Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magija

+5
Nymphadora
Dora_Mar
Liza_N.
polly88
amaranth
9 posters

Ići dole

Magija Empty Magija

Počalji od amaranth Ned Dec 19, 2010 8:34 am

Ne tako retko zapitam se da li magija postoji, da li je ikada postojala ili su sve ipak samo bajke. Verujem da su ljudi morali negde sve to videti da bi tako slikovito pisali o njoj, mada... mašta može svašta.
Ponekad maštarim o tome kako bi bilo kada bi među nama stvarno bilo čarobnjaka, veštica, druida, vila...

Da li verujete u magiju?
Da li ponekad poželite da posedujete čarobne moći i koje bi to moći bile?
Da li bi bilo lepše i lakše kada bismo živeli u začaranom svetu?


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magija Empty Re: Magija

Počalji od polly88 Pon Dec 20, 2010 7:31 am

Ne vjerujem u magiju, ali volim maštati, naravno :) I vrlo često poželim imati neke čarobne moći. U trenucima pomislim da bi nam tada svima život bio lakši, a opet, kada bolje razmislim, kako uživati u životu ako sve možeš i sve znaš? Meni bi recimo dobro došla mogućnost teleportacije zato što jako puno vremena gubim na putovanje, hodanje... a svaki dan isti put, srećem iste ljude... već mi je dosadilo. Naravno, iskoristila bih to i da vidim neka daleka mjesta :D
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magija Empty Re: Magija

Počalji od Liza_N. Uto Dec 21, 2010 8:48 am

Interesantna tema...
Mislim da je u današnje vreme, ovako ludo, brzo i opterećeno kategorijom materijalnog, sve što je magično i maštavo izgubilo svoje pravo postojanja, makar i u mislima. Ljudi sebi uskraćuju i srećne misli, u strahu da pad na zemlju ne bude prejak.
Možda su deca najbliža magijskom sagledavanju sveta. Nesputana svešću o računima za struju, žive u prostoru čije zakonitosti otkrivaju polako, igrajući se.
Volela bih da takva magija, kao kod deteta, zauvek ostane u čoveku. I da ne prestane da se zadovoljava naučenim odgovorima, već da proniče duboko u njihovu suštinu.
I, da, volela bih da mi je, makar na jedan dan, praviti društvo Poteru, ili Hobitima. Wink


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magija Empty Re: Magija

Počalji od Dora_Mar Čet Jan 13, 2011 1:46 am

Pa magija bi nam puno olaksala svakodnevnicu :) sve sto zelimo mogli bi smo da vidimo,saznamo,itd...
Mastanje je bijeg od realnosti,ali svakom to po malo i treba.Da se odmori,da nastavi,da....
Barem ja na to tako gledam.Nema nista lose u mastanju,bas naprotiv. :jeeeej:
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magija Empty Re: Magija

Počalji od Nymphadora Čet Jan 13, 2011 7:07 am

Voljela bih da postoji.Sve bi bilo kao iz bajke...
Danas vjerujem, sjutra mozda necu, bas sam neodlucna sto se toga tice.
Do skoro APSOLUTNO nisam vjerovala u magiju ili bilo sta natprirodno, ali valjda moram da vjerujem u nesto...Ne vjerujem da cu ikad imati izgradjeno misljenje sto se toga tice.
Jedini nacin da povjerujem potpuno je da je vidim svojim ocima.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magija Empty Re: Magija

Počalji od Still_dreaming Ned Jan 16, 2011 3:32 pm

Magija postoji...
U rečima i snovima je ima.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magija Empty Re: Magija

Počalji od Troja Sub Mar 19, 2011 11:47 am

amaranth ::
Da li verujete u magiju?
Da li ponekad poželite da posedujete čarobne moći i koje bi to moći bile?
Da li bi bilo lepše i lakše kada bismo živeli u začaranom svetu?

Ne vjerujem u magiju. Svakako da bih nekada pozeljela imati carobne moci. Na primjer, zeljela bih znati kako da dobijem glavni zgoditak na lutriji, pa da onda mogu sa tim parama da rijesim sve svoje finansijske probleme, a takodje i pomognem svim svojim prijateljima i rodjacima. Takodje mislim da bi bilo dobro imati neki ljubavni napitak, pa kada se covjek zaljubi da ga da svojoj izabranici, i da tako svi budu sretno zaljubljeni. Moglo bi biti ljepse i lakse kada bismo zivjeli u zacaranom svijetu. Zamislite svijet u kome se hrana ne mora donositi iz prodavnice, nego se pojavi iz zraka, gdje se smece ne mora iznositi i bacati nego nestaje, gdje nema zagadjenja, a para svako ima bas koliko mu i treba. Gdje nema bolesti i straha... Jedna od ljepota mastanja o takvom svijetu je da nema granice onome sto bi moglo da postoji.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magija Empty Re: Magija

Počalji od Ika Pon Maj 23, 2011 4:05 am

Pre svega, sve pohvale za temu ! :kiss:
Mašta je neiscrpan izvor ideja. Ljudi su maštali pa su i stvorili.
Što se magije tiče - ne verujem dok ne vidim. :) Naravno da bih voleo da imam čarobne moći. Zamislite kako bi bilo kada biste mogli SVE...
Mislim da ne bi bilo ni lepše ni lakše kada bismo živeli u začaranom svetu. Dobro i zlo...ta neka ravnoteža. Zamišljam to kao svet u kom se borimo da dobro pobedi. Isto kao i sada, samo sa mnogo više akcija... Kao u filmu X-men :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Magija Empty Re: Magija

Počalji od pahuljica Uto Sep 20, 2011 9:44 am

Still_dreaming ::Magija postoji...
U rečima i snovima je ima.
...ima je svuda oko nas... u pogledima, u muzici, u slikama, u oblacima, vetru, suncu...
Ali je ovde reč o nekoj drugoj magiji... Da, želim da verujem u to... kao kad sam bila dete... viannen_84.gif
Često sam sa drugaricom maštala o moćima, i birale bi tako u nedogled koje bi to moći bile... Tada smo bile pod utiskom Hari Potera i "Charmed"...
da li bi bilo lakše, to ne znam, pretpostavljam da bi. Mislim da bi bilo lepše. Tako da svako ima samo jednu specifičnu moć. Da smo idalje potrebni jedni drugima... A tako nekako je i ovde, u ovom našem prelepom svetu... :starforyou:
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Magija Empty Re: Magija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu