Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobar razume, lošem objašnjavam

3 posters

Ići dole

Dobar razume, lošem objašnjavam Empty Dobar razume, lošem objašnjavam

Počalji od ThePoet Sre Okt 10, 2012 1:20 am

Gledajući kako se ljudi ponašaju, zapazio sam jednu stvar. Mi, zapravo, volimo kad nas neko tretira kako ne treba. Onda se više trudimo oko te osobe, pazimo šta radimo, gledamo da ne pogrešimo, imamo više obzira za tu osobu i pomeramo prag tolerancije. A prema osobama koje nas drže kao malo vode na dlanu umemo da budemo osorniji, umemo na trenutke da ih zaboravimo i zanemarimo, jer se valjda vodimo parolom da će nam one sve oprostiti.

Jeste li vi to primetili?
Šta mislite zašto tako radimo?
Zar nije bitnije negovati odnos s onim osobama kojima smo sve i prema njima biti pažljiviji?
Zašto čovek kad jednom stekne nečiju naklonost misli da je tu kraj svakom trudu?


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dobar razume, lošem objašnjavam Empty Re: Dobar razume, lošem objašnjavam

Počalji od Troja Sre Okt 10, 2012 9:07 pm

Pa, ja mislim da u zivotu najcesce bolje tretiram ljude koji se i sami prema meni ponasaju kako treba. Medjutim, cak i u mom slucaju nekada postoje iznimke, narocito ako su sefovi na poslu u pitanju, a mozda i roditelji. Dakle, ako je neko od njih teska osoba strahovacu da necim ne izazovem njihovo nezadovoljstvo ili bijes, pa cu se vise potruditi da ucinim sve sto je u mojoj moci da ih zadovoljim. Mislim da je motivacija za takav stav jasna - teski ljudi ce svoje nezadovoljstvo jasno iskazati za razliku od onih koji su prema nama uvijek fini. Stoga ce nas njihova ljutnja plasiti, a njihovo zadovoljstvo i zahvalnost imati veci znacaj i biti veci kompliment nasim sposobnostima i zaslugama nego kada je u pitanju neko ko nas hvali sta god uradili.

I naravno da si u pravu da bismo trebali biti pazljiviji prema osobama kojima smo sve. Mozda je to sto nismo samo dokaz nase nesavrsenosti. Nisu svi ljudi takvi, ali ima ih i podosta koji jesu. Ljudi nekada zaista prestanu da se trude oko osoba ciju su naklonost zadobile jer pocnu da tu dobrotu primaju zdravo za gotovo, sto je pogresno. To sto ste necije povjerenje zadobili ne znaci i da cete ga zadrzati, i taj nedostatak truda cesto bude i razlog zasto se raspadaju prijateljstva, pa i brakovi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dobar razume, lošem objašnjavam Empty Re: Dobar razume, lošem objašnjavam

Počalji od Ivana_ Pon Jun 22, 2015 12:07 am

:)


Poslednji izmenio Ivana_ dana Pon Jun 22, 2015 12:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dobar razume, lošem objašnjavam Empty Re: Dobar razume, lošem objašnjavam

Počalji od Ivana_ Pon Jun 22, 2015 12:07 am

Pa... hulje su moj tip ljudi. Meni je to potreba - da dam sve od sebe takvim ljudima. Ali ja to uvek radim s jednim naumom - da bi ga/je možda to promenilo, da ljubav čini čuda ako je nekome bezuslovno pokažeš ... naravno da nije tako. Moji bezvezni ideali...
Treba biti čovek sa svima. Nisu oni krivi što su takvi. Ili imaju duboke razloge ili su prosto takvi.
Niko me nikada nije držao na dlanu. Ne znam kako to izgleda.
Ali sam mnoge iznela na leđima i još me bole.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dobar razume, lošem objašnjavam Empty Re: Dobar razume, lošem objašnjavam

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu