Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aktivni ili reaktivni tip?

+3
Troja
Miloš_88
Still_dreaming
7 posters

Ići dole

Aktivni ili reaktivni tip? Empty Aktivni ili reaktivni tip?

Počalji od Still_dreaming Sub Feb 04, 2012 3:44 am


Postoje dva tipa ljudi - aktivni i reaktivni.

- Aktivni uvek utiče na svoju okolinu. On ne zavisi od drugih i njihove reakcije. Uvek će iz unutrašnjeg podsticaja da okarakteriše svoju okolinu.
- Reaktivni čovek zavisi od odjeka. Živi po maksimi ‚‚kakvo pitanje - takav odgovor''. Ako naiđe na prijateljski nastrojene ljude - prijateljski je i njegov odgovor, a ako ga zapostavljaju, povući će se.


Kom tipu vi pripadate?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Aktivni ili reaktivni tip? Empty Re: Aktivni ili reaktivni tip?

Počalji od Miloš_88 Ned Feb 12, 2012 1:24 pm

Ja sam mešavina ova da tipa, sa većim procentom reaktivnog tipa... Šta ću, taki sam... Surprised
Zavisi naravno i od konkretne situacije da li sam aktivan ili reaktivan tip, ali sam svakako više reaktivan tip :O heghe
Miloš_88
Miloš_88
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3461
Muški Škorpija Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Aktivni ili reaktivni tip? Empty Re: Aktivni ili reaktivni tip?

Počalji od Troja Pon Feb 13, 2012 2:01 am

Mislim da sam i ja vise reaktivan tip. Pokusavam uvijek lijepim, ali ako naidjem na neprijateljski nastrojenu sredinu mozda cu i sama postati agresivnija nego sto bih to inace bila. Ako ni na taj nacin ne uspijem, povuci cu se. Nekada uspijem nadmasiti samu sebe, pa i nekoga ko je prema meni los uspijem lijepim ponasanjem navesti da promijeni svoj stav i pocne da me tretira tako kako bih voljela i kako zasluzujem. :)
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Aktivni ili reaktivni tip? Empty Re: Aktivni ili reaktivni tip?

Počalji od Still_dreaming Ned Jun 16, 2013 1:18 pm

Reaktivni tip. Uvek prvo procenjujem situaciju, pa reagujem u skladu sa njom. Ako mi se neka osoba ili društvo ne dopada / dopadaju, neću pričati sa njom / neću biti uključen u razgovor. U prisustvu novih ljudi, dosta sam ćutljiv, slušam i posmatram, pa makar mi celo društvo bilo dobro poznato, a samo jedna osoba nova. Nije mi to neka taktika ili nešto slično, nego se jednostavno tako ponašam, ko zna zbog čega.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Aktivni ili reaktivni tip? Empty Re: Aktivni ili reaktivni tip?

Počalji od ThePoet Čet Apr 10, 2014 10:33 am

Ja sam nekada bio potpuno reaktivni tip. Prosto bih se našao u nekoj situaciji koju je neko drugi kreirao i onda bih reagovao na nju. Vodio sam se rečenicom koju većina dece čuje od roditelja: ‚‚Ne napadaj nikog prvi, ali ako te napadnu - brani se."

U nekom trenutku života shvatio sam da nemam ništa od toga da čekam da se stvari dese, a ja da se okrećem kako situacija nalaže, pa sam odlučio da je bolje da preuzmem stvar u svoje ruke. Mislim da sam sad više aktivni tip ličnosti, jer vrlo brzo preuzimam stvari u svoje ruke i volim da kontrolišem situacije koje su mi bitne. Ako radim u grupi, moram neke konce da držim, inače slabo funkcionišem. Međutim, nisam agresivan, ali nekako uspem da uspostavim kontrolu.

I dalje, naravno, postoje situacije na poslu i u mnogim drugim sferama gde za neke stvari oko kojih nisam siguran postavljam pitanja, pa onda reagujem na osnovu dobijenog odgovora, ali mislim da tako svi rade (osim šefova). :)

Mislim da niko od nas nije ekstrem, tj. svako u nekom trenutku u životu preuzme inicijativu oko nečega, a dešava se i da se povuče. Međutim, naravno da je jedna strana dominantna i mislim da je to kod mene ova aktivna, definitivno. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Aktivni ili reaktivni tip? Empty Re: Aktivni ili reaktivni tip?

Počalji od ces@ric@ Čet Jun 19, 2014 10:44 pm

Slicno kao i Poet, dugo sam bila sasvim reaktivan tip, ali shvatih da od toga nema puno. Sad sam vise aktivan tip, ali u nekim sferama sam ostala vrlo reaktivna.
Na poslu sam naucila da se namecem, borim za svoju poziciju i preuzimam zadatke. Ta borba ne mora da znaci drskost ili da nisam ljubazna, ali da planiram takticki i znam kako sa nekim ljudima.
Naucila sam da kazem ne i da preuzmem neke stvari u svoje ruke, bez bojazni od necije reakcije. Da, nekad to izgleda nametljivo i drsko, ali je tako bolje po mene. Recimo, brat hoce da prestane da pusi, prica o tom, pa precice na elektronske cigarete, jednom... Mjesecima tako, onda ja potrazim na internetu cijene tih elektronskih cigareta, nadjem mu koje preporucuju i kupim kao poklon za Novu godinu i kazem mu da vise nema pusanje cigareta unutra. Dok on odgadja, smislja izgovore, ja reagujem.

No, na drugu stranu, u vecem drustvu sam i dalje jako reaktivna. Tako da, sve u svemu kombinacija ta dva tipa :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Aktivni ili reaktivni tip? Empty Re: Aktivni ili reaktivni tip?

Počalji od Ivana_ Pet Jul 25, 2014 12:51 am

Definitivno sam aktivan tip. Možda bih čak na prvu loptu rekla da sam kombinacija oba, ali ne, ipak aktivan. Nikada mi nisu bili sasvim jasni pasivni ljudi - oni koji o ma čemu ne donose nikakvu odluku, koji nemaju stav, sud, ne iznose lično mišljenje, nekako se ne bore i tiho, mirno i fino povode za onim što se diktira kao norma ili šta već. Čak sam toliko na svoju ruku da ne znam kako bih se ponašala u podređenom položaju na poslu (verovatno bih popila otkaz u prvih pet dana rada, možda ne bih izdržala ni dan) ko zna, videćemo kroz život, ali to je opet deo mog neumoljivog temperamenta koji ne može sasvim da se savlada ni uz najoštrije mere :) Rođena sam prosto da budem lider pa makar i ovcama i to je to :D :D :D ahahahahah ne mogu verovati da sam ovo rekla :) Šalim se malo :)


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Aktivni ili reaktivni tip? Empty Re: Aktivni ili reaktivni tip?

Počalji od Traveler Uto Feb 06, 2018 2:53 am

Oba. Imam čvrst stav, svoje mišljenje o svemu i nije mi problem da ga iznesem (ako se to od mene traži) makar po cenu da nekoga to povredi ili uvredi. Ako mi jednostavno neko ne odgovara ja ću se povući. Nemam potrebu da se bilo kome pravdam. Ako si prema meni ok i ja ću biti prema tebi - je još jedna definicija mene. Ne dozvoljavam da me bilo ko vuče za nos, ali ako si prema meni cool, ja ću biti 2x više. U grupi sa ljudima koje ne poznajem ću biti identična osoba kao sa ljudima koje poznajem, mada moram priznati da je ranije bilo drugačije.

Traveler
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 11
Muški Datum upisa : 20.10.2017

Nazad na vrh Ići dole

Aktivni ili reaktivni tip? Empty Re: Aktivni ili reaktivni tip?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu