Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige koje smo proosećali

2 posters

Ići dole

Knjige koje smo proosećali Empty Knjige koje smo proosećali

Počalji od Still_dreaming Sre Apr 17, 2013 2:16 pm

Čini mi se da bismo trebali čitati samo knjige koje nas ranjavaju i ubadaju. Ako nas knjiga koju čitamo ne probudi udarcem u glavu, čemu je uopšte čitamo? Da bi nas to usrećilo, kao što ti pišeš? Dragi Bože, bili bismo srećni tačno onda kad knjiga ne bi bilo, a jedine knjige koje nas usrećuju jesu one koje bismo umeli da napišemo sami kad bismo morali. Trebaju nam knjige koje nas pogađaju kao katastrofe, koje nas duboko rastužuju, poput smrti nekoga koga smo voleli više nego sebe samog, poput prognanstva u duboku šumu, daleko od svakoga, poput samoubistva. Knjiga mora biti sekira za smrznuto more u nama.

Franc Kafka


Veoma su retke knjige koje smo osetili do srži, koje su uspele da učine da se iskreno radujemo zbog nečega napisanog ili da padnemo u deprimiranost, da se rasplačemo, da drhtimo zajedno sa junacima. Retke su stranice koje su nas nagnale da osećamo ono što oseća neko drugi u knjizi, da nam bude muka kad je junaku muka, da poskočimo od straha kad junak poskoči, da stanemo, zaklopimo knjigu i zamislimo se nad napisanim, pronašavši zrnce Istine. Retke su knjige koje toliko prokrče put do nas, da, čak i ako se ne možemo indentifikovati sa mnogim napisanim stvarima, bivamo zauvek uvučeni u njihove stranice.


Koje knjige su izazvale posebne reakcije u vama?
Koje knjige ste proosećali?



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Knjige koje smo proosećali Empty Re: Knjige koje smo proosećali

Počalji od ces@ric@ Sre Jan 27, 2016 9:01 am

Kad god udjem u neki lik iz knjige, ja tu knjigu proosjecam. Ne mora to biti neki lik koji mi je slican, dovoljno je da pisac zna opisati, da dobijes dojam da si ti taj lik.
Zadnja knjiga koju sam proosjecala je "Stranac".


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu