Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Promeni se

+2
ThePoet
Still_dreaming
6 posters

Ići dole

Promeni se Empty Promeni se

Počalji od Still_dreaming Pet Feb 03, 2012 12:30 am


Ljubav je kompromis. Moramo paziti na potrebe druge strane, pored sopstvenih potreba. Druga strana, isto kao i mi, ima svoje ‚‚zahteve'' koje očekuje da mi ispunimo. Većina zahteva je obično sama po sebi ispunjena (inače verovatno ne bismo ni bili u vezi sa nekim ko ne ispunjava tu većinu), ali i dalje postoje neke stvari koje mi tražimo od partnera da promeni, a isto tako i stvari koje on traži da mi promenimo. Jeste li spremni da se menjate zbog veze? Da li ste nekad izgubili sebe da biste ispunili očekivanja partnera?



Kog dela (delova) sebe ne biste mogli da se odreknete radi uspešnosti veze / braka?
Koje stvari kod sebe ne biste menjali zbog nekog drugog?



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Promeni se Empty Re: Promeni se

Počalji od ThePoet Čet Sep 13, 2012 6:17 am

Smatram da je kompromis najvažnija stvar u jednoj vezi. Bez njega nema opstanka te veze. Jedini slučaj kada kompromis nije neophodan, to je u slučaju da se zabavljaju dve potpuno iste osobe - a ko bi, zaboga, želeo da bude sa sobom u vezi?

Treba nam neko ko će da nam bude dopuna, neko će nas promeniti na bolje, neko ko će nas u nekim stvarima usmeriti, ali i neko koga ćemo mi usmeravati.

Ja ne mislim da gubim sebe ukoliko promenim neke stvari koje voljenoj osobi smetaju. Smatram da se tako još više sjedinjujem s osobom koju volim. Ako voljena osoba od mene traži da, recimo, budem manje lenj - onda ne vidim razlog zašto to ne bih bio. Zar je lenjost nešto dobro? Zar je ona od suštinske važnosti za mene, pa ne mogu da je se odreknem? Kao što sam ja spreman da modifikujem svoju ličnost, to isto tražim od voljene osobe. Ono što od sebe pružam, to isto želim i da dobijem natrag.

Ako osetim da sam našao premiju u ljubavi, čini mi se da onda ne postoji deo mene koji ne bih bar u nekoj meri promenio. Jer, ubosti premiju u ljubavi znači pronaći nekoga ko se sa tobom slaže u onim esencijalnim stvarima. Sve ostalo što treba izmeniti, biće izmenjeno. Ali, samo ako je i druga strana spremna na male izmene.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Promeni se Empty Re: Promeni se

Počalji od Troja Čet Sep 13, 2012 8:21 pm

Ja i suprug se vec godinama prilagodjavamo jedno drugom i pokusavamo da promijenimo stvari koje ono drugo nerviraju. To su uglavnom sitnice jer, kao sto si i ti Still rekao, u krupnim stvarima se i onako slazemo. Pronalazenje kompromisa je veoma bitno za dobro funkcionisanje veze, jer nekada sitna nezadovoljstva mogu da narastu u jedno veliko nezadovoljstvo. Tako sam ja, na primjer, naucila da uvijek zatvaram za sobom vrata od kuhinje kada ulazim u dnevnu sobu, suprug da susi pult u kuhinji ako ga slucajno pokvasi nekada kada pije vodu i slicno. Jedina stvar u kojoj sam bila neuspjesna do sada bila je kada je suprug zahtijevao da prestanem pusiti prosle godine, a meni je to bilo vrlo tesko i nisam mogla da mu udovoljim dugo vremena. To je, na zalost, vrsta ovisnosti koju je vrlo tesko prekinuti i sa kojom se borim zadnjih sedam godina svog zivota. Ponekad pobijedim i prestanem pusiti po nekoliko mjeseci, nekada i godinu, ali sam se bar do sada uvijek vracala tome u trenucima krize. Da li cu na kraju uspjeti i to da rijesim tako da je i on zadovoljan - vidjecemo.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16908
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Promeni se Empty Re: Promeni se

Počalji od gangamstyle Pon Sep 24, 2012 11:34 am

Nekad sam govorio sebi da se nikad necu mijenjati zbog djevojke i do skoro sam se drzao toga . Dok jednoga dana tacnije 10.Aprila nisam upoznao moju sadasnju djevojku zbog koje sam se promijenio iz korjena :) ali to vjerovatno doslo samo po sebi naravno zbog ljubavi . A sto se tice dijela da li ste izgubili sebe zbog partnera ? Da naravno vise puta zbog toga sto sam takva osoba , neke stvari bih trpio do beskrajnih granica samo da ce to doprinijeti sto boljoj vezi i komunikaciji . Vjerovatno ce sad muski dio populacije rec vidji ovog retarda sto radi zbog djevojke , nego to isto misljenje ce doc od covjeka koji ne zna sto je zaljubljenost ona PRAVA !
Mislim da bi se moga odrec svakog dijela sebe zbog uspjesnosti veze !

gangamstyle
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 4
Muški Datum upisa : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Promeni se Empty Re: Promeni se

Počalji od enigma_ Sre Okt 03, 2012 11:07 pm

O da, ja uopšte nisam više ista ona osoba, niti je On isti, kao kad smo bili u vezi.
Taj kopromis, to dopunjavanje, to prihvatanje mana vremenom promeni čoveka,da sam ja sebi često smešna kakva sam bila ili mi On smešan kakav je bio.
Verovatno je kod nas i to što smo skoro 26 godina u braku,a zajedno samo 27 :buahahhaha: Da se broji do 27 (što sam sad čas izborojala, :buahahhaha: ) mnoooooooooooooooooogo je beat
Da bi veza trajala, najpre ljubav je najbitnija, a zatim to dopunjavanje, kompromis, razumevanje i naravno postepeno menjanje nekih naših navika, koje smeta našem partneru.
Onda to traje dva veka :(
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Promeni se Empty Re: Promeni se

Počalji od Liza_N. Pet Jun 07, 2013 8:46 am

Kompromis je dogovor koji ni jednoj strani ne odgovara - čula sam za ovu misao prekasno. Isuviše sam se promenila i ućutala, tako da sam glasni protivnik svakakvog kompromisa.
Veza može i bez te pomisli na dogovor, ako se spoje dvoje koji se prirodno dopunjuju. Šta mi znači to što on, na primer, poštuje moju želju da se češće viđam sa prijateljicama i ja njegovu da više vremena provodi na pecanju? Šta smo se mi to, zapravo, dogovorili? Suštinski - da nam prija da smo što manje zajedno?
Kada se spomene kompromis, onda ne važi ono volim te takvog kakav jesi.
Možda nisam dobro izrazila ono što osećam, ali mislim da kompromisi nisu odbrana svoje teritorije i stava, već prećutno pristajanje na nešto što ti ne odgovara, jer ne znaš za bolje, ili nemaš hrabrosti za pokušaj. Najidealnije je biti sa nekim sa kim ne moraš da pregovaraš, jer već imate ista mišljenja, i sa kim se možeš delimično izmeniti - onoliko koliko ti je u prirodi bilo i namenjeno da se menjaš.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Promeni se Empty Re: Promeni se

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu