionis Sre Jun 17, 2015 1:16 am

Huh, ne bih mogao da budem prijatelj, u tom opuštenom smislu, sa porodicom kao što sam sa prijateljima. Čini mi se da neke normalne stvari porodicu i ne bi trebalo da se tiče njih (sem ako nije bitno), i ne mogu da ih zamislim kako sa njima pričam ono o čemu pričam sa prijateljima. :buahahhaha:
Imam oko tri ili četiri (nisam siguran) pravih prijatelja. Takođe, prekidao sam neka drugotrajna prijateljstva jer sam uviđao da ta prijateljstva ipak nisu bila ono što vidim kao prava prijateljstva, mada, podsećala su na to.
Dionis
Dionis
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 24
Muški Datum upisa : 14.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Ivana_ Sre Jul 01, 2015 11:07 pm

Duboko, kao što već rekoh, verujem da nemam pravih prijatelja. Imam neka drugarstva, višegodišnja i tako to. Međutim - pravi prijatelj mi je jedino mama. Zapravo - vremenom sam naučila da sam sama sebi najbolji prijatelj i na sebe preuzela odgovoronost za sopstvenu tragiku.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od ces@ric@ Uto Nov 03, 2015 1:29 am

Ako izuzmem brata i momka, rekla bih da imam jednu pravu prijateljicu. Tu su jos dvije jako bliske i jedan prijatelj, ali samo bih ovu jednu ubrojala u najbolju prijateljicu. Ona zna sve o meni, sve bi ucinile jedna za drugu (ona prica kad ubijes nekog, pa pravi prijatelj kaze cekaj da odem po kaput), i po karakteru savresno odgovaramo jedna drugoj. Naravno, postoji dosta stvari oko kojih se apsolutno ne razumijemo, ali to nam nije bitno. Tu smo se slozile da imamo razlicita misljenja.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pravih prijatelja imate? Empty Re: Koliko pravih prijatelja imate?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu