Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paulo Koeljo

+8
marija_cvetic
chegirl
macap
Dzangrizava
alhemicarka
ces@ric@
Pft!
Catwoman
12 posters

Ići dole

Paulo Koeljo Empty Paulo Koeljo

Počalji od Catwoman Ned Feb 07, 2010 8:51 am

Paulo Koeljo 46176_10

Paulo Koeljo, brazilski autor, rođen je 1947. godine u Rio de Zeneiru. Vodio je izuzetno zanimljiv život. Bio je hipik, radio je i kao novinar. Svetsku slavu doneo mu je roman "Alhemičar" iz 1988.
Njegov opus čine i "Brida", "Valkirije", Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala", "Peta gora", "Jedanaest minuta", "Zahir", "Pobednik je sam"...
Prema Ginisovoj knjizi svetskih rekorda iz 2009. roman "Alhemičar" je bio najprevođenija knjiga nekog života autora.
Ja sam, na žalost, pročitala samo "Jedanaest minuta"... Volite li i vi ovog vanserijskog pisca?
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Pft! Ned Feb 07, 2010 11:12 pm

Ja sam pročitala većinu njegovih knjiga. Neke su mi se veoma svidele (Na obali reke pjedre..., 11 minuta, Veronika je odlučila da umre)... Mislim da je odličan pisac ali nije za odrasle. Njegove knjige treba da čitaju deca (devojke i momci :p) uzrasta 14-15 godina, kraj osnovne i početak srednje škole. Najbolja stvar kod njegovih knjiga je, tzv., instant znanje, tj. mnoštvo zanimljvih informacija zbog kojih se dotični mladi čitalac oseća kao da je za kratko vreme naučio mnogo. Ovo najčešće navodi na dalje čitanje Koeljovih, pa zatim i ostalih knjiga, što je dobro.
Negativna strana dela ovog pisca je potenciranje alternativnih religija, magije i raznih rituala. Mislim da to može imati velike posledice po omladinu za koju su ove knjige i pisane. U "Alhemičaru" je prisustvo ovih osobina još naivno i bajkovito. Međutim, svakom sledećom knjigom, postaje sve više prisutno i zabrinjavajuće.

Pft!
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 7
Ženski Devica Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od ces@ric@ Sub Apr 03, 2010 5:39 am

Pa nisam bas sigurna da si u pravu i da je on za taj uzrast kad mu knjiga pocinje "Bila jednom jedna prostitutka i zvala se Marija". On ima vrlo jednostavan stil, koji se strasno brzo cita. u biti, po meni, on i nije nesto vrijedan, ali da te opusti, odmori je idealan. Ne mogu ga uprediti sa nekim Andricem, Selimovicem, ali me je dosta puta naveo da razmisljam o necem tako jednostavnom, svakodnevnom sto je dotad samo prolazilo nezamjeceno pored mene. Ipak, ma koliko ga voljela citati (procitala sam skoro sve od njega), ipak mislim da mnogi mogu isto tako pisati i da to nema nikakvu umjetnicku vrijednost
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od alhemicarka Pon Apr 05, 2010 12:32 pm

obozavam ga i procitala sam sve njegove knjige!
ne mogu shvatiti da neko misli da je rec o piscu iskljucivo namenjenom mladjoj,pubertetskoj populaciji i da njegova stiva sluze za relaksaciju...
ali svi mi imamo razlicitu percepciju i shvatanje bitnog,vrednog i kvalitetnog...
alhemicarka
alhemicarka
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 35
Ženski Datum upisa : 05.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Dzangrizava Pon Sep 20, 2010 10:14 am

Ja bila u fazi zvana "Koeljo" , ali sam je se odnedavno resila.
Citajuci knjigu za knjigom od njegovih ja sam se sve vise samo razocaravala.Isuvise je postao , pa mogu reci i bio, komercijalizovan, no prvo odusevljenje me je zaslepilo te nisam uvidela odmah.Priznajem bas mi se dopao na pocetku.Medjutim nije to to sto sam ocekivala izcitavsi njegove knjige sve sam se vise razocaravala.Svaka knjiga mu je na istu foru, skontas ubrzo, zagrebe malo ali ne krene dalje , tako da vise mi nije zanimljiv , ali uopste na zalost.
jednostavno ne volim tu njegovu nedorecenost, ja je osecam sve vreme dok citam knjigu a to ne zelim , ili ga kazi ili uopste nemoj ni da pocinjes da pricas .Trece nema.
Dzangrizava
Dzangrizava
Početnik
Početnik

Broj poruka : 51
Ženski Lokacija : Dzangrizgrad
Datum upisa : 13.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od macap Pet Avg 19, 2011 2:45 am

Ja sam kupila i procitala sve knjige od Paula Koelja i odusevljena sam posebno sa Alefom.

macap
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 2
Ženski Datum upisa : 19.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od chegirl Ned Avg 21, 2011 12:25 pm

Dzangrizava ::Ja bila u fazi zvana "Koeljo" , ali sam je se odnedavno resila.
Citajuci knjigu za knjigom od njegovih ja sam se sve vise samo razocaravala.Isuvise je postao , pa mogu reci i bio, komercijalizovan, no prvo odusevljenje me je zaslepilo te nisam uvidela odmah.Priznajem bas mi se dopao na pocetku.Medjutim nije to to sto sam ocekivala izcitavsi njegove knjige sve sam se vise razocaravala.Svaka knjiga mu je na istu foru, skontas ubrzo, zagrebe malo ali ne krene dalje , tako da vise mi nije zanimljiv , ali uopste na zalost.
jednostavno ne volim tu njegovu nedorecenost, ja je osecam sve vreme dok citam knjigu a to ne zelim , ili ga kazi ili uopste nemoj ni da pocinjes da pricas .Trece nema.

U mom slučaju, potpuno tačno. U osnovnoj sam bila baš u toj fazi ''Koeljo'' i divila se ''dubokim'' porukama iz njegovih knjiga, al kako sam sve više čitala, shvatila sam da vrti jedno te isto. Kad sam završila sa čitanjem ''Veronika je odlučila da umre'' bila sam toliko razočarana i nisam pročitala ništa više od njega, čak me je bilo i sramota što sam nekad govorila da mi je omiljeni pisac. Jedino mi je možda žao što nikad nisam pročitala ''Đavo i gospođa Prim'', u par navrata mi se učinilo da je zanimljiva knjiga i malo drugačija od ostalih njegovih.
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od marija_cvetic Uto Avg 23, 2011 10:01 am

Procitala sam samo 11minuta, nije mi se svideo.Mozda nisam kompetentna da govorim jer nisam procitala sve, ali mislim da jako kopira Hesea i neke druge pisce, sve je na isti fazon.Mozda je dobar za relaksaciju, ali ja ga necu citati. Mrzim kada mi dolazi gomila ljudi, koja je u zivotu procitala 3 knjige i to one koje dele uz Kurir, i onda mi pricaju kako ih je on prosvetlio - verovatno jeste, zato sto nisu nista ozbiljnije citali :blabla:
Mozda gresim :jj:
marija_cvetic
marija_cvetic
Početnik
Početnik

Broj poruka : 68
Ženski Datum upisa : 25.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od macap Sre Avg 31, 2011 1:39 am

marija_cvetic ::Procitala sam samo 11minuta, nije mi se svideo.Mozda nisam kompetentna da govorim jer nisam procitala sve, ali mislim da jako kopira Hesea i neke druge pisce, sve je na isti fazon.Mozda je dobar za relaksaciju, ali ja ga necu citati. Mrzim kada mi dolazi gomila ljudi, koja je u zivotu procitala 3 knjige i to one koje dele uz Kurir, i onda mi pricaju kako ih je on prosvetlio - verovatno jeste, zato sto nisu nista ozbiljnije citali :blabla:
Mozda gresim :jj:


Ja preporucujem da procitas knjigu Pobednik je sam, koja je totalno razlicita od svih njegovih knjiga. Meni se jako svidela :)

Izmenio Still_dreaming: Izbačen link. Zabranjeno je reklamiranje komercijalnih sajtova.

macap
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 2
Ženski Datum upisa : 19.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od pahuljica Sre Avg 31, 2011 2:32 am

I ja sam jedno vreme bila u fazonu Koeljo... Pre 3,4 godine. Procitala sam svasta nesto...
Brida - katastrofa
Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala - mi se svidela
Peta gora - me je odusevila, mislim da bi neki ljudi, koji su izgubili zauvek neke drage osobe, mozda posle ove knjige nasli utehu...
Priručnik ratnika svetlosti - nema tematiku, vec samo savete... bzvz
Veronika je odlučila da umre - ok
Đavo i gospođica Prim - nije losa
Jedanaest minuta - posle ove knjige sam imala potuno drugu predstavu o prostitutkama..
Alhemicar - knjiga u kojoj se moye pronaci svako, od 7-77 godina..
Dnevnik jednog čarobnjaka - ne secam se bas, znam da mu je to prva knjiga.

Ako izdvojimo neke recenice, vrlo su inspirativne, i pokretacke na neki nacin... ali ako gledamo celinu, ima sve vise okultizma, s toga, oprezno...
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 33
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Virginija_Woolf Sre Avg 31, 2011 5:03 am

Citala sam Koelja,kao i macap toplo preporucujem 'Pobednik je sam',jer vidim da je rijetko ko citao bas tu knjigu,a po mom misljenju je ubjedljivo najbolja od svih njegovoh,posledju sam je citala i tu me je bas iznenadio.
Od ostalih mi se svidio 'Alhemicar'.
A 'Veronika je odlucila da umre' je cisti prosjek po mom misljenju,mada mogu se naci neki savrseno uradjeni odlomci i recenice koje se neko vrieme motaju po glavi.
Virginija_Woolf
Virginija_Woolf
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1030
Ženski Vaga Godina : 30
Datum upisa : 26.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od ms.k Uto Maj 06, 2014 1:34 pm


Dana 29.maja 2002. godine, svega nekoliko sati pre nego što ću staviti tačku na ovu knjigu, otišao sam u Pećinu, u Lurd, u Francuskoj, da napunim nekoliko balona čudotvornom vodom s izvora koji se tamo nalazi. Kad sam već sišao u podrume katedrale, prišao mi je jedan čovek od osamdesetak godina i rekao: "Znate li da ličite na Paula Koelja?" Odgovorio sam mu da sam to ja. Čovek me je tada zagrlio, i predsatvio mi svoju ženu i unuku. Govorio je o značajnom mestu koje moje knjige zauzimaju u njegovom životu i zaključio: "One me podstiču da sanjam."

Tu rečenicu čuo sam već mnogo puta, i ona bi me uvek obradovala. Međutim, u tom trenutku, umesto radosti, osetio sam strah – jer sam znao da knjiga Jedanaest minuta govori o jednoj veoma osetljivoj temi, ubojitoj, šokantnoj. Prišao sam izvoru, napunio balone, vratio se, upitao čoveka gde živi (na severu Francuske, blizu belgijske granice) i zapisao njegovo ime.

Ova knjiga posvećena je Vama, Morise Graveden. Imam obavezu prema Vama, Vašoj ženi, Vašoj unuci, i prema samom sebi; obavezu da govorim o onom što me zaokuplja a ne o onome što bi drugi želeli da čuju. Neke knjige podstiču nas da sanjamo, druge nas suočavaju sa stvarnošću, ali nijedna ne sme da izneveri ono što je najvažnije za pisca: poštenje prema onome što piše.




Paolo Koeljo, Posveta (Morisu Gravedenu) iz knjige "Jedanaest minuta"
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Ivana_ Sre Maj 07, 2014 9:35 am

''Zar sam zaista osuđen da uvek stignem tako daleko a da nikada ne pređem crtu?'' - Koeljo
(Zaista se ne sećam iz koje je knjige, možda Zahir, kao kroz maglu, ali ta rečenica mi se svidela iako lično nisam baš njegov ljubitelj)


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paulo Koeljo Empty Re: Paulo Koeljo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu