Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meri i Maks (Mary and Max)

Ići dole

Meri i Maks (Mary and Max) Empty Meri i Maks (Mary and Max)

Počalji od polly88 Pon Nov 05, 2012 9:40 pm

Meri i Maks (Mary and Max) Maryandmaxposter

Godina: 2009.
Režija: Adam Elliot
Scenario: Adam Elliot
Glasovi: Toni Collette, Philip Seymour Hoffman, Eric Bana


Kako vam se svidio ovaj animirani film?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meri i Maks (Mary and Max) Empty Re: Meri i Maks (Mary and Max)

Počalji od polly88 Pon Dec 24, 2012 10:02 am

Napokon sam došla u fazu da mogu pogledati animirani film i drago mi je što nisam propustila pogledati "Mary and Max" jer me je vrlo ugodno iznenadio, nasmijao, skoro rasplakao i dao vrlo lijepu priču o prijateljstvu.

Zanimljivo mi je što je sve u filmu od plastelina (ili gline?) i što nije iskorištena visoka tehnologija. To me je nekako vratilo u djetinjstvo pa sam se sjetila slično napravljenih crtića koje sam tada gledala (recimo Pingu :D). I onda se kao jedna od glavnih tema filma pojavi - odrastanje. Vrlo su simpatično osmišljeni i objašnjeni dječji "problemi i pitanja" (npr. o tome kako djeca dolaze na svijet, razlika između homofobije i agorafobije, prihvaćenosti u društvu...). Film me je definitivno dobio u trenutku kada sam shvatila da će se Mary i Max dopisivati! Točno znam kakav je osjećaj upoznavati nekoga na taj način i iščekivati pismo u poštanskom sandučiću :) Prekrasno je iskustvo na taj način steći prijatelja...

Jedino što mi je malo umanjilo dojam je onaj dio kada Max dobije na lotu i dijelovi sa susjedom Ivy koji mi se baš ne uklapaju najbolje u film.

Oduševilo me kada sam prepoznala citat iz "Malog princa" :) A i Einsteinov citat lijepo je uklopljen.

Dva toliko različita svijeta (dva kontinenta, on je stariji od nje oko 35 godina, on je bolestan, a ona živi u čudnoj obitelji...), a ipak se odlično slažu i nadopunjavaju. Kraj me je rastužio, ali i razvukla sam osmijeh kada su se pokazala sva Maryna pisma na plafonu :)


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu