Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Večito pitanje - pas ili mačka?

3 posters

Ići dole

Šta vam više odgovara kao kućni ljubimac?

Večito pitanje - pas ili mačka? I_vote1075%Večito pitanje - pas ili mačka? I_vote11 75% 
[ 3 ]
Večito pitanje - pas ili mačka? I_vote1025%Večito pitanje - pas ili mačka? I_vote11 25% 
[ 1 ]
 
Ukupno Glasova : 4
 
 

Večito pitanje - pas ili mačka? Empty Večito pitanje - pas ili mačka?

Počalji od Still_dreaming Pet Jan 15, 2016 12:59 pm

Večita rasprava vodi se između obožavalaca mačaka i obožavalaca pasa, mada ima i onih koji su na sredini ili su potpuno nezainteresovani za ove životinje. U engleskom čak postoje i izrazi za ovakve ljude: cat person i dog person, koji su, kad se ljudima pripišu neke od karakteristika koje se obično pripisuju ovim vrstama, veoma interesantne odrednice.


Zbog čega su mačke bolje od pasa, tj. zbog čega su psi bolji od mačaka?
Šta vam se ne sviđa kod mačka/pasa?
Jeste li imali negativna iskustva s mačkama/psima?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Večito pitanje - pas ili mačka? Empty Re: Večito pitanje - pas ili mačka?

Počalji od Still_dreaming Pon Jan 18, 2016 12:58 pm

Oduvek sam bio za psa. Od malih nogu sam imao i mačke i pse kao ljubimce, ali su mi psi uvek bili draži. Mačke me nisu zanimale. Psima sam uvek ja davao imena, mačkama neko drugi.

U društvu mačaka se osećam nekako neprijatno, imam osećaj kao da žele da mi napakoste. Dok su psi poptuno drugačiji. Uvek ushićeni što vas vide, druželjubivi, mazni, duševni.

Biglovi i koriji su mi najslađi, ali i šar pej mi je blesavo simpatičan, kao francuski buldog i haski.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Večito pitanje - pas ili mačka? Empty Re: Večito pitanje - pas ili mačka?

Počalji od Troja Pon Jan 18, 2016 11:10 pm

Pse sam uvijek vise voljela nego macke, mada moram priznati da volim samo lijepe pse koji nisu poznati po agresivnosti. Dopada mi se kako se pas pripitomi, obraduje poznatoj osobi, njihova privrzenost gospodaru.

Macke su cesto grube i grebu i bale i dok se maze, skacu na sto sa koga se jede itd, sto mi se nikada nije dopadalo.

Imala sam negativnih iskustava i sa psima i sa mackama. Mada se na kraju nije nista strasno desilo, za mene su bila dosta traumaticna jer su mi vrlo jasno predocila da bi nesto strasno i te kako moglo da se desi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16900
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Večito pitanje - pas ili mačka? Empty Re: Večito pitanje - pas ili mačka?

Počalji od polly88 Sre Feb 10, 2016 2:18 am

Trenutno mi više odgovaraju psi, iako volim i pse i mačke i do sada sam i jedne i drugi imala za kućne ljubimce.

Kada sam bila mala, mislim da nisam još ni u školu krenula, imali smo samo pse pa sam se igrala sa susjedovom mačkom. U jednom sam ju trenutku povukla za rep i ona me dobro ogrebala po ruci. Nekoliko godina nakon toga nisam mogla smisliti mačke, iako sam, naravno, ja bila kriva što me ogrebala. :D No onda smo i mi udomili mačku pa sam se i na nju navikla i zavoljela ju.

Od tada sam u nekim fazama - kada imamo psa, oni su mi draži, kad imamo mačku, zavolim ih isto kao i psa. Doduše, rijetko smo imali pse i mačke u isto vrijeme. Sjećam se da se to dogodilo prije 3 godine: imali smo malu mačku i taman smo uzeli i štene pa su se oni odmah navikli jedno na drugo, zajedno su se igrali i baš ih je bilo lijepo vidjeti zajedno. Naravno, psić bi izazivao (tj. htio se igrati) pa bi ga mačka malo ogrebala, ali opet je sve bilo kroz igru. No mačka je ubrzo nestala, a taj pas od tada nije mogao smisliti niti jednu drugu mačku.

Istina je sve što ste napisali o psima - privrženiji su, vjerni, druželjubivi, 'zahvalni', zaigrani... No mačke me fasciniraju baš zato što su potpuno suprotne u svom ponašanju, što mora biti po njihovom, što se njima treba dodvoravati, a nekad mi upravo to više odgovara.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Večito pitanje - pas ili mačka? Empty Re: Večito pitanje - pas ili mačka?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu