Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vruća stolica

+18
Born to die
ThePoet
Ika
enigma_
male
Nymphadora
Kondor sa Anda
Maja
Virginija_Woolf
chegirl
ces@ric@
Miloš_88
Eurinome
polly88
Troja
Dora_Mar
Still_dreaming
pahuljica
22 posters

Strana 12 od 26 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Sledeći

Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Troja Sub Jan 07, 2012 11:32 am

Hajde da i ja postavim jos koje pitanje.

15 Koja je tvoja omiljena vrsta psa?
16 Volis li konje i da li si ikada pokusala da jases?
17 Da li imas vozacku dozvolu?
18 Koji ti je omiljeni film?
19 Koji su ti omiljeni strani glumci i glumice?
20 Kako volis da se oblacis?
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16907
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Still_dreaming Sre Jan 11, 2012 11:22 pm

Vreme za Eurinome je isteklo. Javila mi je da nema net, pa će odgovoriti na pitanja na koja nije kad dobije net.

I rekla mi je da postavim na stolicu polly. Polly, slažeš se? :)


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Eurinome Čet Jan 12, 2012 1:49 am

Cesarica:
1. Sta studiras?
Studiram Engleski jezik i knjievnost.
2. Kako si se opredjelila da to studiras?
Volim jezike, još u osnovnoj sam znala da cu upisati Engleski. :D
3. Po tvom misljenju sa kojim fakultetom je danas najlakse naci posao? (ako izuzmemo stele i slicno). Da li tu spada i tvoj fakultet?
Mislim da se u Srbiji ne može lako naći posao ni sa jednim fakultetom, znam najviše zaposlenih ekonomista.Sa završenim jezicima, uvek ima nekog posla, bar za privatne časove.Ima dosta "Engleza" na birou, te nisam sigurna da ću olako naći posao.
4. Da li imas momka?
Imam.
5. Koje su po tvom misljenju najbolje Balaseviceve pjesme? (nabroj bar prvih 5)
Provincijalka.
LoleLole.
Portret mog života.
Ne volim januar.
Slovenska.
Naposletku
Balkanski tango.. :)
6. Sta bi rekla koje su tvoje 3 najvece mane?
Impulsivnost, tvrdoglavost, ponekad sam neodgovorna
7. Sta najcesce gledas na televiziji?
Nisam ljubitelj televizije, i ako ga uključim to je da pogledala bih koju krimi seriju, njih obožavam. :)
8. Nabroj mi 3 omiljene teme na Zidu
psihologija, pričaonica, ljubav.
9. Ko je i zasto tvoj idol?
nemam idola.
10. Cega te je najvise strah?
da ne izgubim nekoga od bližnjih; da neću ostvariti sve što naumila sam; bojim se mraka.
Pozdrav i za tebe :)

Male:
1. Omiljena životinja (osim glupih ribica koje ništa ne mogu da nauče ali su lepe reš pržene)?
Konj. :P
2. Kakve planove imaš kada završiš fakultet?
da se zaposlim u Novom Sadu, da proputujem.
3. Omiljeno piće?
Coca-cola ! :)
4. Omiljen pisac i knjiga.
Irvin Jalom - lečenje Šopenhauerom.
5. Plašiš li se mračnih mesta i zašto ako je odgovor "da"?
Da.Da me ne napadne neki čiča.Ili mladić. :buahahhaha:
6. Omiljena pesma od SMAK-a?
daire. :)

Troja:
15 Koja je tvoja omiljena vrsta psa?
Nemam je.
16 Volis li konje i da li si ikada pokusala da jases?
Volim i jahala sam više x. :)
17 Da li imas vozacku dozvolu?
Nemam, a ako ću zaista morati da pohađam školu 6 meseci kako dobila bih je, onda je, verovatno, nikada neću ni imati.
18 Koji ti je omiljeni film?
Uh, nw znam koji bih izdvojila.Obožavam drame. :)
19 Koji su ti omiljeni strani glumci i glumice?
De Niro, glumicu nemam. :jj:
20 Kako volis da se oblacis?
kako mi dođe. :D
Sportska elegancija


Biram polly. :jeeeej:
Eurinome
Eurinome
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1131
Ženski Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od polly88 Sub Jan 14, 2012 6:06 am

Ljudi, žao mi je što nisam bila tu, baš sam u gužvi ovih dana. Tako će biti i sljedeći tjedan pa ne znam mogu li prihvatiti ovo. Jedino ako ćete vi postavljati pitanja, a ja da u petak na sve odgovorim, jer sumnjam da ću prije biti slobodna. Ako ne, onda neka Eurinome odabare nekog drugog pa ja mogu biti tu u nekom drugom krugu...


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od male Sub Jan 14, 2012 10:38 am

A da mi sami i odgovorimo na njih?! Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Troja Sub Jan 14, 2012 11:25 am

Odlican prijedlog. :D
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16907
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Still_dreaming Ned Jan 15, 2012 9:20 am

Kad pogledam trenutno aktivne, ostali su zanesena, Ika i Blut, pa neka se javi neko od njih troje ako želi. :)


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od male Ned Jan 15, 2012 10:55 pm

Au, ala napraviše gužvu javljajući se u glas... :D Stile, moramo na silu nekoga da postavimo! :sparrow:
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od ces@ric@ Čet Jan 19, 2012 12:07 pm

A ona stara moja ideja da odvojis ovo po osobama koje su bile na stolici, pa da nastavimo da propitkujemo one koji su nam interesantni ili koje nismo uhvatili kad su bili ovdje?


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Still_dreaming Čet Jan 19, 2012 12:48 pm

Ne razumem baš šta hoćeš da kažeš... :jj:


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od ces@ric@ Čet Jan 19, 2012 1:34 pm

Otvaranje posebnih topica za one koji su bili na Vrucoj stolici. Odvojis njihova pitanja i njihove odgovore ovdje u posebne topice. Znaci poseban topic za Troju, poseban za enigmu, maleta, tebe, mene... ko je sve vec bio. Pa ako bi male jos nesto pitao enigmu, da to ucini u njenom topicu, a da ne mora da trazi sta ju je prethodno pitao ovdje, u slucaju da je zaboravio, a i da se odmah zna na koga se odnosi. Vecina aktivnih clanova se vec izredala, preostali izgleda nisu zainteresovani, pa da ovo i dalje traje. Znam da ne volis puno topica, ali olaksalo bi preglednost znanja o nekom, a i da ova tema ne zamre...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Still_dreaming Čet Jan 19, 2012 2:12 pm

Razmisliću još o tome... Ali mislim da bih radije ostao pri ovome, ali da možda mi koji smo bili napravimo još jedan krug (uvek postoji nešto što nismo pitali ili što nas nisu pitali). Sutra će polly (rekla je u petak), pa ćemo za dalje videti...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Troja Čet Jan 19, 2012 9:56 pm

Mozemo li poceti postavljati pitanja za polly? Ako mozemo, evo mojih:

1 Sta studiras?
2 Gdje zivis?
3 Koliko imas godina?
4 Koje strane jezike govoris?
5 Da li jos uvijek zivis sa roditeljima?
6 Da li bi voljela ostati da zivis u Srbiji, ili bi vise voljela iskusati srecu u inostranstvu ako bi ti se pruzila prilika? Ako bi, u koju bi zemlju voljela da odes?
7 Imas li neku zivotinjicu za kucnog mezimca?
8 Koje pisce volis da citas?
9 Tvoje omiljeno knjizevno djelo je...?
10 Da li provodis mnogo vremena gledajuci televiziju?
11 Koji su tvoji omiljeni glumci i glumice?
12 Kakvu muziku volis da slusas?
13 Koje su tvoje najizrazenije osobine?
14 Koliko imas dobrih prijatelja?


Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16907
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od polly88 Ned Feb 26, 2012 9:44 am

Žao mi je što se ovo toliko odužilo, što me tako dugo nije bilo... Nadam se da se Still slaže da ovih nedjelju dana meni postavljate pitanja.

Troja ::1 Sta studiras?
2 Gdje zivis?
3 Koliko imas godina?
4 Koje strane jezike govoris?
5 Da li jos uvijek zivis sa roditeljima?
6 Da li bi voljela ostati da zivis u Srbiji, ili bi vise voljela iskusati srecu u inostranstvu ako bi ti se pruzila prilika? Ako bi, u koju bi zemlju voljela da odes?
7 Imas li neku zivotinjicu za kucnog mezimca?
8 Koje pisce volis da citas?
9 Tvoje omiljeno knjizevno djelo je...?
10 Da li provodis mnogo vremena gledajuci televiziju?
11 Koji su tvoji omiljeni glumci i glumice?
12 Kakvu muziku volis da slusas?
13 Koje su tvoje najizrazenije osobine?
14 Koliko imas dobrih prijatelja?

Troja, evo odgovora:
1. Studiram Hrvatski jezik i književnost.
2. Živim u jednom malom selu u Hrvatskoj, ali sam većinu vremena u Osijeku, gdje studiram. Nadam se da ću se i za stalno preseliti tamo kada završim fakultet.
3. 23 godine.
4. Nažalost, samo engleski, i to ne baš jako dobro. Učila sam još i ruski i mađarski, ali sve je ostalo samo na nekim osnovama.
5. Da, još uvijek sam sa roditeljima, ali kao što sam već napisla u 2. odgovoru, većinu vremena sam u Osijeku s cimericom. No ako misliš na uzdržavanje - da, još sam uvijek ovisna o roditeljima jer nigdje ne radim.
6. Živjela sam u Srbiji do svoje 17. godine, a onda sam se sa svojima doselila u Hrvatsku. Ne bih to baš nazvala inostranstvom :D Ako bi mi se pružila da odem negdje dalje (samo malo dalje), onda bi to bila Mađarska. Htjela bih naučiti jezik, dosta mi je bliska njihova kultura jer sam od djetinjstva u doticaju s njom i mislim da bih se dobro mogla uklopiti. Osim toga, čula sam da traže profesore hrvatskog jezika :D
7. Imam nekoliko mačaka, ali držimo ih u dvorištu. Zato i ne znam koliko točno imam jer dolaze i komšijine, sve zajedno jedu, trče po tavanu, druže se... Inače ne volim držati životinje u kući.
8. Huh, ovo je teško pitanje za mene. Jako puno čitam, i to dosta raznovrsno. Trenutno je u vrhu Stephen King, a odmah iza njega Ranko Marinković, Miro Gavran, Tracey Chevalier, Dostojevski, Zafon, Camus...
9. E, tu stvarno ne mogu izdvojiti samo jedno. Uglavnom su to romani; evo ih nekoliko: Kiklop, Zločin i kazna, Mobitel, Djevojka s bisernom naušnicom, Tajnovit život pčela, Sjena vjetra, Frida ili o boli, Stranac, Gonič zmajeva, Klara, Ljubav malim slovima...
10. Ne, televiziju uopće ne gledam. U stanu ju ni nemam, a kada dođem kući baš i nemam neku želju pogledati nešto. Možda tu i tamo neki dokumentarac ako me zanima, ali stvarno već godinama ne nalazim ništa zanimljivo na našim programima.
11. Volim Johnnyja Deppa, Adriena Brodyja, Jima Sturgessa, Bryana Greenberga, Denzela Washingtona, Judea Lawa, Morgana Freemana, Seana Penna (...), dok sam kod glumica malo izbirljivija pa ću izdvojiti samo Natalie Portman, Charlize Theron, Carey Mulligan, Scarlett Johansson.
12. Uglavnom je to rock, najviše onaj iz '60. i '70., ali obično kažem da slušam sve ono što je kvalitetno (za mene) pa se tu nađe stvarno svašta - i punk, i metal, i ska, i pop, i blues, i klasična muzika...
13. Obično prijatelji kažu da sam ona na koju se uvijek mogu osloniti, pa ću kao najizraženiju osobinu izdvojiti brižnost. Od negativnih: znam biti užasno lijena i ponekad neodgovorna.
14. Dvije prijateljice. I taman mi je to :)


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od chegirl Ned Feb 26, 2012 10:04 am

1. Кoji književni lik ti je najsličniji?
2. Čiju književnost najviše voliš? (koje zemlje?)
3. Da li bi volela da se vratiš u Srbiju i zašto?
4. Koja su ti 3 omiljena mesta na netu?
5. Da li pratiš neki blog i koji?
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Still_dreaming Ned Feb 26, 2012 2:51 pm

Naravno, polly, čekali smo te. givenheart Posle nam ostaje samo zanesena, ako se ne varam.

1. U šta veruješ više od svega?
2. Postoji li nešto što smatraš idealnim? Šta?
3. Kojom bojom bi obojila sebe? Kojom bi obojila 5 članova sa najviše postova - ja, Maja, Troja, cesarica, Ika. Zašto tim bojama?
4. Koju pesmu si jutros prvu pustila kad si ustala?
5. Šta te uvek oraspoloži?
6. Kad kažem poezija - koji stih (ili stihovi) ti prvi pada na pamet?
7. Navedi neki od viceva koji su te najviše nasmejali.
8. Šta najviše voliš kod sebe što se tiče fizičkog izgleda?
9. Kad bi morala da se odrekneš nečega, čega bi se ‚‚lakše'' odrekla - muzike ili književnosti?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od ces@ric@ Ned Feb 26, 2012 9:06 pm

1. Zasto si izabrala bas hrvatski jezik i knjizevnost da studiras?
2. Koja ti je bila druga opcija?
3. Poslije zavrsenog fakulteta, koji posao ti se cini idealnim?
4. Da li cesto primjecujes pravopisne i gramaticke greske ovdje na Zidu? Koliko te one nerviraju?
5. Gdje si tako dugo skitala, sto te nije bilo ovdje?


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od polly88 Pon Feb 27, 2012 7:46 am

chegirl ::1. Кoji književni lik ti je najsličniji?
2. Čiju književnost najviše voliš? (koje zemlje?)
3. Da li bi volela da se vratiš u Srbiju i zašto?
4. Koja su ti 3 omiljena mesta na netu?
5. Da li pratiš neki blog i koji?

1. Emma Morley iz knjige "Jedan dan" Davida Nichollsa. Imala sam osjećaj da čitam o sebi u nekim trenucima. Ujedno je to i knjiga uz koju sam se najviše živcirala. Zatekla sam se da razmišljam kako je Emma donijela neku krivu odluku, nešto krivo rekla, a onda u sljedećem trenutku razmišljam da bih i ja isto tako reagirala... Inače se baš ne pronalazim u književnim likovima, a i ne čitam baš takve knjige kao što je "Jedan dan". Ta me je knjiga trebala opustiti, ali eto... i nije baš :D
2. Ako baš moram odabrati - rusku i američku. Rusi su mi sjajni - od realizma pa na dalje, a od američke volim Poea i neke suvremene pisce, ali posebno bih izdvojila pisce 20. stoljeća - F. Scott Fitzgerald, William Faulkner, Ernest Hemingway, Tennessee Williams, J. D. Salinger, Alice Walker...
3. Moram priznati da su me to često pitali... U početku sam uglavnom odgovarala da bih, da mi nedostaju dragi ljudi koji žive tamo (prije svega prijatelji i neki rođaci), ali znala sam da se nećemo vratiti. Sada sam sigurna da se ne bih htjela vratiti tamo, bar ne još... Nije stvar u Srbiji, nego u tome da sam navikla na život ovdje i da živimo i moji i ja bolje nego što smo tamo živjeli. Moji u Srbiji nisu radili, sada rade i mama i tata. Da smo ostali tamo, vjerojatno ne bi mogli školovati ni mene ni brata. Ja sada studiram, brat je maturant i na jesen će i on na fakultet. I situacija u kući se popravila, tako da su to neki glavni razlozi zašto mi je u Hrvatskoj bolje. Osim toga, u ovih sam se skoro 7 godina osamostalila, postala sam otvorenija osoba, društvenija, veselija, imam više samopouzdanja... Ne kažem da se nešto od toga možda ne bi razvilo da sam ostala u Srbiji, no to je nešto za što znam da se promijenilo u meni otkako živim u Hrvatskoj. E sad, nikad ne znamo gdje će nas život odvesti, tako da se možda i vratim u Srbiju... ne isključujem to kao mogućnost.
4. Last.fm, IMDb i Zid. Na Zidu se uvijek ugodno osjećam, a budući da jako volim muziku, Last.fm mi pomaže u pronalaženju novih izvođača i u praćenju onoga što slušam... Da si me to pitala prije pola godine, vjerojatno bih umjesto stranice IMDb rekla Shelfari (polica s knjigama), ali u zadnje sam vrijeme postala ovisna o filmovima, a to je stvarno sjajna stranica i uvijek nađem nešto zanimljivo...
5. Trenutno pratim 2 bloga, dosta slična - Knjižna buba i Bookeraj - o knjigama i književnosti. Imaju dobre preporuke knjiga, rasprave, vijesti... I što mi je jako važno - žene koje ih pišu su pismene! Živcira me kad blogove pišu polupismene osobe (a takvih je jako puno)...

Still_dreaming ::1. U šta veruješ više od svega?
2. Postoji li nešto što smatraš idealnim? Šta?
3. Kojom bojom bi obojila sebe? Kojom bi obojila 5 članova sa najviše postova - ja, Maja, Troja, cesarica, Ika. Zašto tim bojama?
4. Koju pesmu si jutros prvu pustila kad si ustala?
5. Šta te uvek oraspoloži?
6. Kad kažem poezija - koji stih (ili stihovi) ti prvi pada na pamet?
7. Navedi neki od viceva koji su te najviše nasmejali.
8. Šta najviše voliš kod sebe što se tiče fizičkog izgleda?
9. Kad bi morala da se odrekneš nečega, čega bi se ‚‚lakše'' odrekla - muzike ili književnosti?

1. Vjerujem da u svakom dobru ima neko zlo i u svakom zlu neko dobro (to ujedno za mene predstavljaju Jin i Jang i, kada bih imala dovoljno hrabrosti i novca, dala bih si tetovirati taj znak da me uvijek podsjeća na to).
2. Svi težimo postići to nešto idealno, ali za mene ono ne postoji. Idealan muškarac, idealno vrijeme za brak, idealno vrijeme za rađanje djeteta... možemo o tome raspravljati do sutra, možemo maštati, ali ne vjerujem da možemo doći do nekog idealnog zaključka.
3. Svijetlo plava boja za mene - smirena i hladna.
Still - crvena. Ta me boja asocira na strast, a za tebe mislim da svemu prilaziš s velikom strastvenošću, prije svega mislim na Zid i književnost.
Maja - narančasta. Za Maju mi je bilo najteže odlučiti se. Narančasta zato što je spoj te strasti i vedrine. Zamišljam Maju kao osobu koja se u privatnom životu jako puno smije i s kojom nikad nije dosadno.
Troja - ljubičasta. Priznajem da sam malo googlala kako bih pronašla boju koja simbolizira ambiciju, jer upravo tako vidim Troju - kao ambicioznu osobu koja točno zna što želi i trudi se to i postići.
Cesarica - žuta. Tu boju vežem uz mudrost, ali i veselost. Volim čitati Cesaricine postove jer realno gleda na svijet, oštra je, uvijek kaže što misli, ali kad je primjereno, zna se i našaliti (inače, volim njen smisao za humor).
Ika - crna. Iako se crna boja uglavnom veže uz neke negativne pojmove (smrt, tuga...), za mene ona predstavlja eleganciju i ozbiljnost. Tako nekako zamišljam i Iku, iako, moram priznati, od svih osoba koje sam ovdje analizirala bojama, Iku sam nekako najmanje stigla upoznati...
4. Lude krawe - Dobro jutro. Sasvim slučajno :D Ali eto, naslov se baš pogodio; pjesma je vesela, a ja se pripremam za njihov koncert :)
5. Vesela pjesma, zagrljaj i čokolada :D Još ako sve to dođe u jednom paketu, nema sretnije osobe od mene!
6. "Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda..." (A. B. Šimić)
7. Ja sam jedna od onih koja zaboravi vic 5 minuta nakon što ga čuje (čak i ako mi je stvarno jako jako smiješan). Tako da ću iskoristiti ono pravo da ne odgovorim na jedno pitanje – ne zato što ne želim, nego zato što se u ovom trenutku stvarno ne mogu sjetiti niti jednog vica koji me je baš jako nasmijao. Ali evo, mogu reći da volim crni humor, malo morbidne viceve...
8. Volim svoje oči. Jedino baka i ja u čitavoj obitelji imamo zeleno-plave oči i ljudi uglavnom najčešće to prvo i primijete na meni, nekako se ističu. Osim toga, kaže se da su oči ogledalo duše i kod mene je to uglavnom istina; mislim da me osobe koje me malo bolje poznaju mogu čitati kao knjigu, a da me samo pogledaju u oči (što nekad baš i nije dobro...).
9. Ovo je najteže pitanje koje mi je itko ikad postavio. Nezasitna sam i što se tiče muzike, i što se tiče književnosti i teško da mogu zamisliti život bez toga. Trenutno mislim da bih se „lakše“ odrekla muzike i to samo zato što studiram književnost i što se time stvarno želim baviti čitav život pa makar sve ostalo samo na tome da čitam knjige u slobodno vrijeme... Tišina bi mi teško pala, ali mislim da bih to lakše podnijela uz neku dobru zbirku pjesama...

ces@ric@ ::1. Zasto si izabrala bas hrvatski jezik i knjizevnost da studiras?
2. Koja ti je bila druga opcija?
3. Poslije zavrsenog fakulteta, koji posao ti se cini idealnim?
4. Da li cesto primjecujes pravopisne i gramaticke greske ovdje na Zidu? Koliko te one nerviraju?
5. Gdje si tako dugo skitala, sto te nije bilo ovdje?

1. Kada bi me, dok sam bila mala, pitali što želim biti kad odrastem, uglavnom bih odgovarala – učiteljica. Ta želja za podučavanjem od tada je ostala u meni, a ujedno se nekako javila i ljubav prema književnosti (vjerojatno još dok su mi moji čitali i pričali priče). Da sam ostala u Srbiji, pretpostavljam da bih studirala srpski jezik i književnost (kada bih bila u mogućnosti), tako da tu stvarno nije bilo nekog velikog premišljanja.
2. Budući da sam završila Ekonomsku školu, bila sam se prijavila i na Ekonomski fakultet, ali nikako sebe nisam vidjela ni na tom fakultetu, ni kao diplomiranu ekonomisticu jednog dana.
3. Profesorica u srednjoj školi, ali u zadnje vrijeme dosta razmišljam i o poslu u nekoj izdavačkoj kući.
4. Moram priznati da je Zid jedan od najpismenijih foruma na kojemu sam do sada bila. Možda sam malo zakržljala sa srpskim u ovih 7 godina što se tiče tih nekih novih pravopisnih i gramatičkih pravila, ali imam osjećaj da velika većina forumaša pazi na to kako piše. Ali inače me greške strašno znaju naživcirati; kažu da je to profesionalna deformacija kod mene :D
5. Nemam baš neko dobro opravdanje za to. Rekla sam da me neće biti nekih nedjelju dana jer su me stisli kolokviji . Nakon toga mi je trebao još tjedan i pol za ispitne rokove. Trebala sam vam to javiti, ali nisam, nego sam samo nestala. Bilo je to neodgovorno od mene, a kasnije mi je bilo nekako neugodno zbog svega... No onda sam se čula sa Stillom i sad je, nadam se, sve opet u redu.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Still_dreaming Čet Mar 01, 2012 2:51 pm

10. Šta je, po tvom mišljenju, smisao života?
11. Koji pisac je najbiliži tebi i tvom temperamentu? Koji piše najpribližnije tome kako bi ti pisala?
12. Koja tema na Zidu ti je veoma zanimljiva, a misliš da još uvek nisi spremna da daš (potpun) odgovor na nju? (ako takve ima)
13. Kome najviše veruješ? Osim sebi, naravno.
14. Ko te je najviše povredio? Koji postupak? (možeš da ne odgovoriš ako ne želiš, nemoj da zaboraviš)
15. Kad si poslednji put skočila (bukvalno) od sreće i zbog čega?
16. Voliš li neki sport?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od polly88 Pet Mar 02, 2012 3:09 am

Still_dreaming ::10. Šta je, po tvom mišljenju, smisao života?
11. Koji pisac je najbiliži tebi i tvom temperamentu? Koji piše najpribližnije tome kako bi ti pisala?
12. Koja tema na Zidu ti je veoma zanimljiva, a misliš da još uvek nisi spremna da daš (potpun) odgovor na nju? (ako takve ima)
13. Kome najviše veruješ? Osim sebi, naravno.
14. Ko te je najviše povredio? Koji postupak? (možeš da ne odgovoriš ako ne želiš, nemoj da zaboraviš)
15. Kad si poslednji put skočila (bukvalno) od sreće i zbog čega?
16. Voliš li neki sport?

10. Zanimljivo je da, dok sam bila vjernica i išla u crkvu, uopće nisam razmišljala o tom pitanju. Kao da se podrazumijevalo da nam je "netko od gore" dao taj smisao, inače nas ne bi ni stvorio. Što sam više počela sumnjati u tu priču o Bogu, više sam i razmišljala o pitanju smisla života. Sve sam se više okretala znanosti. Nakon proučavanja teorije evolucije, nekako mi se iskristalizirao odgovor pa bi, po meni, smisao života bio razmnožavanje, ostavljanje potomaka za sobom. Budući da je pitanje filozofsko i ne može se na njega dati znanstveno točan i dokazan odgovor, volim čuti i kako drugi razmišljaju o tome. Jedino ne volim da mi se nameću neke druge ideje, kao što ni ja nikome ne namećem ovu svoju.

11. Baš sam nedavno čitala knjigu Tonyja Parsonsa i vidjela sam da imam vrlo sličan stil pisanja kao i on. Znači, samo što se tiče forme - kratke rečenice, kratka poglavlja, jednostavnost, pitanja, ponekad nedorečenost... Što se tema tiče, ono što me najčešće zaokuplja, ono o čemu najčešće pišem jesu uglavnom neke mračne teme, ali dosta ogoljene, bez nekih skrivenih metafora, alegorija... Tako da, što se tiče tih mračnih tema, mogla bih izdvojiti Edgara Allana Poea, iako, naravno, miljama kaskam za njim. A kao nekoga čijem se pisanju stvarno divim, izdvojit ću Ranka Marinkovića. On je definitivno bio majstor i kad god pišem, on mi je negdje u kutku mozga i stalno se pitam hoću li ikada moći napisati bar jednu rečenicu koja će biti u tom rangu.

12. Hmmm, pa to bi bile teme u podforumu psihologija (npr. Izgubiti sebe, Radimo li ono što želimo ili ono što mislimo da treba?, Umete li da budete srećni?, Kakvi ste kao neprijatelj? i sl.). Trebalo bi mi puno vremena da napišem neke smislene odgovore na tim temama jer zahtijevaju da dobro promislim o samoj sebi, da se zamislim u određenoj situaciji, da promislim o svojim reakcijama, a to mi je obično dosta teško i čak i kada dam neki odgovor, pitam se je li to baš stvarno tako ili sam subjektivna i uljepšavam stvari...

13. Bratu. Znam da se na njega uvijek mogu osloniti, da mu mogu sve reći, da me neće osuđivati, da će mi uvijek reći što misli pa makar me to u tom trenutku i povrijedilo. Iako to sad ne pokazuje (u pubertetu je :D), znam da bi dao sve za mene, isto kao i ja za njega. Zadnjih 5-6 godina stvarno smo jako bliski i čak i kada ne pričamo, razumijemo se šutnjom...

14. Da moram o ovome pričati uživo, ne bih mogla, ali pokušat ću u nekoliko škrtih rečenica napisati tko me je do sada najviše povrijedio i zašto. Bio je to moj djed. Čini se da je uvijek tako - povrijede te osobe koje su ti najbliže i od kojih ne očekuješ tako nešto... Naime, on je bio razlog zbog kojega sam se sa svojima morala odseliti. Točnije - istjerao nas je iz kuće bez nekog vidljivog razloga, u trenutku neke slabosti, panike, nemoći, ljutnje... ne znam. Često sam se prisjećala te večeri, ali još uvijek ne znam što se to točno njemu dogodilo da je izrekao te ružne riječi. Nakon toga jako sam ga rijetko viđala, a trebalo mi je i neko vrijeme da mu oprostim. Zaboraviti neću nikada. Život mi se promijenio. Sada vidim - promijenio se na bolje. Ponekad pomislim i - dobro da je tako ispalo jer tko zna kakav bi nam svima bio život da smo ostali živjeti s njim. Loše se osjećam samo zato što nisam nikad nakon toga razgovarala s njim o tome, a prošle godine je umro, tako da će sve ono što sam mu htjela reći zauvijek ostati neizgovoreno...

15. Obično ne skačem od sreće :D Češće vrištim i grlim sve okolo :D Sjećam se samo jednom da sam skakala. Bilo je to prije neke 2 godine, najbolja prijateljica tada mi je bila cimerica i tu mi je večer rekla jednu lijepu vijest i znam da sam bila jako sretna zbog nje, zagrlila sam ju, počela vrištati (kao i obično), ali onda je ona počela skakati pa sam i ja zajedno s njom :D

16. Sportove tu i tamo volim pogledati na TV-u (iako u zadnje vrijeme jako rijetko); uglavnom su to rukomet i formula 1. Inače uopće nisam sportski tip, u školi sam mrzila tjelesni :D Jedino volim igrati badminton, to me baš opusti... I ako se to ubraja u neke sportske aktivnosti - volim voziti bicikl, mada i to jako rijetko jer skoro nikad nisam kući...


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od polly88 Pon Mar 05, 2012 9:18 am

Sljedeći na Vrućoj stolici mogao bi biti Ika, ako se slaže :)


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Still_dreaming Pon Mar 05, 2012 10:42 am

polly, Ika je bio. Ostala je još samo zanesena. :)


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od polly88 Pon Mar 05, 2012 9:26 pm

Still_dreaming ::Kad pogledam trenutno aktivne, ostali su zanesena, Ika i Blut, pa neka se javi neko od njih troje ako želi. :)

Zbog ovoga sam mislila da Ika nije bio, a nisam provjeravala... Ako je ostala još samo zanesena, neka se javi :)


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Ika Pon Mar 05, 2012 9:33 pm

E slažem se. Nisam bio ja. :) izvolite :D

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Still_dreaming Pon Mar 05, 2012 11:52 pm

Eto, a ja bio ubeđen da jesi. :mtj: Izvolite onda pitati Iku. :)


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vruća stolica - Page 12 Empty Re: Vruća stolica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 26 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu