Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plaše li se muškarci ostvarenih žena?

+2
Troja
ThePoet
6 posters

Ići dole

Plaše li se muškarci ostvarenih žena? Empty Plaše li se muškarci ostvarenih žena?

Počalji od ThePoet Sub Jul 12, 2014 9:32 pm

Mnoge žene ostvarene na polju karijere, koje su pritom i fakultetski obrazovane, često se žale kako nisu uspele da pronađu partnera, jer se muškarci plaše da im priđu. Mnogi muškarci, s druge strane, izgleda biraju žene koje su na neki način ispod njih.

Iz časopisa ‚‚Lisa\" ::Naučna studija tima američkih psihologa otkrila je ono što su mnogi odavno pretpostavljali – muškarci se osećaju ugroženo ukoliko je njihova partnerka uspešna.
Psiholozi Kejt Retklif sa Unverziteta Floride i Šigehito Oiši sa Univerziteta Virdžinije sproveli su pet različitih eksperimenata sa 896 učesnika na koji način uspeh partnerke deluje na muškarce, a rezultati su objavljeni u avgustu 2013. godine u „Časopisu psihologije ličnosti i društva“.

U jednom od eksperimenata, naučnici su zamolili 32 različita para da urade test inteligencije. Testovi zapravo nisu pregledani, a svim muškim učesnicima je rečeno da su njihove partnerke, po ostvarenim rezultatima, među najboljih 12 procenata ili među najlošijih 12 procenata učesnika. Primećeno je da je muškarcima koji su verovali da su njihove parnerke među najboljih 12 posto testiranih samopouzdanje opalo u odnosu na one koji su mislili da su njihove partnerke među lošijima. Drugim rečima, to što su njihove partnerke pokazale visoku inteligenciju izazvalo je da ti muškarci misle loše o sebi.


Kakva su vaša iskustva?
Da li se slažete da muškarci zaziru od uspešnih žena?
Imate li vi neke zanimljive primere iz svog života koji idu u prilog ovoj tvrdnji?
Šta je razlog tome?


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plaše li se muškarci ostvarenih žena? Empty Re: Plaše li se muškarci ostvarenih žena?

Počalji od Troja Ned Jul 13, 2014 2:42 am

Da li će se muškarac osjećati ugrožen uspjehom i inteligencijom svoje partnerke u velikoj mjeri zavisi od toga kakva je on ličnost.  Ako je i sam muškarac uspješan i inteligentan osjećaće se manje ugrožen uspjehom svoje partnerke.  Ako se pak nije sam dokazao u životu uspjeh partnerke može da mu smeta.

Moj prvi momak bio je predstavnik ove druge grupe.  On sam završio je samo srednju školu i radio posao koji ga nije ispunjavao.  Kada smo se počeli zabavljati bila sam treća godina fakulteta.  Ubrzo je počeo vršiti pritisak na mene da prekinem studiranje, na šta se ja nisam osvrtala.  Bio je jako ljubomoran i uvjeren da ću ga ja prevariti sa nekim koga ću upoznati na fakultetu.  Nisam mu dala nikakvog povoda za sumnje, niti sam se ikada zabavljala i sa kim sa svog fakulteta, ali to ga nije moglo umiriti.  Moj odlazak na Kembridž još ga je više uznemirio i nakon toga naša veza je postala nesnosna.  Na kraju smo morali raskinuti.

Moj suprug je primjer suprotnog vida ponašanja.  Od prvog dana bio je ponosan na moje uspjehe i uvijek me podsticao da stremim još višim ciljevima.  Nije čudo što je naša veza iz dana u dan sve jača.

Preporučila bih djevojkama ako se nadju u vezi sa nekim nesigurnim muškarcem sklonim da potkopava njihovo samopouzdanje da ga što prije ostave.  Život je dovoljno težak i kada ste sa pravom osobom pored sebe.  Često pomislim kakav bi pakao bio moj život da sam ostala sa prvim momkom, i stvarno sam sretna što sam imala snage i hrabrosti da kažem ne kada je to bilo potrebno.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Plaše li se muškarci ostvarenih žena? Empty Re: Plaše li se muškarci ostvarenih žena?

Počalji od ces@ric@ Ned Jul 13, 2014 6:27 am

Jos nisam upoznala nekog muskarca koji nije imao problem s tim sto njegova partnerka zaradjuje vise od njega i sto je uspjesnija na poslovnom planu. Upoznala sam one koji su tvrdili da im to ne bi smetalo, ali nisu bili u toj situaciji, pa sam pomalo skepticna. Lako je podrzavati nekog da bude uspjeniji dok si ti uspjesniji od njega, ali mislim da se pravo lice pokazuje onda kad je ta osoba usjesnija od tebe i ti si u stanju da je i dalje podrzavas.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Plaše li se muškarci ostvarenih žena? Empty Re: Plaše li se muškarci ostvarenih žena?

Počalji od Troja Ned Jul 13, 2014 7:54 pm

Ja sam zaradjivala vise od supruga kada smo dosli u Englesku. Bio je tada ama bas isti kao i sada, pun podrske i ponosan na mene u svakom trenutku. Sada zaradjujem manje, ali se njegovo ponasanje nije ni malo promijenilo. Dakle - takvi muskarci su stvarni i ima ih. Samo treba imati srece da ih upoznate.  :) 
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Plaše li se muškarci ostvarenih žena? Empty Re: Plaše li se muškarci ostvarenih žena?

Počalji od ms.k Ned Okt 12, 2014 9:54 am

Sorry .. :sorry: .. Troja .. I don't wanna burst your bubble .. but ..
.. može biti da nije bio uspješniji od tebe u nekom trenutku i bio sav pun podrške .. ali sigurno je imao neki drugi vid osjećaja nadmoći .. tipa .. inteligentniji je, ima 'korisnije'/'primjenljivije' znanje/vještinu/zanat, misao tipa 'sad zarađujem manje od nje ali to nije trajno u nekom trenutku ću zarađivati više', .. itd .. itd ..
Ne osjeća se ugroženo, nema nikakv osjećaj inferiornosti i pun je podrške .. jer .. jednostavno je previše siguran u sebe i ima neki osjećaj nadmoći ..
Sve u svemu ako je muško kičmenjak, arogantan, siguran u sebe, ima osjećaj nadmoći i sl. itd. – biće pun podrške .. a ako nije – osjećaće se inferiorno, biće nesiguran i podrška će manjkati .. :jj:
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plaše li se muškarci ostvarenih žena? Empty Re: Plaše li se muškarci ostvarenih žena?

Počalji od Ivana_ Sre Jun 17, 2015 11:51 pm

Hahahahahhahaha da. Moj odgovor je duplo da. I pre bih rekla ne samo ostvarenih, ne mora žena biti nužno ostvarena; možda ima neke razloge ili je sputana životnim okolnostima, ali ako je dovoljno inteligentna muškarci je se obično boje i zaziru od takvih žena. Takođe se boje ili barem pribojavaju jako lepih žena. Čini mi se da je ta njihova frustracija potekla od unutrašnjih nesigurnosti. Jer znam za primere u kojima i potpuno uspešni i ostvareni muškarci imaju neku kočnicu i osećaju se inferiorno u odnosu na lepu i privlačnu ženu, čak i oni lepi muškarci. Ne znam zašto je to tako, ali verujem da je istina. Valjda su generalno navikli da uvek u nečemu prednjače i oduzima im se na moći ako je žena sposobnija i u prednosti u ma kom pogledu. Ne kažem da su svi isti, postoje muškarci kojima imponuje to što je žena u prednosti i što je sposobna, lepa, inteligentna i za njih je čast biti sa njom, ali u većini slučajeva i u mom ličnom iskustvu - stvar je obrnuta. Uglavnom im smeta te ubrzo pobegnu glavom bezobzira. :)


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plaše li se muškarci ostvarenih žena? Empty Re: Plaše li se muškarci ostvarenih žena?

Počalji od male Čet Jun 18, 2015 9:49 am

ThePoet ::Kakva su vaša iskustva?
Još nisam sreo ženu koja bolje radi moj posao od mene. I to ne samo sadašnji posao nego bilo koji koji sam radio. Dakle, moje iskustvo kaže: o čemu to pričate koj' đavo? Mad
ThePoet ::Da li se slažete da muškarci zaziru od uspešnih žena?
Isto kao i od vampira, vukodlaka, zombija i ostalih mitoloških bića. :jj: To ima samo u priči. I na filmu. Mad
ThePoet ::Imate li vi neke zanimljive primere iz svog života koji idu u prilog ovoj tvrdnji?
Mojoj ili vašoj? Mad Vašoj tvrdnji ne vidim osnov. Zašto se ženama zakonima daju veća prava nego muškarcima? Zato što su nesposobne ako su ravnopravne. :sparrow:
ThePoet ::Šta je razlog tome?
Razlog za postojanje tih zakona? Idiotizam od nazovi demokratije u kojoj i genije i budala imaju jednak glas a budala je mnogo više. :hang:
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Plaše li se muškarci ostvarenih žena? Empty Re: Plaše li se muškarci ostvarenih žena?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu