Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reality shows

+3
Nelly
Ika
Still_dreaming
7 posters

Zid :: Društvo :: Kultura

Ići dole

Reality shows Empty Reality shows

Počalji od Still_dreaming Uto Mar 22, 2011 3:54 am

Reality show je televizijski žanr koji prikazuje scene iz realnog života ljudi: njihove običaje, ponašanja, oblačenje, inteligenciju, stavove i drugo. Ovaj TV-žanr je nastao u Holandiji, u producentskoj kući Endemol koja godinama pravi ovakve emisije. Prva i najgledaniji realni šou bio je Veliki Brat, koji je prikazan u mnogim zemljama sveta i imao veliku gledanost.

Televizijski producenti u svetu su shvatili da reality show privlači gledaoce zato što su ljudi ispred kamera isti ili bar slični kao oni. Zbog toga se u svetu vodi bitka koja će stanica privući više gledalaca ovakvim emisijama, tako da se ponekad prelaze i granice dobrog ukusa. Dok Veliki Brat snima ljude 100 dana 24 časa dnevno, bez prava na privatnost, neke druge realiti emisije zamenjuju žene po kućama, zatvaraju popularne ličnosti bez vode i hrane na pusto ostrvo, menjaju lični opis kandidata, šalju na putovanja oko sveta... Idejama nikada kraja, a one najbolje se nalaze na vrhu lestvice gledanosti.

Kod nas su se u poslednjih nekoliko godina na TV-u vrteli razni show-ovi ovog tipa: 48 sati svadba, Sve za ljubav, Menjam ženu, Veliki Brat, Dvor, Farma...


Gledate li neki od ovih reality-ja?
Pratite neki redovno? Zbog čega? Koja je njegova posebnost?
Kakvo je vaše mišljenje o show-ovima ovog tipa?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reality shows Empty Re: Reality shows

Počalji od Ika Uto Maj 24, 2011 2:04 pm

Ne pratim sada ni jedan. Pratio sam prvi serijal Velikog Brata i to samo zato što nisam imao šta drugo da radim. Bilo je zanimljivih zadataka, šala i sl. Sve mi je delovalo kao jedan javni eksperiment na ljudima. Pokazuje se jedna slika ponašanja ljudi koji su oko 3 meseca zatvoreni, ograničeni prostorom, različitih temperamenata, navika, shvatanja... Asociraju me na neka plemena, gomile divljaka koji se samo svađaju međusobno, a ljudima je interesantno da gledaju, zaviru u njihove živote. Zbog toga su ovi show-ovi popularni. Ljude zanimaju životi drugih ljudi. Nemam ništa protiv ovakvih reality show-ova sve dok ne prelaze tu neku granicu lepog. Ipak i deca to gledaju, a svakako ne mogu ništa pametno da nauče sem - kako se ne treba ponašati.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Reality shows Empty Re: Reality shows

Počalji od Nelly Sub Maj 28, 2011 2:27 pm



Gledate li neki od ovih reality-ja?
Ne gledam, upoznata sam, pogledala sam par puta, jer se na veliko o tome pričalo. Jednu epizodu celu "Menjam ženu" sam odgledala i nisam mogla da verujem!? Nadam da će ih ukinuti i da će na taj način prestati zaglupljivanje ovog naroda.

Koja je njegova posebnost?
Nema posebnosti. Samo izbacivanje prljavog veša u javnost. Ne shvatam, kako neko može da gleda redovno sve to.

Kakvo je vaše mišljenje o show-ovima ovog tipa?
Hleba i igara, i svi srećni i zadovoljni.
Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Reality shows Empty Re: Reality shows

Počalji od Troja Uto Jun 28, 2011 9:43 am

Jednom sam gledala Velikog brata pet minuta i zakljucila kako je to najgore protraceno vrijeme u mom zivotu. Ta mi se emisija ni malo ne dopada, a ideje slanja poznatih licnosti u dzunglu bez hrane i vode su mi toliko odvratne da nisam cak zeljela ni da pokusam da ih gledam. Mogu gledati programe gdje se pojedinci javljaju sa molbama da im se pomogne da poboljsaju svoj izgled ili stil oblacenja, mada ni ove emisije ne bih voljela redovno pratiti jer su repetitivne prirode, pa bih se vjerovatno brzo zasitila gledanja takvog necega.

Vjerovatno najuspjesniji reality show koji sam ja ikada gledala je bio Blind Date u kojima je jedan gost emisije birao sa kojom od tri predlozene gosce zeli da ide na darovno putovanje u inostranstvo.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reality shows Empty Re: Reality shows

Počalji od Teixos Pet Jul 29, 2011 9:10 am

Te gluposti, po mom mišljenju, treba zabraniti.. Zatvaraju ljude po kućama kao da su životinje i onda cela nacija gleda ko je šta kome rekao, ko se s kim svađa, i slično. Jednom rečju, cirkus. E pa cirkuse te vrste ne volim. Ali smo takva nacija da svakog zanima sve što je u njegovoj moći da sazna o drugom. Svi žive tuđe živote, pa im je zanimljivo da gledaju kako 10-15 čoveka žive zatvoreni u jednoj kući. Ne gledam i nikad neću. Zaglupljivanje naroda.
Teixos
Teixos
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1273
Muški Jarac Godina : 34
Datum upisa : 27.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Reality shows Empty Re: Reality shows

Počalji od ThePoet Ned Jun 17, 2012 11:04 pm

Od svih tih rijaliti šoua, šouova :krstivoje: (ja više volim: rijaliti šou programa) jedino što mogu da gledam je Veliki Brat i to nikada ne pratim sve, tek ponešto. Mada, trenutno nemam televizor i ne treba mi ni za šta. Sve što mi se gleda ima na internetu. Producenti rijaliti šou programa su shvatili da narod toliko voli da gleda tuđi prljav veš i odlučili su da im to i daju. Ja uvek kažem, ko voli - neka gleda, u principu niko nikog ne tera. Uvek postoji izbor. Ako ne voliš, a ti onda isključi televizor i gotovo. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reality shows Empty Re: Reality shows

Počalji od ces@ric@ Uto Jan 22, 2013 10:17 pm

Inace ih ne volim, prilicno su mi glupi. BB i Survivor pogotovo, mada nisam nikad pogledala ni 5 minuta od oba showa zajedno. Jednostavno me ne privlaci. Gledala sam prve OBN talente ili kako su se vec zvali. Zapravo kad je krenula ideja da sa prijateljima odemo gledati finale, ukljucila sam se, cisto da se informisem ko se takmici. Otisla sam da gledam uzivo tu glupost i ne pamtim kad sam se toliko pokajala, nisam imala favorita, zgnjecili su me i pri ulasku i pri izlasku iz sale i pobijedio je neki kreten, koji apsolutno nema glasa.

Jedino sto gledam i sto zaista volim je TOP Chef. Zasad samo americku verziju. Imam dosta razvijen takmicarski duh, pa samim tim i navijacki i nedostaje mi jedna takva emisija da se malo ispusem. Ova mi je idealna, jer je bazirana na kuhanju, koje volim. Nema previse(nikako) mrcvarenja po krevetu, pranja zuba (koje ne podnosim gledati na TV-u), seksa ispod pokrivaca... Sve se na kraju svodi na hranu, planiranju, zanimljivi izazovi, daju mi ideje. Probala sam jedno 6-7 recepata od njih i bila prilicno zadovoljna.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reality shows Empty Re: Reality shows

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


Zid :: Društvo :: Kultura

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu