Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najbolji post osobe iznad

+3
amaranth
Maja
Still_dreaming
7 posters

Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Najbolji post osobe iznad

Počalji od Still_dreaming Sub Jan 15, 2011 12:34 pm

Jednostavno, kao i sve do sada... Dovoljno je da citirate neki post osobe iznad vas i prokomentarišete ga. Sledeća osoba je tu da citira neki vaš najbolji post (ili jedan od najboljih). Malo da pohvalimo jedni druge... :)


Poslednji izmenio Still_dreaming dana Sre Jan 26, 2011 12:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od Maja Sub Jan 15, 2011 9:58 pm

Eh, kad je Still u pitanju mnogo je teško izabrati post koji je najbolji...ali ima jedan koji je skoro napisao, u kome me je posebno zadivio svojom zrelošću sa tako malo godina (mada nije to jedini post u kome se to vidi). Ovaj izdvajam jer je podelio sa nama jedan vrlo važan deo sebe, a mislim (mada možda grešim) da sam ga ja na neki način podstakla da napiše takav post jednim neočekivanim pitanjem koje sam mu postavila za NG. viannen_39.gif

Still_dreaming ::Tek ovih dana sam primetio koliko sam se ustvari udaljio od svoje porodice. Grabeći svoju budućnost, boreći se i hrleći ka njoj, na strani sam ostavio svoje najbliže. Čak i ne primetivši to. Tri i po godine daljine, posvećenost studijama, sve slabija komunikacija sa njima. Komunikacija sa ocem nikad i nije bila savršena, nismo se slagali ni oko najsitnije stvari - uvek bi među nama izbijao sukob jer ja nikad nisam hteo da ćutim. I još uvek neću. Samo sad nalazim bolji način da iznesem svoje mišljenje. Brat i ja smo dva sveta. Mlađi je dve godine od mene i zainteresovan za sasvim druge stvari. Reći ću samo da je jedina knjiga koju je on pročitao ‚‚Bela griva''. I sa njim mi je veoma teška komunikacija jer ponekad ne ume da napusti svoje ‚‚ja'' i pogleda sa druge strane. Mada nam se dešava da zasednemo i razvezemo priču. To se sve češće dešava, ali su zato sve ređi moji dolasci kući. Jedino sa majkom sam uvek imao dobru komunikaciju, uvek smo se međusobno razumeli mada ne po pitanju svega. Ipak se ljubav majke najjače oseti jer je ona pokazuje na najočigledniji način.

Danas sam došao kući posle 2 meseca. Poželeo sam ih. Mnogo. U par navrata sam sedeo sa knedlom u grlu slušajući ih. Sasvim drugačije razmišljanje od mog. Ne loše, samo drugačije. I kad sam pre tri i po godine otišao, imao sam drugačije razmišljanje, ali sad se osećaj velika razlika u našim pogledima na stvari. Bilo kako bilo, i pored toga sam osetio bliskost među nama, osetio sam tople porodične zidove. Ti ljudi su ljudi koji su meni omogućili da postignem ono što želim, ljudi koji su se svim srcem i svim sredstvima borili da meni bude dobro. To su ljudi koji me najviše vole i kojima sam zahvalan na svemu što sam od njih naučio i na svemu što su mi priuštili. To je i više nego dovoljno da se razdvojenost precrta sa samo nekoliko minuta razgovora.

A možda je taj moj osećaj udaljenosti od njih zapravo samo moja svest da, i pored toga što znam da su oni uvek tu, jedina osoba na koju mogu uvek i u potpunosti da se oslonim sam ustvari ja sam.

Naravno, takođe želim da spomenem predivne pesme koje je napisao, kao i prvi blog "Za tebe.." koji mi je izmamio i suze i osmeh... givenheart

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od Still_dreaming Ned Jan 16, 2011 9:04 am

Pa zar ja da vam zadajem glavobolje da tražite među mojih 6700 postova? :)


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od amaranth Ned Jan 16, 2011 9:47 am

Teško je odlučiti se za jedan Majin post, prosto je genijalna. Ovo verovatno nije najbolji, ali je meni posebno drag.
Majo givenheart

Maja ::Sreća se ne može pronaći izvan nas samih. Osećaj sreće je potpuno individualna i subjektivna kategorija, i zavisi isključivo od toga kako percipiramo i doživljavamo stvari oko nas, ono šta nam se dešava i sebe same, uopšteno.
Naravno, izuzimam situacije kad su neke teške bolesti u pitanju, i slično..ali većinu stvari u životu možemo kontrolisati, samo uglavnom nismo svesni toga.
givenheart


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od Still_dreaming Pon Jan 17, 2011 10:07 am

Izgleda da moram ja... Možda nije baš najbolji, ali je jedan od boljih postova.
:aplauz:

U temi ‚‚Šta je vaša ljubav?''
amaranth ::Zaljubljena sam u knige i muziku. Svake večeri zaspim sa knjigom u ruci i slušalicama na ušima, i isto tako se budim, inače, propao je dan ako je suprotno.
Takođe volim da pišem, papir i pero su mi jednostavno neophodni...
Eh, da, zamalo da zaboravim... zaljubljena sam i u nebo.

A sad nek nekog drugog boli glava dok iskopa nešto moje. :D


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od ces@ric@ Pon Jan 17, 2011 10:23 am

Ne mogu sad da prelazim 6000 i nesto postova i biram najbolji, ali evo jedan koji me uvijek nasmije, jer pred ocima imam vrlo dobru sliku:

Still_dreaming ::Ali najjače od svega je kad je mama jednom ostala sa mnom sama kod kuće i pošto nije mogla da me smiri, stavila me je u kolica i zavezala(a imao sam 2 godine), da bi ona mogla da završi šta ima oko stoke. I ostavila me je ispred štale da bi iz nje mogla da me drži na oku. Bila je blaga nizbrdica. Ja sam uspeo da se izvučem i počeo sam da cupkam na kolicima i vrištim od sreće: ,,Ajde opet! Ajde opet!''(da me zaveže) :buahahhaha: Žena je premrla zbog nizbrdice. :buahahhaha:

TOO :buahahhaha:


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od Still_dreaming Sre Jan 26, 2011 12:13 am

Izvukoh ovo, mada ima još mnogo dobrih...

U temi ‚‚Šta kada vas prijatelj izneveri?''
ces@ric@ ::Isto sam to tako nekako posmatrala. I rekla sam mu otovoreno da ga vise ne smatram za prijatelja, ali da cu tu biti za njega. No, on ako tvrdi da mi je i dalje prijatelj i da se kaje sto me tako ostavio na cjedilu da to izvoli necim pokazati. Poslije toga se jos dva puta javio, oba puta kad je njemu trebalo i oba puta ponavljao istu pricu zasto se dotad nije javljao. I najiskrenije da kazem, sutra da se nadje u groznoj situaciji, ja cu mu prva ruku pruziti, ali ako ja opet zapadnem u krizu, on nije vise ni medju prvih deset na koje bih racunala. O tome se radi. Nije mi neprijatelj, pa da mu zelim zlo ili da mu odbijam pomoci, ali nije ni neko koga smatram prijateljem.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od ces@ric@ Čet Feb 17, 2011 9:18 am

Still_dreaming ::U svemu oko sebe pronalazim inspiraciju. U muzici, u rečenici iz knjige, u kafi, u cigareti, u uličnoj svetiljci, u kišnoj kapi, u mekanom jastuku. Nalazim je u osmehnutom licu u gradskom prevozu koje čita sms, u sjaju nečijih očiju, u boji nečijeg glasa, u mirisu poljupca, u mirnoj zvezdanoj noći... U tužnim očima prijatelja, u drhtavim rečima majke, u malim znacima pažnje, u snovima...

Jako lijepo receno, slucajno naletih na ovaj post...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od chegirl Pet Apr 29, 2011 1:59 am

ces@ric@ ::Obozavam zvuk violine. Sva je tako puna strasti, emocija... ma divno nesto! Kad cujem violinu na Eurosongu ta pjesma ima odmah veliki plus od mene. Moj neostvareni san je da znam svirati violinu. Kako je to nemoguce, sad se nadam da cu naci nekog ko ce je svirati samo za mene...

Ne znam zasto mi se ovo posebno svidelo :)
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od Maja Pet Apr 29, 2011 3:31 am

chegirl ::Zavisi,ako je doslo do neuspeha uprkos mom trudu,to me obori na kratko.Tugujem par dana,predjem preko toga,i resim naredni put da to bolje odradim.
Ali mnogo teze dozivljavam one neuspehe koji su prouzrokovani mojim neradom,neobaziranjem na sam problem,tj.bezanjem od njega.
Takvi porazi mi ostani dugo vremena kao otvorene rane koje skrivam od drugih i za koje znaju samo svedoci tih trenutaka.Pokusavam da ih sakrijem i zaboravim.Vreme ucini svoje,pa ih izbacim nekako iz misli i nastavim dalje.
Ali cesto se i posle par godina vrate,cisto da me izbace sekund,dva iz koloseka.
Valjda tesko oprastam sebi.

U ovom postu sam pronašla sebe, apsolutno do poslednjeg slova. A ovaj post, kao još neki njeni, mi se dopada zbog iskrenosti, prvenstveno prema samoj sebi.
:)

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od Ika Ned Maj 15, 2011 4:08 pm

Uh... ovo je bas tesko pitanje... Maja ima bezbroj odlicnih postova....
Posto mora, evo jedan koji je mi se posebno dopao:
Lepo je...zaslužiti priliku i poverenje da uživamo gledajući svetlost u nečijim očima.

Majo smajli-big_hug smajli-big_hug smajli-big_hug
:kiss: :kiss: :kiss:

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od Still_dreaming Pon Jun 27, 2011 2:01 pm

Voleo bih da sam ranije odgovorio na ovo. Sada je u pretrazi izbacilo samo 300 predloga i odlučio sam se za ovo:

Tema: Svađe i pomirenja u Ljubavi
Volim kada se sve reši mirnim putem, nekada to nije moguće, ali uvek gledam da popravim odnose (ne sa svima). E sada... nikada se ne vraćam ljubavi koja je prošla, smatram da sve što se jednom pokida više ne može biti celina. Drugu šansu mogu da dam ali samo ako procenim da je stvarno zaslužuje, ako se bori i pokaže to jasno.

A ima još dobrih, samo bi mi trebalo dosta vremena da izabrem ‚‚najbolji'' (‚‚najbolje'' je relativna i subjektivna kategorija).


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od Troja Uto Jun 28, 2011 1:23 am

Tema: Drustvene igre

Sećam se da sam jednom igrao Riziko kad je nestalo struje sa mamom i bratom. Ostala mi je u sećanju ta igra uz sveću. Ne sećam se više ko je pobedio, ali znam da nas je nestanak struje naterao da nađemo zanimaciju i zaboravimo na TV i slične gluposti koje samo razdvajaju ljude.

Mozda i nije najbolji post, ali Still je imao toliko dobrih postova da je tesko izdvojiti najbolji. Njegove "Price za lep dan" veoma rado citam, ali bi bilo glupo citirati citavu pricu. Ovdje sam izdvojila nesto sto je bas on rekao, a jako mi se dopalo.

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od chegirl Čet Jun 30, 2011 7:06 am

Tema: Pouke iz filma

Troja ::Jedan od filmova koji me se veoma duboko dojmio bio je Amadeus, film reditelja Milosa Formana. Ono sto me je dirnulo bila je tragedija neshvacenog genija, koga iz zavisti unistava covjek koji je shvatio njegov genij, ali koji sam nije bio obdaren kao Mocart. Geniji kao Mocart su dobili talenat od Boga, bez ikakve vlastite "zasluge", a ipak ce dozivjeti vrhunce stvaranja i biti ispunjeni svojim stvaralastvom, i sretni zbog spoznaje da su ipak za sobom ostavili trag.

Druga poruka filma je tragedija samog zavidnog covjeka, koji moze da prepozna i cijeni velicinu genija (pri ovom ne mislim na glupe, ali zavidne ljude, vec na one koji su i sami pametni i sposobni, ali ne toliko da bi bili genijalni), ali koji sami nemaju neki zadivljujuci talenat koji bi im omogucio da i oni stvaraju. Ti ljudi ce umrijeti zaleci da za sobom ne ostavljaju nista vrijedno pomena.
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji post osobe iznad Empty Re: Najbolji post osobe iznad

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu