Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Večeras u pozorištu

2 posters

Zid :: Društvo :: Kultura

Ići dole

Večeras u pozorištu Empty Večeras u pozorištu

Počalji od Still_dreaming Pon Nov 28, 2011 12:21 pm


Ako već idete u pozorište, povedite i nas. Ne moramo sedeti sa vama, bićemo samo u istoj sali.

Ova tema je namenjena najavama predstava. Ako želite da najavite neku predstavu, potrebna je da stavite njen kratak opis, nekoliko rečenica o njoj, ko čini glumačku ekipu i, naravno, vreme i mesto održavanja predstave. To ne mora biti predstava na koju nameravate da idete - može biti samo deljenje informacija sa drugima, koji će možda otići na predstavu. Ako znate za neke povoljnosti, i to možete objaviti ovde.

Najbolje bi bilo da to objavite nekoliko dana ranije, a ne kao što naslov teme kaže. Na taj način ćemo možda češće naći vremena da poklonimo sebi samima neku dobru predstavu.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Večeras u pozorištu Empty Re: Večeras u pozorištu

Počalji od Still_dreaming Ned Jan 12, 2014 10:46 am

Nešto mi se ide u pozorište. A dopada mi se i repertoar Narodnog pozorišta za januar.  TOO Oni inače daju popust na indeks za studente koji dođu u poslednjih pola sata pred prestavu. Ja više nisam student, ali još uvek imam indeks, a oni, hvala Podvarku, ne proveravaju. :D

Večeras u pozorištu Np110

Večeras u pozorištu Np210

Gledao bih Gospođu ministarku, Damu s kamelijama, Izbiračicu, Mizantropa, Nesporazum i Derviš i smrt (baš me zanima kako je urađeno).

Već sam gledao Važno je zvati se Ernest i veoma mi se svidela predstava, iako je dosta izmenjeno i osavremenjeno. Dobro su to uradili, tako da preporučujem.  yes.gif


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Večeras u pozorištu Empty Re: Večeras u pozorištu

Počalji od ces@ric@ Ned Jan 12, 2014 11:00 am

A ko je u ulozi Gospodje ministarke?


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Večeras u pozorištu Empty Re: Večeras u pozorištu

Počalji od Still_dreaming Pet Dec 19, 2014 11:48 pm

Scensko muzički komad "Dogvil" u režiji Kokana Mladenovića premijerno je izveden sinoć u Mikser hausu.

Večeras u pozorištu 52969610

Okruženi publikom sa tri strane i bendom "Vroom" sa četvrte, glumci Branislav Trifunović, Tamara Aleksić i Milica Majstorović odigrale su društveno angažovano predstavu nastalu po scenariju za film čuvenog reditelja Larsa fon Trira.

U Mladenovićevoj adaptaciji tog scenarija glumci su izgovarali i pevali rečenice poput "odustani od znanja i časti, budi na vlasti" što je jasna referenca na aktuelne prilike u Srbije.

Predstava se istovremeno bavi pitanjima homofobije, nasilja nad ženama i u porodici kao ratnim zločinima, medijima i lažnim moralom i odnosom prema crkvi.

U efektih devedeset minuta dramski dijalozi su smenjivali sa songovima dok su na platnu prikazivani dokumentarni snimci sa ulica Beograda.

Posebnu podršku glumcima dala je fantastična grupa "Vroom", koja je svojim elektro rok zvukom zaokružila celinu predstave. Vođa grupe "Vroom" napisao je muziku za songove Kokana Mladenovića.

Publika je dugotrajnim aplauzom ispratila kraj predstave.

Beogradsku publiku očekuju još dva izvođenja predstave "Dogvil" 20. i 21. decembra. Nakon toga "Dogvil" će krenuti na turneju po Srbiji. Izvođenja u Novom Sadu zakazana su za 22. i 23. decembar dok će i publik u Inđiji moći da je vidi 27. a u Kragujevcu 29. decembra.


Ivor: Blic.rs

Gledao sam film sa Nikol Kidman u glavnoj ulozi i fantastičan je. Sad mnogo želim da gledam predstavu u našoj obradi, jer je sigurno fenomenalna! A imam vremena da razmislim (samo zbog para) do sutra :nervoza:


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Večeras u pozorištu Empty Re: Večeras u pozorištu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


Zid :: Društvo :: Kultura

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu