Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krivudavim putem naše zemlje

3 posters

Zid :: Društvo :: Kultura

Ići dole

Krivudavim putem naše zemlje Empty Krivudavim putem naše zemlje

Počalji od Still_dreaming Pet Nov 18, 2011 12:27 pm


Svi bismo mi u inostransvo da zavirimo malo i ‚‚sa druge strane'', ali mi se čini da smo slabo upućeni u lepote naše zemlje.

Kuda putovati po Srbiji? Šta to ne bismo smeli propustiti?
Gde to možemo videti dosta toga lepog i naučiti nešto više o svojoj zemlji?
Gde je vama bilo najlepše?
Šta planirate još da obiđete?



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Krivudavim putem naše zemlje Empty Re: Krivudavim putem naše zemlje

Počalji od polly88 Pet Apr 13, 2012 6:23 am

Ovako prelijepa tema, a nijedan odgovor :(

Prisjetit ću se ja onda nekih lijepih mjesta koje sam posjetila i kojih se uvijek rado sjećam...

Inače sam odrasla u Vojvodini, točnije u Bačkoj, tako da ne mogu da ne spomenem Sombor, gdje sam išla u srednju školu. Opisala bih ga kao grad prepun parkova i zelenila. Bar ga se takvog sjećam... Tzv. "Ćelavi trg" ima za mene posebno značenje. Koliko sam samo puta prošla popločanom ulicom do Tehničke pa na neku klupicu za trgu... Okolo golubovi, psi lutalice i parovi na klupicama... Baš me zanima je li se što promijenilo.
A zašto biste vi trebali posjetiti Sombor? Zato što je to grad kulture, šarenila, baroknih fasada i umjetnika. Kad smo kod umjetnika, moram još reći da su neki od najpoznatijih Somboraca bili i Milan Konjović i Laza Kostić :)
Krivudavim putem naše zemlje Sombor

Dalje...
Subotica i Palićko jezero. Sjećam se kad sam prvi put sa svojima išla u Suboticu kupovati jer je tamo, navodno, bilo puno jeftinije nego u našem kraju... Dan je bio tmuran pa mi se i Subotica takva urezala u sjećanje. Kad sam sljedeći put išla, obišli smo i Palićko jezero. Tu su sjećanja potpuno različita - sunčan dan, vedar, vriska djece, a opet osjećaj neke mirnoće, čak i tišine... Prekrasna priroda.
Krivudavim putem naše zemlje Pali263kojezero

A moja asocijacija na Suboticu: Danilo Kiš ("u sudbini pisca ništa nije slučajno pa ni slučajnost mesta njegovog rođenja").


Nacionalni park Fruška gora. Ovo ću mjesto pamtiti po zaista prekrasnoj prirodi i svježem zraku. Kada vam bude trebao odmor i "punjenje baterija", moja preporuka je Fruška gora, posebno u proljeće. Tamo sam prvi put bila na ekskurziji u osnovnoj školi; sjećam se dugih šetnji i preskakanja potočića :)
Krivudavim putem naše zemlje Frukagora

I za kraj, Novi Sad. Mislim da će moje riječi biti suvišne nakon što poslušate Velikog Balaševića!
Bio sam, kud sve nisam, više ni ne znam 'di sam
vid’o sam sve koješta, bedu i sjaj
Varoši ima, što da grešim dušu,
boljih i lepših
al’ samo jedna je, shvać'aš,
varoš u koju se vraćaš.


Ako bih se jednoga dana trebala vratiti u Srbiju, htjela bih živjeti u Novom Sadu. Dunav, Tvrđava, Trg, Zmaj Jovina, Spens, mostovi... Kao i Osijek - grad po mjeri čovjeka! A Zmaj i Mika Antić - poznati Novosađani :)
Krivudavim putem naše zemlje Novisadi


Što planiram obići?
U Beogradu sam bila jednom; ove ili sljedeće godine, ako financije dopuste, htjela bih otići još jednom i vidjeti ga drugim očima.
Niš ima zanimljivu povijest, jedan je od najstarijih gradova na Balkanu, pa bih htjela i tamo otići.
I svakako na neku planinu, možda Kopaonik ili Zlatibor...
U svakom slučaju - prvo treba istražiti ljepote svoje zemlje, a onda dalje putovati...


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Krivudavim putem naše zemlje Empty Re: Krivudavim putem naše zemlje

Počalji od Liza_N. Pon Jun 24, 2013 9:16 pm

Istina, nisam mnogo putovala po Srbiji (a ni po svetu). Čak ni susedne gradove ne poznajem dobro. Ipak, jedno mesto bih izdvojila, koje sam obišla na svojim retkim putešestvijima. To je manastir Lešje, u blizini Paraćina.
Nije bitan religijski momenat, nisam fanatična po tom pitanju, već je to mesto na kojem sam prvi put doživela prirodu u celokupnoj njenoj veličanstvenosti.

Crkva kao da je postavljena na otvoreni dlan:

Krivudavim putem naše zemlje Lesje2

odakle se pruža divan pogled:

Krivudavim putem naše zemlje Lesje1


Mesto slično ovom (barem po utisku) je Jošanička banja, mestašce kod Kopaonika. Tamo sam se prvi i jedini put kupala u turskom kupatilu.

Eto, posle kažu da lale i sose ne vole planine!


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Krivudavim putem naše zemlje Empty Re: Krivudavim putem naše zemlje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Zid :: Društvo :: Kultura

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu