Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rekvijem za san (Requiem for a Dream)

3 posters

Ići dole

Rekvijem za san (Requiem for a Dream) Empty Rekvijem za san (Requiem for a Dream)

Počalji od polly88 Ned Dec 23, 2012 10:02 pm

Rekvijem za san (Requiem for a Dream) Requie10

Godina: 2000.
Režija: Darren Aronofsky
Scenario: Darren Aronofsky i Hubert Selby Jr. prema knjizi Huberta Selbyja Jr.
Uloge: Ellen Burstyn, Jared Leto, Jennifer Connelly



Vaši utisci nakon pogledane drame?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rekvijem za san (Requiem for a Dream) Empty Re: Rekvijem za san (Requiem for a Dream)

Počalji od ces@ric@ Ned Apr 12, 2015 6:34 am

Dobar film, mada sam ocekivala vise koliko su ga hvalili. Nije za svakog, to je sigurno.

Svidja mi se kako je predstavljen uticaj droga na svakog lika pojedino. Na pocetku se cini kao da je sve pod kontrolom, cak droga ima i svojih prednosti, da bi na kraju svaki lik pojedinacno dozivio svoj vjerovatno najgori kraj.

Sara - igra je Ellen Burstyn, koja je na mene ostavila snazan utisak u filmu "Trick of the Eye", nakon cega sam o+pocela pisati knjigu/seriju. I ovdje je bila odlicna i ubjedljiva u svojoj ulozi usamljene starice, koja gubi kontrolu nad tabletama za mrsavljenje. No, ipak mi nije u potpunosti jasno zasto nije prestala sa tabletama kad je vidjla da nije nesto u redu. U jednoj sceni ona poksava doktoru opisati kako se osjeca i sta vidi, on je ne slusa, ali to oznacava njenu svjesnost da zna kako nije sve kako treba. Isto tako, gdje su njene prijateljice? Pratile su je jedno vrijeme, a kad je sve krenulo pema dole, nisu bile nigdje. Pojavile su se tek kad je potpuno izgubila um.

Harry - ma koliko se trudila za njega ne mogu osjecati sazaljenje. Svojom ovisnoscu je samo nanio zlo svima oko sebe, pa i samom sebi. Vrlo labilan karakter, iritantan i kao takav vrlo realan prikaz tipicnog narkomana.

Marion - glumica (Jennifer Connelly) je odlicno odigrala svoju ulogu. Za nju imam mrvicu vise sazaljenja nego za Harrya. Imam osjecaj da je ona malo jaca karakterom od njega.



"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rekvijem za san (Requiem for a Dream) Empty Re: Rekvijem za san (Requiem for a Dream)

Počalji od Still_dreaming Čet Jan 28, 2016 12:51 pm

Tek pre nekoliko dana odgledah film kako treba, a na TV-u mi je stalno privlačio pažnju, ali ga nikad nisam uhvatio na početku.

Film me je pomerio. Ja baš malo znam o narkoticima (jedva razlikujem heroin i kokain - zato što neću). Prikazao je zavisnost i motivisanost likova da se teše, da beže od svega takvim sredstvima. Opet krajnost, opet moja puna pažnja.

Dopada mi se način na koji je film sniman, što je na momente sve izobličeno i prikazano iz ugla likova. Momenti sa podivljalim frižiderom i mene su plašili - toliko su dobro urađeni! Sve je ubrzano, sažeto, ali u ovom slučaju sve to je na svom mestu!

Volim crno, volim surovo, volim ogoljeno! Ovde sam to dobio.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Rekvijem za san (Requiem for a Dream) Empty Re: Rekvijem za san (Requiem for a Dream)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu