Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Voće i povrće

4 posters

Ići dole

Voće i povrće Empty Voće i povrće

Počalji od ThePoet Pet Jul 12, 2013 10:47 pm

Svi stručnjaci za ishranu se slažu oko toga koliko su voće i povrće zdravi i predlažu nam da ih konzumiramo svakodnevno u ishrani. Mnogi vitamini koji su nam preko potrebni nalaze se upravo u voću i povrću.

U ovoj temi možete pisati o raznim dobrobitima voća i povrća o kojima čitate na internetu, možete kačiti članke koji govore o dobrom uticaju voća i povrća na naš organizam. Možete nam pisati o svom omiljenom voću povrću, ali i o onome što ne volite. Možete nam dati i neke zanimljive recepte za voćne salate, ali i salate od povrća, zatim razna jela sa voćem i povrćem. Dakle, o svemu što ima veze sa temom.

Koje voće i povrće volite, a koje izbegavate?
Kakve kombinacije voća, odnosno povrća najviše volite? Koje su vam omiljene salate ili jela od voća i povrća? Podelite s nama vaš omiljeni recept.
U kom voću i povrću ima najviše vitamina, šta je koliko i zbog čega zdravo?


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Voće i povrće Empty Re: Voće i povrće

Počalji od Troja Sub Sep 14, 2013 8:22 am

Volim većinu voće i povrća, mada ih ne koristim dovoljno često u svojoj ishrani. Od povrća najviše volim brokule, često jedem i spanać, krompir, kupus, pasulj, kelj i karfiol. Boranija koja se jede u Engleskoj je mnogo različita od naše i jedina koju volim je Mange tout. Takodje jako volim avokado, koji obično jedem za salatu sa paradajzom i posnim Mozarela sirom. Moje najomraženije povrće su prokulice i nisam ih jela već godinama. Malo su gorke, te mi ne prija njihov ukus.

Od voća najčešće jedem groždje i mango, jabuke, pa zatim lubenice i banane. Ananas uglavnom jedem konzerviran. U Engleskoj godinama nisam mogla naći breskve koje su mi tako dobre kao one koje sam jela u Jugi. Tek zadnjih godina sam otkrila dobre breskve i nektarine.

Što se vitamina tiče, mislim da su mrkve i kiviji najzdraviji. Ja ih ne konzumiram dovoljno često. Jabuke su takodje izvrsne i jedem ih često zimi.

Nemam običaj praviti voćne salate, mada pravim odlične frapee od banana i mlijeka ili borovnica i mlijeka. Obično u mikser ubacim dvije do tri banane, pet kašika šećera i mlijeko i napravim frape. Ta količina je dovoljna za pet čaša frapea.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Voće i povrće Empty Re: Voće i povrće

Počalji od polly88 Čet Mar 27, 2014 5:56 am

Obožavam i voće i povrće i vjerujem da bih vrlo lako mogla živjeti bez mesa u svojoj ishrani, samo kad bih to htjela.

Od voća volim sve što sam do sada probala, jedino mi kupine ne odgovaraju. Mogu pojesti džem od kupina u nekom kolaču, ali svježe mi imaju čudan okus i ne prijaju mi. Voće češće jedem kad je kod nas sezona kajsija, breskvi, grožđa (...), a manje zimi (tada uglavnom jedem samo banane, naranče i jabuke). Omiljene su mi jagode koje umačem u šećer ili šlag.  :mmmm: 

Kad imamo kući dosta različitog voća, obavezno pravim voćnu salatu. Nasjeckane jabuke najčešće pospem cimetom, pomiješam s ostalim voćem (zavisi od toga što imam, uglavnom mi se sve sa svim slaže, jedino jagode uvijek jedem same, nikad u salati) i na sve iscijedim malo limunovog soka (a može i od naranče). Moj mali rođak voli kad se na sve stavi i šlag, neki stavljaju i bijelo vino umjesto limunovog soka, ali meni se sviđa ovako kad se sve voće sjedini i pomiješa u svojim sokovima.

Povrće jedem skoro svaki dan. Najdraže su mi tikvice koje spremam na sto načina. :D Najčešće jedem krumpir (također na sto načina), a ne volim jedino grah.

Ne razmišljam o tome što je zdravo, a što manje zdravo, u čemu ima više vitamina i sl. Najvažnije mi je da uživam u onome što jedem.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Voće i povrće Empty Re: Voće i povrće

Počalji od Troja Čet Mar 27, 2014 10:22 am

Ideja za breskve - oljuštiti, isjeći na kockice, poprskati šećerom i rumom i ostaviti da odstoji i ohladi se dok breskve puste sok. Po želji možete služiti sa ulupanim bjelancima koji su pošećereni. Možete prije služenja ocijediti sok i popiti - božanstven je!
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Voće i povrće Empty Re: Voće i povrće

Počalji od Ivana_ Uto Jun 09, 2015 3:11 am

Obožavam svo voće i povrće sem lubenice. Ranijih godina sam je jela u slast, ali sada ne. Ne mogu da smislim lubenicu. Odmah mi je muka. Volim samo da je vidim na slikama :D Od povrća volim, tačnije obožavam sve i ono je najzastupljenije u mojoj ishrani sigurno. Paradajz, krastavac, kupus, spanać, crni luk, paprika, krompir, plavi patlidžan, tikvice, grašak, zelena boranija, pasulj, zelena salata - sve ovo obožavam. Naročito volim koštunjavo voće i kikiriki (ako niste znali kikiriki je iz porodica mahunarki i spada u povrće) :) Od voća kao i Polly obožavam jagode i maline, naročito. Ne volim kisele jabuke. I ne volim smokve. Volim mušmule.
Obožavam da kombinujem paradajz i krastavac, kupus, zelenu salatu i krastavac. Papriku najčešće jedem sa sirom, ako je sirova.
Volim našu šopsku salatu, i ajvar. I to prilično. Čorbica od spanaća mi je jedna od omiljenih. Voće volim da jedem u kombinaciji sa sladoledom, keksom i šlagom. Sjajne su mi jabuke sa cimetom. Ja i mama ih obožavamo. Narendate jabuke, onda ih pošećerite i ostavite da odstoje i puste sok. Potom im dodate cimet i sa njim još malo odstoje. I pečene jabuke su super, bez šećera. Samo skinete koru kad se ispeku i kusate kašikom.
Svo voće i povrće je zdravo i puno vitamina, i svakako treba biti najzastupljenije u ishrani.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Voće i povrće Empty Re: Voće i povrće

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu