Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pametno korišćenje vremena

3 posters

Ići dole

Pametno korišćenje vremena Empty Pametno korišćenje vremena

Počalji od Still_dreaming Pet Okt 04, 2013 11:45 am

Kako sve napreduje, svet kao da se ubrzava, a sa njim i vreme. Svi negde žure, niko nema vremena, svi gledaju u sat i stalno su napeti, jer nešto neće stići da urade, pošto će se negde duže zadržati. Neminovno je da tako bude, jer živimo u svetu koji je ubacio u 5. brzinu, bez mogućnosti da uspori. Ono što mi možemo da uradimo jeste da naučimo da pametno upravljamo vremenom. Sigurno svako od vas ima neki svoj sistem i smatra ga dobrim. Ova tema služi tome da jedni od drugih možda naučimo neku caku o tome kako da ‚‚uštedimo'' vreme tako da ga imamo dovoljno.


Kako vi štedite vreme?
Podelite svoju strategiju u bici sa vremenom sa nama.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pametno korišćenje vremena Empty Re: Pametno korišćenje vremena

Počalji od ces@ric@ Ned Okt 06, 2013 8:37 am

Najcesce to radim kombinovanjem obaveza i slobodnog vremena.

Evo neke, hajmo reci "cake":

- Nedavno sam uzela da kuham umjesto da na rucak idem sa kolegama s posla. Dok odem do restorana, dok dodje narudzba, dok jedemo, platimo, izgubimo sat vremena. A da ne govorim da u tome ne uzivam, jer moje kolege izvade mobitele i svi kuckaju nesto, niko ne progovara. Tako da sam pocela kuhati i donositi na posao. Za rucak mi tako treba negdje 15 minuta, ali nekad produzim. Za vrijeme tog rucka uglavnom uzmem da pregledam rezultate testing taska ili ako ih nema da glasam na forumima u nekim takmicenjima. To ne uzima puno vremena, pa mi se stvarno digne pritisak kad neko kuka kako nema vremena da glasa za potpis na forumu beat 
Kad kuham taj rucak, ukljucim Skype i pricam sa svojima, prijateljicom ili s kim vec.

- Gdje god putujem na vise od 15 minuta, uzmem da citam neku knjigu, koju uvijek nosim u torbi. Na ovaj nacin sam procitala dosta knjiga. Drago mi je da je to ovdje normalno, jer me u Sarajevu gledaju kao ludjakinju.

- Sav ves prostirem pomocu vjesalica i stipaljki, tako da se brze susi i ne guzva, pa ne moram peglati :)

- Ako se poslije posla nalazim sa nekim prijateljem, idem negdje jesti. Tako se druzimo, jer samo za kafu nekad zaista nema vremena ako ja poslije moram kuhati i jesti.

- Posto nas vozac vozi do trznog centra redovno prije nego odem kuci tu napravim nabavku. Obicno sa bratom, sto nam je ponekad jedini nacin da malo popricamo nasamo u toku dana

- Operem kosu navece i ne feniram je, vec je pustim da se sama susi dok ja radim nesto drugo

- Internet kupovina mi je postala nesto sasvim normalno. Pogotovo kupovina tehnike, samo narucim, umjesto da bilo gdje odem.

- Svaka stvar ima svoje mjesto, tako da uvijek znam gdje su mi kljucevi, mobitel i sve sto trebam i nema kasnjenja i trazenja neceg

- Pranje sudja osmah poslije jela. Cini mi se da je mnogo lakse i brze nego kad se nagomila.

Sef mi je rekao da bih mogla ustediti sebi vrijeme kad saljem odbijenice ljudima mailom tako sto cu ih staviti u hidden copy sve i odjednom poslati. Meni je to ipak jos uvijek odbojno, jer kad ih vec odbijam da bar imaju osjecaj da su uzeti u razmatranje i da im je posveceno vrijeme. Nazalost, to mi nekad zaista uzme vremena, jer ponekad imam i po 40 ljudi kojima treba odgovoriti.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pametno korišćenje vremena Empty Re: Pametno korišćenje vremena

Počalji od Troja Ned Okt 06, 2013 8:59 am

Naveče provjerim kakvo će sutra biti vrijeme i pripremim garderobu za ujutru, tako da sam ujutru spremna za izlazak pet minuta nakon budjenja.

Ključeve uvijek držim u tašni, pa nikada ne gubim vrijeme tražeći ih. Imam dvije karte za podzemnu za dvije tašne koje koristim, pa mi se ne dešava da zaoboravim da prebacim kartu.

Takodje odmah perem sudje - mnogo brže i efektnije.

Suprug mi pomaže u stavljanju nove posteljine, pa ide mnogo brže.

Voće, suhomesnate proizvode i kefir kupujem kada se vraćam sa posla u usputnim radnjama, pa ne moram odvajati vrijeme za odlazak do tih prodavnica. Suprug nabavlja sve ostalo u pauzama za ručak.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16909
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pametno korišćenje vremena Empty Re: Pametno korišćenje vremena

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu