Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Strah od vezivanja

4 posters

Ići dole

Strah od vezivanja Empty Strah od vezivanja

Počalji od Still_dreaming Sub Feb 26, 2011 12:21 am

Poznajem mnoge ljude koji su imali ili imaju strah od vezivanja. Loša iskustva ili priroda? Tu su ljudi koji ne ulaze u veze, pa i oni koji uđu u vezu, a u startu znaju da to neće nigde ići. Ili ljudi koji uđu u vezu, a sve vreme su u strahu da će ako se opuste biti prevareni i povređeni.

Da li je strah od vezivanja ustvari sinonim za slobodu?
Ili je posledica prethodnih ličnih iskustava?
Ili jednostavno odbrambeni mehanizam osobe koja ne želi da bude povređena ni na koji način?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Strah od vezivanja Empty Re: Strah od vezivanja

Počalji od zanesena Pet Mar 04, 2011 10:57 am

Imala sam u jedom periodu strah od vezivanja. Svaka mogucnost pocetka neke veze je zavrsavala veoma brzo jer sam ja bjezala. A sve to zbog jednog loseg iskustva...jedne veze u kojoj sam bila povrijedjena. Poslije toga mi se cinilo da cu svaki novi put opet ja biti ta koja pati. I bjezala sam od svih dobrih stvari koje bi mi se mogle desiti.
Cini mi se da sam se velikim dijelom rijesila tog straha...ne razmisljam vise o svim mogucim posljedicama, ne razmisljam da nece ici, da cu biti povrijedjena.
Shvatila sam da mnogo razmisljanja samo koci sva moguca dobra desavanja.
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Strah od vezivanja Empty Re: Strah od vezivanja

Počalji od Troja Ned Jun 05, 2011 9:57 pm

I kod mene je strah od zabavljanja bio vezan za lose iskustvo. Jedino sto me je uspjelo ubijediti da je moj strah neracionalan je bio moj sadasnji partner koji je bio dovoljno dobar, postojan i duhovit da rasprsi sve moje sumnje.

Kada sam bila mladja dugo sam bila zaljubljena u mladica koji se nikada nije zabavljao ni sa kim. Cula sam da se pokusao objesiti zbog neke djevojke sa kojom je nekada pokusao izlaziti i meni se to cinilo kao najromanticnija stvar koju sam u zivotu cula. Godinama sam pokusavala da ga ohrabrim i uvjerim da mi je stalo u nadi da ce pobijediti svoje strahove zbog ko zna kakvog loseg iskustva i zaljubiti se u mene dovoljno da se zabavljamo, ali bez povoljnog rezultata. Nikada se nije ozenio. Tuzna prica.

S druge strane, znam da ima mladica i djevojaka koji se ponasaju kao da zele samo seks i svoju slobodu. To mi je odvratno i sebicno ako se pretvaraju da ih u stvari interesuje iskrena ljubav, pa drugi zbog njih gube zivce i vrijeme. Takodje vjerujem da, mada oni uglavnom nose masku samouvjerenosti, iza nje se kriju kompleksi i nesigurnost. Najveca tragedija je sto zbog njihove nesredjenosti i drugi pate.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Strah od vezivanja Empty Re: Strah od vezivanja

Počalji od polly88 Uto Apr 03, 2012 6:13 am

Kod mene bi to bio neki obrambeni mehanizam. Bojim se vezivanja još uvijek, iako sam jedno vrijeme mislila da sam prevladala taj strah. Još dok sam bila vrlo mlada, jedan me je dečko užasno povrijedio i nakon toga mislila sam da će svaki put isto završiti, tako da se nikako nisam mogla opustiti i dati šansu nekom dečku... a bilo ih je nekoliko koji su tu šansu itekako zaslužili. No ja sam stalno bježala...

Onda se prije nekih godinu dana pojavio jedan dečko koji mi se jako svidio i rekla sam sebi - to je to, sad ćeš se opustiti i prepustiti pa makar opet bila povrijeđena. Imala sam potporu prijatelja, dosta sam pričala o tome i stvarno sam se lijepo osjećala, tim više što je i taj dečko razumio kako se osjećam i jer je i sam bio u istoj fazi, nakon jedne užasne veze... No dogodilo se to da me je i on povrijedio. Nije toliko boljelo kao prošli put, ali opet sam izgubila vjeru u ljubav.

I sad, koliko god ja sebi govorila da nisu svi isti, da je vrijeme da nekome ipak dam šansu, ne mogu... Evo, i nedavno sam odbila jednog dečka prije nego što je išta i počelo, prije nego što sam uopće uspjela saznati kakav je. Bila sam čak pomalo i bezobrazna, samo da se makne od mene.

Bojim se da se stalno vrtim u krug... I ne mogu sama sebi pomoći...


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Strah od vezivanja Empty Re: Strah od vezivanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu