Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Služavke (The Help)

4 posters

Ići dole

Služavke (The Help) Empty Služavke (The Help)

Počalji od polly88 Pon Okt 08, 2012 12:23 am

Služavke (The Help) Thehelpbig

Godina: 2011.
Režija: Tate Taylor
Scenario: Tate Taylor prema romanu Kathryn Stockett
Uloge: Emma Stone, Viola Davis, Octavia Spencer



Vaši utisci nakon pogledane drame?
Koji su vam likovi najupečatljiviji?
Kako vam se svidio kraj?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Služavke (The Help) Empty Re: Služavke (The Help)

Počalji od enigma_ Pon Okt 15, 2012 7:46 am

Ja tek sada vidim da je Ika zadao ovaj film :) a Pola otvorila temu o filmu :)
Noćas sam ga gledala.
Imam osećaj da je rađen po istinitom događaju, mada to nigde ne piše.
Drama je odlična, prestvaljen je rasizam, na koji se ja gnušam.

Najupečatljivija mi je slaužavka Mini, za njom je odmah mlada Džulijana za koju nema prepreke da napiše knjigu o diskriminaciji crnaca, u ovom slučaju najviše služavki, koje su odgajale, kod bogatih belih ljud,i decu.
Film počinje tako što Džulijana na sve moguće načine pokušava da dođe do istinitih priča od služavki, sa namerom da napiše knjigu.
Kraj filma :) Džulijana je uspela da napiše i izda knjigu.Čak i neki novac dobijaju služavke. :)
Film treba odgledati, jer zaista zadržava sto posto pažnju, mislim da nešto duže traje, nisam sigurno koliko baš, ali znam da se nisam pomerila od monitora.



enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Služavke (The Help) Empty Re: Služavke (The Help)

Počalji od Troja Čet Nov 01, 2012 9:17 pm

Dobar film. Glumci koji su glumili u ovom filmu uglavnom su nepoznati siroj publici, ali moram reci da nemam nikakvih zamjerki na krajnji rezultat - odlicno su to odradili. Film je zamisljen kao prica u rasizmu na Jugu Sjedinjenih Drzava, ali ja sam ga dozivjela vise kao pricu o svakodnevnim sitnim ponizenjima i obespravljenosti onih koji su u podredjenom polozaju u odnosu na svoje poslodavce. Kao i uvijek u zivotu - oni koji zavise od dobrih ljudi osjecaju se cijenjeni i relativno su zadovoljni time kako prolaze, oni koji zavise od neke lose osobe trpice raznorazna razocarenja i ponizenja i nece biti ni malo sretni i zadovoljni. Malo mi je komicno sto bih ja i sada zeljela da se mogu izboriti za ono sto je veliki razlog razocarenja i osjecaja ponizenosti kod ovih sluzavki - svoj vlastiti toalet na poslu :D .

Radnja ovog filma odvija se 60-tih godina dvadesetog stoljeca. Americki crnci su se izborili za mnoga prava u medjuvremenu i danas ne samo da nisu robovi i sluge u toj zemlji, nego imaju cak i svoga predsjednika.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16901
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Služavke (The Help) Empty Re: Služavke (The Help)

Počalji od ces@ric@ Ned Avg 25, 2013 7:19 am

Dobar film. Kad sam vidjela koliko traje namjeravala sam praviti pauze, ali sam ipak uspjela odgledati ga do kraja bez ijedne pauze. Napetost je drzala, igra se sa nasim emocijama, pa nas u jednom trenutku rastuzi, u drugom nasmije...

I ja sam imala osjecaj da je po istinitom dogadjaju, ali svejedno to ne osporava cinjenicu da su se takve stvari dogadjale.

Par likova u filmu su me odusevili. Najprije majka nazovimo je glavne zlice. Mislim da su svi uzivali u sceni kad je Minny donijela pitu, a majka se potom onoliko smijala. Btw, jedva sam prepoznala da se radi o Carrie Surprised Majka glavne junakinje mi se isto dopala, volim preokrete u ljudima.
Najdraza mi je ipak bila prica oko Celie i toga kako je ona imala sasvim drukciji pristup prema sluzavkama. Ono opijanje me nije odusevilo, ali to da je na kraju njen suprug stao uz nju i da su oni pocastili Minny je bilo odlicno.

Zanimljivo i realno je prikazano koliko smo nekad pod uticajem drustva i tzv. prijateljice. Tako Skeeterina majka tjere sluzavku koja je kod nje bila 29 godina, jer to drustvo nalaze od nje. A na kraju i Aibileen (ili kako se vec pise) biva otpustena jer je njena gazdarica pod uticajem tzv. prijateljice.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Služavke (The Help) Empty Re: Služavke (The Help)

Počalji od polly88 Uto Avg 12, 2014 10:13 pm

Lijep film s temom na koju sam jako slaba. Gorko-slatki film u kojemu se, kao što je netko već rekao, miješaju smijeh i suze.

Kada gledam filmove slične tematike, uvijek se pitam na kojoj bih ja 'strani' bila da sam kojim slučajem odrastala u to vrijeme, na tom prostoru i u takvom okruženju. Lako je danas biti protiv rasizma, no ne znam koliko bi nas imalo snage šezdesetih godina ustati protiv toga i zauzeti stav poput Skeeter.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Služavke (The Help) Empty Re: Služavke (The Help)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu