Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Virtuelna preljuba

5 posters

Ići dole

Virtuelna preljuba Empty Virtuelna preljuba

Počalji od Still_dreaming Sub Avg 24, 2013 10:15 am


Savremena tehnologija omogućila je mnogo što šta. Između ostalog, tu je i mogućnost virtuelne prevare.

Moguće je varati pertnera i preko interneta. Veza malo zakoči, saplete se, poljulja, povezanost između vas i partnera oslabi, a vi ne želite da prevarite partnera ili da raskinete, jer se nadate da će sve doći na svoje i poći starim tokom. Desi se da na internetu ljudi u tim situacijama upoznaju osobu sa kojom počnu neobaveznu komunikaciju. To se može desiti na forumu ili na bilo kojoj društvenoj mreži; možete videti kako izgleda ta osoba, a i ne morate - bitan je samo način komunikacije. Može doći do flerta, do viđanja na skajpu ili nekom sličnom programu, do razmenjivanja fotografija i deljenja komplimenata. Da li će doći do fizičkog kontakta, za ovu temu nije bitno.


Kakav je vaš stav prema virtuelnoj preljubi?
Da li biste oprostili virtuelnu prevaru?
Do koje granice bi vaš partener smeo da ode, a da mu bude oprošteno?

Kakva su vaša iskustva?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virtuelna preljuba Empty Re: Virtuelna preljuba

Počalji od ces@ric@ Sub Avg 24, 2013 11:47 am

Dok nema fizickog kontakta i pravog upoznavanja za mene je to nebitno. I ja sam to znala raditi kad veza nije najbolje funkcionisala. Nekad bih se osjecala malo krivom, pa bih prestala, no u biti nisam uradila nista lose, to je samo malo zabave. Doduse, meni to nije znacilo nista, niti sam imala druge namjere sem da se malo zabavim. Mislim da to cak moze i pomoci vezi, jer je bolje od prave prevare


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virtuelna preljuba Empty Re: Virtuelna preljuba

Počalji od Troja Ned Avg 25, 2013 12:14 am

Potpuno se slažem sa cesaricom. Mislim da je normalno da će se ljudi nekada u životu naći na istoj talasnoj dužini i sa nekim ljudima koji nisu njihov partner, i da će se sa takvim ljudima češće dopisivati nego sa nekim sa kim se ne slažu. Normalno je i da isti mogu postati i prijatelji preko Facebooka ili razmijeniti fotografije, ili se povezati Skajpom. Ja u takvom ponašanju generalno ne vidim ništa loše. Mislim da bi do ljubomore i problema moglo doći ako se dotični i lično upoznaju i partner stekne utisak da mu/joj se posvećuje manje pažnje nego dotičnom/oj, ali to i nije tema ovdje.

Šanse da se internet poznanstvo pretvori u nešto više su minimalne, a ako se nekome i desi - možda im je bilo sudjeno. Internet poznanstva omogućuju da upoznate nečiju psihu i karakter, smisao za humor ili odsustvo istog, dakle sve ono što nam je važno i cijenimo kod prijatelja. U ovom dobu otudjenosti ne treba onemogućavati ih, jer dosta je problema u životu i bez prisilne samoće i otudjenosti.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virtuelna preljuba Empty Re: Virtuelna preljuba

Počalji od Ika Ned Avg 25, 2013 3:26 am

Po mom mišljenju prevara je prevara bila ona virtuelna ili stvarna. Dakle kada se nekome desi da dozvoli sebi da zbog nekoga ko postoji virtuelno odbaci ono što je stvarno znači da ta osoba nije srećna i zadovoljna onim što ima. To možda na neki način nesvesno deluje ali osoba koja to uradi vrlo je svesna toga. Postoji mnogo razloga zašto bi neko to uradio. Monotonost u vezi kao i skoptofilija (seksualna znatiželja) je najčešći problem koji podstiče na bilo kakvu vrstu prevare. Pošto je internet najpristupačniji, on spada u najjednostavniju, ali i najbezbolniju kategoriju prevare - bez fizičkog konakta. Međutim kada neko krene od virtuelnog, šta će ga sprečiti da proba i realno? Koliko god ova vrsta prevare izgledala bezazleno, smatram da apsolutno nije, ona je produkt nezadovoljstva i nesvesnog uticaja. Po mom mišljenju ona je samo znak upozorenja da nešto mora da se promeni. Ja bih oprostio ovakvu vrstu prevare, ali sa druge strane uvek ostaje sumnja koja ruši poverenje. Mislim da osobe koje su sklone ovim stvarima nisu sposobne za monogamne veze, da su emotivno nestabilne i nagonski vođene. Sa druge strane jedan ovakav primer može i ojačati vezu, pokazati koliko vam je stalo do realnog. Opet sve to zavisi od mnogo različitih razloga i uticaja.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Virtuelna preljuba Empty Re: Virtuelna preljuba

Počalji od enigma_ Uto Sep 03, 2013 7:11 pm

Mišljenja sam da preljuba počinje u glavi i da je pitanje vremena kad će doći do fizičkog kontakta.No u virtualnim prevarama nekada i nema tog fizučkog kontakta, no bez razlike za mene je to prevara-preljuba.
Nikad mi neće biti jasno kako nije preljuba kad se misli na nekoga tamo,mašta o nekome tamo, a neko koga "volimo" spava ili je za drugim računarom?!
Dugo sam u ovom svetu i mnogo toga sam pročitala, jako malo napisala, upravo zbog toga da ne zalutam i tu virtualnost pretvorim čassssssssssss u realnost.
Možda sam previše oprezna jer svakog momenta sam svesna da je oko mene moja porodica i umela sam samo da prekinem neku prepisku, čim sam uvidela da počinjem da dolazim na net i tražim neko meni poznato slovo.Znači ja sam bila u pokušaju da prevarim Vilotića i to na netu, tako da je jedno vreme čovek bio apsolutno u pravu kad me nabeđivao da imam nekoga ovde.I imala sam i nemam razloga da se krijem, jer sam prekinula to sve kad sam zbog tog "nekog" jedva čekala da budem na netu.
Opasne su virtalane preljube, čas se čovek zanese i onda živi na netu, jer tamo mu je neko ko ga čeka i ko ga razume apsolutno u svemu, pa se onda nakite slovca i polako pređe na malo škatljive teme koje i teeeeeeee kako mogu da zbune čoiveka i da se budi sa nekim/om a spava sa svojim partnerom.
Nisam moralista, naprotiv, samo ne volim te virtualne preljube, jer mi je sve to bzv i glupo.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virtuelna preljuba Empty Re: Virtuelna preljuba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu