Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko ste sujeverni?

3 posters

Ići dole

Koliko ste sujeverni? Empty Koliko ste sujeverni?

Počalji od Troja Čet Avg 18, 2011 10:32 pm

Kada sam bila djevojčica i išla u školu pročitala sam neku priču gdje je đak bio uplašen da će ga nastavnik prozvati i, posto nije bio naučio gradivo, pritisnuo je prstom u čvor na drvenoj klupi i molio se Bogu da ne bude prozvan. Ne znam je li njemu uspjelo da ostvari svoju želju, ali sam i ja kasnije jedno vrijeme radila isto sa sujevernom nadom da će mi se želja ostvariti ako je samo poželim dovoljno jako.

Kasnije sam, naravno, čula za još mnoga sujeverna vjerovanja - ne prolazi kuda je crna macka prešla preko puta, ne prolazi ispod merdevina, sretni i nesretni brojevi ili garderoba, vjera da vam susret sa nekom osobom donosi sreću ili nesreću, slijepo i doslovno vjerovanje u astrologiju i slično. Sujeverni nisu samo prosječni ljudi. Mnogi vrhunski sportisti su sujeverni. Tako je, na primjer, čuveni teniser Bjorn Borg ostavljao svoju bradu neobrijanu za vrijeme turnira jer je vjerovao da mu to donosi sreću. Neki vozači Formule jedan imaju i mnogo čudnije vidove sujeverja - na primjer, nošenje "sretnih" gaca ili nekog drugog odjevnog predmeta koji bi trebali da im donesu pobjedu.

Kakvo je vaše mišljenje o sujeverju?
Da li ste vi sujeverni i koliko?
Navedite neke primjere vašeg sujeverja.
Ako pročitate lošu najavu u horoskopu, da li ste i dalje opušteni i živite bez nekog razmišljanja o tome što ste pročitali ili činite sve u svojoj moći da spriječite da vam se to loše desi?

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste sujeverni? Empty Re: Koliko ste sujeverni?

Počalji od Troja Čet Avg 18, 2011 10:40 pm

Mislim da nije dobro biti previse sujeveran, ali moram priznati da sam i ja pomalo sujeverna. Na primjer, ne volim prolaziti cestu nakon sto je prosla crna macka, niti volim ici ispod merdevina (ovo drugo moze zaista i biti opasno, ako nesto padne odozgo). Od brojeva, iz nekog meni nepoznatog razloga, volim broj sedam (mozda ga povezujem sa prelijepom Jerry Ryan - Seven of Nine - iz naucno fantasticne serije "Voyager"), a ne volim broj devet.

Moram priznati da kada je petak trinaesti uvijek se pribojavam da mi moze biti baksuzan dan. Mislim da astrologija ima nekih svojih vrijednosti, ali ne vjerujem u nju slijepo. Medjutim, kada procitam da najavljuju da bih taj dan mogla izgubiti posao, na primjer, uvijek se uspanicim i utrostrucim svoj trud da sve bude u najboljem mogucem redu. Sto je cudno, kada je najava da ce se nesto lijepo desiti, nisam uvjerena da je to istinito, mada mi je uvijek drago procitati neku lijepu najavu.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste sujeverni? Empty Re: Koliko ste sujeverni?

Počalji od enigma_ Pet Avg 19, 2011 2:09 am

Pokušavam kao da ne budem :D .Primetim mačku kad protrči ispred mene nastavim dalje, ne bacam kamenčiće (ranije sam bacala :D )
Petak 13-ti, ne obraćam pažnju.Nikada mi se ništa loše nije bilo tog dana i datuma.Ali zato ne volim sredu u nedelji.Mnogo toga lošeg mi se dešavalo sredom.
Horoskop, mislim da je Dora objasnila (ako nisam pobrkala :sorry: ) da je to nauka i da ovi dnevni nisu tačni, a i pre njenog objašnjenja znala sam to.Ne obraćam pažnju na horoskop, jer nisu tačni.Kao i ovaj "kolačić" :buahahhaha: Jedno je nauka, a sasvim drugo horoskop koji astrolog radi.

Obradujem se ođzačaru, čak nađem načina da ga dotaknem (naravno ako nije na krovu :buahahhaha: ) i tada pomislim želju :)
Verovatno ima toga još, samo sad mi ne pada na pamet :D

I slažem se sa Trojom, da nije dobro biti previše sujeveran.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste sujeverni? Empty Re: Koliko ste sujeverni?

Počalji od Ika Pon Avg 22, 2011 7:25 am

Kakvo je vaše mišljenje o sujeverju? Nemam neko posebno mišljenje. Uverenja ljudi su veoma različita.
Da li ste vi sujeverni i koliko? Nisam sujeveran. Znao sam samo za mačku i merdevine dok ovde nisam pročitao za ostalo. Tako da sve i da jesam sujeveran ne bih znao na šta se sve odnosi. :)
Navedite neke primjere vašeg sujeverja. Dok sam bio dete bilo je zanimljivo vratiti se par koraka nazad kada bismo videli crnu mačku kako nam prelazi put, ali to je bilo detinjstvo.
Ako pročitate lošu najavu u horoskopu, da li ste i dalje opušteni i živite bez nekog razmišljanja o tome što ste pročitali ili činite sve u svojoj moći da spriječite da vam se to loše desi? Ne pridajem značaj horoskopu. Uvek mi je zanimljivo pročitati, ali sigurno ne krojim život po njemu.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste sujeverni? Empty Re: Koliko ste sujeverni?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu