Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja sam Sem (I Am Sam)

2 posters

Ići dole

Ja sam Sem (I Am Sam) Empty Ja sam Sem (I Am Sam)

Počalji od polly88 Pet Maj 09, 2014 1:23 am

Ja sam Sem (I Am Sam) 1984771270_1382686737

Godina: 2001.
Režija: Jessie Nelson
Scenario: Kristine Johnson i Jessie Nelson
Uloge: Sean Penn, Michelle Pfeiffer, Dakota Fanning



Kako vam se svidio ovaj film?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ja sam Sem (I Am Sam) Empty Re: Ja sam Sem (I Am Sam)

Počalji od ces@ric@ Pet Maj 09, 2014 6:50 am

Mene je film prilicno dojmio, cak na trenutku i rasplakao.

Pred nama se stavlja stvarna dilema, ma koliku ljubav vidjeli izmedju oca i kcerke i ma koliko vidjeli da je mala bistra, a da se on zaista trudi, je li uredu da takva osoba odgaja dijete? Moze li joj zaista pruziti sve potrebno?

Vidjeli smo scene okrutne djece. Nisu mi jasni roditelji te djece, kako ne objasne svom djetetu kako se treba ponasati u prisustvu takve jedne osobe? Zasto niko od njih nije priskocio djevojcici u pomoc?

Zao mi je sto lik komsinice nije dobio vise prostora, jer mislim da je igrala znacajniju ulogu nego sto su joj to dopustili/zahvalili. Dala je savjete za dijete, cuvala je, na neki nacin odgajala, ali je nekako na kraju u ocima drugih ispala sasvim beznacajna. Bar sam ja stekla takav utisak.

Naravno, film ima i propusta. Kako su njemu uopce prvih 7 godina dozvolili da odgaja dijete? Kako to niko nije kontrolisao?

Malena je odlicno odigrala svoju ulogu i njen lik, kao i lik njenog oca dominira u film. Njihova veza je prekrasna!

Michelle Pfeiffer je kao i obicno dobro odigrala svoju ulogu, no nekako mi je ta uloga vidjena. Nekako mi se cini da cesto igra te hladne, prezauzete likove.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ja sam Sem (I Am Sam) Empty Re: Ja sam Sem (I Am Sam)

Počalji od polly88 Pet Sep 29, 2017 10:50 pm

Davno pogledan film, ali ostao mi je u sjećanju kao dirljiv. Stavlja gledatelja na sto muka jer s jedne strane nam je jasno da mentalno zaostala osoba ne bi bila prikladna za odgajanje djeteta, a s druge strane navijamo da njih dvoje ostanu zajedno.

Mala Dakota preslatka i odlično je iznijela ulogu. U to sam vrijeme u najmanju ruku očekivala da će biti nova Meryl Streep, a onda mi je nekako nestala s radara. Zadnji film s njom pogledala sam prije desetak godina.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ja sam Sem (I Am Sam) Empty Re: Ja sam Sem (I Am Sam)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu